CfoSpeed i Kaspersky Internet Security-pakiety ping problem

Witam

Jak już napisałem w temacie postu posiadam Cfospeed i Kaspersky Internet Security. Zuważyłem że pojawia mi się komunikat:

“Pakiety ping nie wracają, bez nich zarządzanie rucheem cFosSpeed nie bedzie funkcjonowało poprawnie”

We firewalu odblokowałem:

  • cfosSpeed.exe

  • spd.exe

Podobno trzeba cos z cfoservices odblokować i jakiś ruch ICMP ale nie wiem jak to zrobić.

Proszę o jakieś sugestie.

W Kasperskim a konkretnie w module Anti Hacker masz włączone - Tryb ukrycia .

Wyłącz.

czy chodzi o stealh mode w opcjach zones??

ustawiłem to na off

Chodzi o :

beztytu322u2kl4.th.jpg

Ma być tak jaj w czerwonych kółkach .

Wielkie dzięki faktycznie chyba pomogło. Jeszcze testuje ale póki co komunikat o pingach się nie pokazuje. :smiley:

Na tym polega " Tryb ukrycia " Komp nic nie wysyła . Pakietów "ping " też .

Jest tylko na nasłuchu - odbiera.

Nie odbierał bo nic nie wysyłał albo nie odpowiadał na zapytanie.

:smiley:

Hmm chyba zapeszyłem. Mimo że postąpiłem tak jak mówiłeś komunkat “Pakiety ping nie wracają, bez nich zarządzanie rucheem cFosSpeed nie bedzie funkcjonowało poprawnie” nadal od czasu do czasu się pojawia. Czyżby nadal coś blokowało. A jak wyłącze Firewalla to rozłącza mi się net w Autoconneccie i występuje błąd że nie mozna połączyć się z numerem książki telefonicznej. Pomaga tylko rozruch kompa od nowa.

Może sprawdź jak działa nowsza/starsza wersja cFosSpeed i Autoconnect.

Może trzeba coś pozmieniać w ustawieniach

Ps .

Albo to jest wina sieci . Te zagubione pakiety.Czasami giną pakiety po drodze .

Kiepskie łącze/operator albo jakaś dalsza sprawa na innych przyłączach .

Był taki program do testowania sieci . Pokazywał statystyki , czasy , ile pakietów wysłano , ile zginęło , gdzie mniej więcej itp. Po tym można było rozpoznać czy coś z siecią jest nie tak.

Niestety nie pamiętam nazwy.