Cerberus wifi 802.11 g lite konfiguracja


(Piotrkijak) #1

Czy mógłby mi ktoś napisać jak skonfigurować powyższy router tak żeby łączyć się z nim przewodowo i bezprzewodowo? także bardzo proszę o podanie instrukcji jak w nim przekierować porty.


(MarS) #2

http://ocforum.pl/showthread.php?t=13599


(Adalbert) #3

Osobiście mam taki sam router, tyle że nie lite. Jeżeli chodzi o przekierowanie to chyba mi się nie udaje (robię jak na stronie http://portforward.com/routers.htm ale dalej kaszana).

Co do przewodowego podłączenia, to po prostu, wpinasz kable, WAN>Connection Type>wybierasz jakie masz połączenie i konfigurujesz je, następnie LAN>DHCP Settings>Enable wybierasz jakiś zakres i tyle. Podłączasz teraz komputery z ustawieniem automatycznego pobierania ip itp.

Sieć bezprzewodowa:

Wireless>

Basic Setting>Country Region:FCC>Channel No(najlepiej taki, który nie jest w pobliżu używany)>Wireless Mode(najlepiej chyba b/g dla większej kompatybilności)>Tx Rate:Auto>BG Protection:Auto>SSID:wymyśl sobie nazwę sieci>Tx Preamble:Auto>Tx Burst:Enabled>Hide SSID:dla lekkiego bezpieczeństwa Enabled, dla łatwości w połączeniu Disabled

Security>Auth Mode:WPAPSK(chyba najbezpieczniejsze tutaj)>Encrypt Type:TKIP(bardziej rozpowszechnione od AES)>WPAPSK:wymyślne hasło kilkunastoznakowe z dużymi i małymi literami, cyframi i znakami specjalnymi>Rekey Method :Disabled


(Piotrkijak) #4

dzięki za pomoc. Ale mam jeszcze jeden problem - nie mogę zresetować routera. Bo chodzi o to, ze provider mi konfigurował router i nie wiem jaki router ma ip login i hasło i chcę go zresetować żeby go skonfigurować odnowa.


(Adalbert) #5

Sam chcesz konfigurować? Najpierw musisz wiedzieć to co wklepywał tamten koleś. Resetuje się chyba wciskając jakiś ukryty przycisk z tyłu obudowy na jakieś 20sek.

@noname321

Zależy od gry, ale prawdopodobnie będziesz musiał.