Chaintech 7NJS ZENITH-podłączenie kabli power,reset

Witajcie! Poszukuje instrukcji do płyty Chaintech 7NJS ZENITH. Jestem w trakcie podłączania,ale nie mogę znaleźć miejsca,aby podpiąć kabel power, reset itd. Na płycie nie ma podpisów i mam z tym spory problem!

epyl ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Manual od wer Ultra, ale fizycznie wyglądają tak samo

8d9da62dfb382b1am.png

http://cid-c3a6ad0eea420b4e.office.live … Ultra1.pdf

podłączyłam tylko nie wiem,gdzie jest plus a gdzie minus- zrobiłam,że biały kabelek to minus,ale niestety nie działa. Nie odpala się…

Biały to prędzej plus, czarny w panelu to masa (minus), inne kolory niebieski, biały inne kolory to plus, jak pomylisz kierunki to najwyżej diody hdd/pwr się nie zapalą. Do odpalenia płyty (PWR SW) nie kolejność pinów nie jest ważna, wystarczy że te piny się zewrze np śrubokrętem.

czyli sprzedali mi niedziałającą płytę jeśli w ogóle komputer się nie uruchamia po podłączeniu tych kabelków…?

Nawet jak płyta jest uszkodzona to zwykle się odpala. Może Ultra ma nieco inne ustawienie pinów od power, weź śrubokręt i stykaj piny po kolei, płyty w taki sposób nie spalisz, sporo płyt bez manuala i opisu tak odpalałem.

stykać piny czyli jak dokładnie bo nie za bardzo rozumiem… a prąd mnie nie kopnie? :stuck_out_tongue:

Dodane 02.12.2010 (Cz) 19:58

ok spięłam- niestety nie działa…

Bios zresetuj (CMOS, CCMOS, CLR CMOS zwykle takie ma opisy), zworka JP1 opis zworki na str 18, przy czyszczeniu wyjmij kabel z zasilacza. Nie pomoże to wyciągnij płytę z obudowy, postaw na kartonie ma zostać wpięty tylko zasilacz, ram, proc, grafa, cała reszta jak dyski, mysz itd ma być odpięta i wtedy stykaj po dwa piny, może jest przebicie z obudowy. Zasilacz na pewno jest sprawny?

Uruchomiłam! ALE kiedy chciałam bootować windowsa wyskakuje mi Brak pliku NTLDR -załamałam się bo w starej płycie głównej robiło się to samo!! Jak to możliwe skoro cała płyta główna jest wymieniona…

Oprócz tego w biosie nie mogę przestawić dysku na primary master, jest ustawiony na secondary master

Ustaw najpierw bootowanie z cd i dopiero ruszy instalator windowsa

Windows był instalowany od nowa? Chipsety się różnią to nie zbotuje, i po instalacji podaj smart dysku (prog HD Tune zakładka health), bo jak system padał sam z siebie to może coś z dyskiem jest nie tak.

Dysk jest podpięty pod kanał IDE 1, na końcu taśmy, niebieska wtyczka ma by podpięta do płyty, i na dysku ustawione master, może masz cable select.

Mam ustawione bootowanie z cd.Dysk jest nowy.Wcześniej na starym komputerze,myśląc,że płyta jest ok próbowałam uruchomić ten nowy dysk,ale przy podziale na partycje wyskakiwały różne błędy. Zmieniłam płytę i taki zonk… taśma jest dobrze zamocowana, zworka na master…

Zamień taśmę z cd romem. u Mnie jak były xle podpięte to wcale dysków nie widział

No to zajrzyj tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/255220/pl .

Tutaj:

brak-pliku-ntldr-t69931.html .

I inne podobne:

http://www.google.pl/search?q=Brak+plik … =firefox-a .

No i chwila, bo czegoś nie rozumiem. To na tym nowym dysku masz system operacyjny, czy nie? Raz piszesz o błędach przy podziale dysku na partycje, potem o nowym dysku …

Teraz to już w ogóle czarna magia przy odpalaniu- Cmos checksum error-default loaded.Warning! CPU has been changed. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup

W biosie weź opcję load default settings i będzie ok

zrobiłam,ale potem wyskakuje No drive attached to fast tract ten komunikat błyskawicznie znika i wyskakuje brak pliku NTLDR :expressionless:

Może masz nie bootowalną płytę z xp?

płyta jest bootowalna bo zawsze z niej korzystałam nagrywając xp