Charczący dźwięk

Witam, mam taki problem. Mój dysk się zepsuł więc pożyczyłem drugi od kumpla, na moim dźwięk działa dobrze ze sterownikami vinyl ac’97 combo driver vt1612a , więc szukałem na necie sterowników pod ten układ, instalowałem z milion razy lecz ciągle dźwięk nie jest doskonały, ciągle coś charczy, burczy i nie słychać do końca wszystkich dźwięków, np. jak ktoś mówi w piosence. Na starym dysku mam sterownik vinyl ac’97 combo driver, 6.14.1.4150 z 2005.11.25. Mogłby mi ktoś pomóc ?

graber , nazwij proszę temat konkretnie i popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przenoszę. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

http://www.inetbridge.net/forum/driver- … vt930.html

Ten co miałeś zainstalowany.

no właśnie to nie ten, instalowałem go z różnych źródeł pare razy i ciągle to samo

w sumie tak, powinien działać. Może to od tego że mam zainstalowanych pare sterowników naraz?

A sprawdziłeś czy aby przypadkiem to nie wina głośników?

mam słuchawki. Zauważyłem, że w panelu sterowania -> dźwięk- > audio -> odtwarzanie muzyki mam “Syntezator SW Microsoft GS Wave”, czy to normalne?

Jeśli piszesz o “Odtwarzaniu dźwięku”, to nie powinno tak być (w tym miejscu powinna być karta dźwiękowa).

Ale przy “Odtwarzaniu muzyki MIDI” to normalne.