cFosSpeed - Ping

Używam oryginalnego cFosSpeed i mam problem z pingiem… podczas surfowania po internecie czasami pojawia się dymek w którym jest coś “Ping nie dociera” czy jakoś tak (zapomniałem) a jak na niego kliknę to włącza się ta strona z pomocą: http://www.cfos.de/speed/documentation/noping_e.htm ale ja nie znam na tyle dobrze angielskiego żeby coś z tego zrozumieć… Proszę o pomoc! ![-o<

Sprawdź sobie firewall, ponieważ pewno blokuje cFosSpeed i dlatego ten komunikat.

też tak myślę ale komputer byłby bardziej narażony na ataki… da się w firewallu Kaspersky Internet Security 7.0 ustawić “Zaufany port” bo w opcjach czegoś takiego nie zauważyłem?? :stuck_out_tongue:


edit:// znalazłem w kasperskim taką opcję i już mi się dymek nie pokazuje! :smiley:

Przecież tam jest wyraźnie napisane jak postępować z firewallem KIS.

Kaspersky Anti-Hacker: 

You can set special rules for each aplication. In this case for SPD.EXE (cFosSpeed service). This allows the cFos communication. Further you can disable that Anti Hacker detects "DoS" attacks, to avoid false Anti-Hacker actions. 


You should also activate the option "Allow outgoing ICMP pakets with ICMP-Code: Echo Reply". 


The ICMP Settings should be: 


ICMP Type 0 (Echo Reply) incoming : allow 

ICMP Type 8 (Echo) outgoing : allow 

ICMP Type 11 (Time Exceeded) incoming : allow 

Other ICMP Types incoming and outgoing : allow

Dodatkowo zastosuj te porady:

http://www.nvision.pl/forum/lofiversion … 35977.html

ja już daaaaawno ustawiłem sobie limit połączeń na 50 ;]

__________________________________

EDIT1:// Już sobie poradziłem przed napisaniem 2 ostatnich postów (nie wliczając tego) ale zapomniałem powiedzieć… więc przepraszam :wink:

__________________________________

EDIT2:// jan1: - Jednak zmieniłem z 50 na bez ograniczeń ;]

__________________________________

EDIT3:// Jeszcze dwa małe pytanka… lepiej w cFosSpeed ustawić “Pierwszeństwo dla czasu pingów” czy “Pierwszeństwo dla pasma”? i czy mam kliknąć na “re-detect routes” w menu cFosSpeed w trayu (nigdy tego nie robiłem) i co to robi? Z góry dzięki za odpowiedź! :smiley: