Cerberus ADSL Wifi P6331-42 jak go skunfigurować


(Eidems) #1

Elo, mój kolega ma router Cerberus ADSL Wifi P6331-42 i nie umie go skonfigurować po formacie wiem że to pewnie dziecinnie proste ale on ma siostrę która mu nie każe formata zrobić jak się nie nauczy internet podłaczać ale miejsza z tym napiszcie jak to zrobić najszybciej z tym żeby też wi-fi działało on ma chyba go połączonego przez USB to zrobie mu formata podłącze neta i bedzie git, znam się troche na kompach itp. ale nie chce żeby wyszło po formacie że router nie jest skonfigurowany i będzie klops. Prosze o wyjaśnienie jak najszybciej można ten router skonfigurować, pewnie przez przeglądrke ale proszę odokładny opis. Z góry dzięki


(Dimatheus) #2

Hej,

Na dobrą sprawę nie trzeba nic konfigurować, gdyż format kompa jest niezależny od router'a. Router ma swoją pamięć i w niej przechowywane są wszelkie ustawienia, więc format dysku w żaden sposób nie powinien zmienić żadnych ustawień router'a. Po formacie jedyne co musisz zrobić, to zainstalować odpowiednie sterowniki - jeśli faktycznie ten router podłączany jest przez USB, choć po opisie szczerze w to wątpię; bardziej więc obstawiałbym na kabel sieciowy lub Wifi - wtedy albo podczepiasz kabelki, albo wpisujesz klucz do Wifi i powinno działać.

Powodzenia,

Dimatheus


(Eidems) #3

Przez usb jest podłączony


(Dimatheus) #4

Hej,

Niestety, chyba nie bardzo. Ten router ma tylko podłączenia do kart sieciowych (RJ-45) oraz podłączenie do linii telefonicznej (RJ-11) - ten model portu USB nie ma, więc nie może być przez niego podłączony - albo więc Twój kolega pomylił modele, albo nastąpiły drobne przekłamania w sposobie podłączenie router'a. Zresztą sam zobacz, jakie informacje podaje producent - Cerberus P-6331-42.

Z konfiguracją nie powinno być więc nawet najmniejszych problemów - po formacie wystarczy podłączyć kabel sieciowy do router'a i powinniśmy uzyskać połączenie - oczywiście pod warunkiem, że przed formatem router był skonfigurowany. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Eidems) #5

dobra dzięki