Chaintech 7NJS ZENITH-podłączenie kabli power,reset

(system) #1

Witajcie! Poszukuje instrukcji do płyty Chaintech 7NJS ZENITH. Jestem w trakcie podłączania,ale nie mogę znaleźć miejsca,aby podpiąć kabel power, reset itd. Na płycie nie ma podpisów i mam z tym spory problem!

(Agatonster) #2

epyl ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Michal Kolatek) #3

Manual od wer Ultra, ale fizycznie wyglądają tak samo

8d9da62dfb382b1am.png

http://cid-c3a6ad0eea420b4e.office.live ... Ultra1.pdf

(system) #4

podłączyłam tylko nie wiem,gdzie jest plus a gdzie minus- zrobiłam,że biały kabelek to minus,ale niestety nie działa. Nie odpala się...

(Michal Kolatek) #5

Biały to prędzej plus, czarny w panelu to masa (minus), inne kolory niebieski, biały inne kolory to plus, jak pomylisz kierunki to najwyżej diody hdd/pwr się nie zapalą. Do odpalenia płyty (PWR SW) nie kolejność pinów nie jest ważna, wystarczy że te piny się zewrze np śrubokrętem.

(system) #6

czyli sprzedali mi niedziałającą płytę jeśli w ogóle komputer się nie uruchamia po podłączeniu tych kabelków..?

(Michal Kolatek) #7

Nawet jak płyta jest uszkodzona to zwykle się odpala. Może Ultra ma nieco inne ustawienie pinów od power, weź śrubokręt i stykaj piny po kolei, płyty w taki sposób nie spalisz, sporo płyt bez manuala i opisu tak odpalałem.

(system) #8

stykać piny czyli jak dokładnie bo nie za bardzo rozumiem.. a prąd mnie nie kopnie? :stuck_out_tongue:

-- Dodane 02.12.2010 (Cz) 19:58 --

ok spięłam- niestety nie działa...

(Michal Kolatek) #9

Bios zresetuj (CMOS, CCMOS, CLR CMOS zwykle takie ma opisy), zworka JP1 opis zworki na str 18, przy czyszczeniu wyjmij kabel z zasilacza. Nie pomoże to wyciągnij płytę z obudowy, postaw na kartonie ma zostać wpięty tylko zasilacz, ram, proc, grafa, cała reszta jak dyski, mysz itd ma być odpięta i wtedy stykaj po dwa piny, może jest przebicie z obudowy. Zasilacz na pewno jest sprawny?

(system) #10

Uruchomiłam! ALE kiedy chciałam bootować windowsa wyskakuje mi Brak pliku NTLDR -załamałam się bo w starej płycie głównej robiło się to samo!! Jak to możliwe skoro cała płyta główna jest wymieniona....

Oprócz tego w biosie nie mogę przestawić dysku na primary master, jest ustawiony na secondary master

(igrek) #11

Ustaw najpierw bootowanie z cd i dopiero ruszy instalator windowsa

(Michal Kolatek) #12

Windows był instalowany od nowa? Chipsety się różnią to nie zbotuje, i po instalacji podaj smart dysku (prog HD Tune zakładka health), bo jak system padał sam z siebie to może coś z dyskiem jest nie tak.

Dysk jest podpięty pod kanał IDE 1, na końcu taśmy, niebieska wtyczka ma by podpięta do płyty, i na dysku ustawione master, może masz cable select.

(system) #13

Mam ustawione bootowanie z cd.Dysk jest nowy.Wcześniej na starym komputerze,myśląc,że płyta jest ok próbowałam uruchomić ten nowy dysk,ale przy podziale na partycje wyskakiwały różne błędy. Zmieniłam płytę i taki zonk.. taśma jest dobrze zamocowana, zworka na master...

(igrek) #14

Zamień taśmę z cd romem. u Mnie jak były xle podpięte to wcale dysków nie widział

(marcin82) #15

No to zajrzyj tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/255220/pl .

Tutaj:

brak-pliku-ntldr-t69931.html .

I inne podobne:

http://www.google.pl/search?q=Brak+plik ... =firefox-a .

No i chwila, bo czegoś nie rozumiem. To na tym nowym dysku masz system operacyjny, czy nie? Raz piszesz o błędach przy podziale dysku na partycje, potem o nowym dysku ...

(system) #16

Teraz to już w ogóle czarna magia przy odpalaniu- Cmos checksum error-default loaded.Warning! CPU has been changed. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup

(igrek) #17

W biosie weź opcję load default settings i będzie ok

(system) #18

zrobiłam,ale potem wyskakuje No drive attached to fast tract ten komunikat błyskawicznie znika i wyskakuje brak pliku NTLDR :expressionless:

(igrek) #19

Może masz nie bootowalną płytę z xp?

(system) #20

płyta jest bootowalna bo zawsze z niej korzystałam nagrywając xp