Charakterystyka a-squared Anti-Malware

Cześć, chciałbym dowiedzieć się trochę na temat programu anty-malware od nazwie a-squared Anti-Malware. Został mi on polecony do zwalczania szkodliwego oprogramowania, ale nie mam na jego temat zbyt wielu informacji. Chciałbym się dowiedzieć np. jaką on ma wykrywalność szkodników typu adware, spyware itp itd, czy żre się z antywirusami, np. Avirą. Każda informacja była by mile widziana.

Z góry dzięki za pomoc

Romi myślę , że bez zgody autora nie powinieneś kopiować jego prac.

Udzielam się dość często na forum PCLAB i znam tego człowieka, z tego co się orientuje to nie życzył sobie aby kopiowano jego pracę.

Poza tym nie lubię bardzo kiedy użytkownicy forum idą na łatwiznę.Zamiast kopiować link mógłbyś coś napisać.

Gdyby w taki sposób całe forum działało byłoby to bardzo prymitywne.

Odnośnie pytania - czy a-squared Anti-Malware to dobry program ?.

Program ten może być dobry w ochronie rezydentalnej, posiada strażnika , który dość dobrze blokuje dane zagrożenia.

Patrząc od strony wykrywalności danych zagrożeń tu sprawdza się również dobrze , jednak nie tak dobrze jak w przypadku programu Malwarebytes Anti-Malware.Wersja darmowa nie pozwala chronić systemu , można jedynie aktualizować sygnatury i skanować całe dyski.Prawda jest taka , że skanując pierwszym programem możesz być pewny , że nie wyłapie wszystkich zagrożeń. Malwarebytes Anti-Malware jest po prostu rewelacyjny.Jest to dość nowy program a już specjaliści zalecają skanować system tym właśnie programem.

Testowałem bardzo dużo antyszpiegów ten był w stanie wyłapać praktycznie wszystkie wirusy co czyni go programem najlepszym na ten czas.W samym czyszczeniu polecam tobie ten program , zaś jeśli chodzi o ochronę rezydentalną może być A-squared. Malwarebyte Anti-Malware jest równie skuteczny w ochronie rezydentalnej jednak na tę chwilę ma pewne problemy z automatycznymi aktualizacjami, zapewne jest to spowodowane świeżą działalnością programu.

Pozdrawiam.

EDIT

Zapomniałem dodać - oczywiście oba programy nie wchodzą w konflikty z antywirusami.

Venom, jak to dobrze że jesteś:D Napiszesz coś i wszystko staje się takie proste:D

Powiedz mi jeszcze jedno… Wczoraj rozmawialiśmy nt. pakietu Avira Premium Security Suite, o firewallach i antymalware… I tak sobie dzisiaj łażę po internecie i zbieram informacje o dobrych programach do ochrony komputera. Złożyłem taki zestaw:

Antywirus: Avira Antivir

Firewall: Outpost

i antyspyware/malware: skłaniałem się ku Spy Sweeper bądź SuperAnti Spyware, ale teraz poradziłeś mi Malwarebytes Anti-Malware. To jak, na który ostatecznie się zdecydować?

I czy powyższy zestaw “ochrony” nie będzie się żarł ze sobą? Chyba nie, co?

Spy Sweeper nie polecam, bardzo spowalnia start systemu ,był bardzo dobrym antyszpiegiem parę lat temu ,teraz są inne programy dużo lepsze - skuteczniejsze. SuperAnti Spyware znajduje się w czołówce tych najlepszych , ja jednak wybrałbym Malwarebytes.Nabrałem dużego zaufania do tej aplikacji , myślę , że cię nie zawiedzie.Firewall , który wybrałeś jest najlepszą zaporą na tę chwilę,jednak ja nie byłem zachwycony podczas użytkowania tego programu.Z moich doświadczeń wynika , że Outpost przyczynia się do spadku prędkości internetu,chodzi mi o samo surfowanie, uważam, że cały internet - strony wgrywają się wolniej, poza tym od lat programiści nie potrafią porządnie dopracować modułu blokowania reklam - po prostu jest koszmarny,wiele obrazków ( tych nieszkodliwych ) nie wgrywa się poprawnie,blokuje to czego nie powinien.Takie są moje odczucia odnośnie tej zapory , być może u ciebie nie pojawią się takie problemy,dlatego warto abyś przetestował program i sam stwierdził czy ci on odpowiada.Ja korzystam z darmowej wersji Comodo firewall ,skonfigurowałem go tak , że chroni mnie doskonale , jest minimalnie gorszy w swej ochronie od płatnego Outposta przy czym nie stwierdziłem jak dotąd żadnych problemów,dlatego jest on dla mnie bardzo dobry.

Pamiętaj , że aby wszystko dobrze działało należy mieć w systemie zainstalowany antywirus + 1 program antyspywerowy , 2 nie polecam.Wydaje mi się , że nie powinieneś aż tak sugerować się tym co piszę , najlepiej będzie kiedy sam przetestujesz dane programy i sam wybierzesz co jest dla ciebie najlepsze.

Ja np nie posiadam , żadnego antyspywera , który byłby moim strażnikiem.Jak już pisałem wcześnie w moim systemie są bardzo dobrze programy przy czym są dobrze skonfigurowane,łącznie z samą przeglądarką internetową , która jest równie ważna.Co jakiś czas skanuje sobie dyski Malwarebytesem i za każdym razem nie znajduje niczego ,co oznacza , że zbudowałem dobrą ochronę.

Pozdrawiam.