Chcę kupić komputer do gier? Proszę o pomoc wyboru

Każdy broni racji swoich.

Czy mam wyprany mózg?? Może, ale byłem użytkownikiem Radeona, no i nie powiem o tym nic poza “nigdy więcej”, nawet gdy statystyki będą piąć się w górę. Zawsze wybiorę Nvidię.

Kłocić się nie ma sensu.

Podałem przykładowy zestaw w tych pieniądzach i tyle, a tu rozwinęła się wojenka Nvidia vs Radeon :slight_smile:

Pozdrawiam.

Podałeś zestaw, który jest naprawdę fatalny, jakbyś na co dzień zajmował się składaniem gotowców na Allegro. Moim zdaniem, za polecanie takiego dziadostwa powinien być zakaz wypowiadania się w dziale. Nawet nie byłeś w stanie przytoczyć argumentów, dla których ktokolwiek powinien wybrać zestaw zaproponowany przez Ciebie. Beznadziejny zasilacz o dużej liczbie, 8 GB RAM-u, beznadziejna karta graficzna - sorry, to śmierdzi gotowcami.

Odradzasz AMD, bo się do nich zraziłeś. Ja na kartach AMD jadę już od kilku ładnych lat, na dwóch komputerach, nigdy nie miałem żadnych problemów (ani ze sterownikami, z którymi często mają problem… użytkownicy GeForce’ów, ani z awaryjnością, o której mówisz, mimo że karty zmieniałem kilkukrotnie). Miałem kiedyś GeForce’a mx440 - po kilku tygodniach od kupna coś nategowało się z chłodzeniem i byłem zmuszony zwrócić kartę, ale mimo to nie jestem uprzedzony i nie widzę niczego złego w polecaniu kart Nvidii.

Poza tym, nie ma tutaj mowy o żadnej wojnie, no chyba że Ty próbowałeś ją wszcząć. Ja i Adlevamentum przytoczyliśmy fakty, Ty wolałeś poradzić kiepską kartę, tylko dlatego że jesteś uprzedzony. Twardo stoisz przy swoim, mimo że rzeczywistość nijak ma się do tego, co próbujesz nam wcisnąć. Jeszcze ten tekst:

Boki zrywać, jesteś fanbojem zielonych, skoro byłeś w stanie napisać coś takiego. Skoro nie potrafisz być obiektywny, a Twoja wiedza jest nikła - bazuje na zaproponowanym zestawie - powinieneś odpuścić sobie jakiekolwiek doradzanie i kręcić biznes na Allegro. Ja nie potrafiłbym spojrzeć sobie oczy w lustrze, gdybym proponował rozwiązania tego typu.

Sorry ale daj sobie siana. Za doradzanie AMD mógłbym powiedzieć to samo.

Jeżeli według Ciebie GTX 650 TiBoost to beznadziejna karta za nie duże pieniądze to…litość ogarnia. Lepiej kupić wspomniana GT630?? :smiley:

Przytaczany tu R7 265 jest MNIEJ wydajny w grach, a kosztuje więcej! Po drugie zasilacz: Highlander do budżetowego komputera jest aż za nadto, a wspomniany Corsair 350W do tego Radeona to…politowanie bierze.

Składam komputery zawodowo, tak, na Nvidii i Intelu, nigdy, podkreślam, nigdy nie miałem reklamacji na sprzęt! Na AMD i Radeonie to i owszem.

Widzisz uważam że lepiej mieć ciut słabszy procek a więcej RAM niż na odwrót.

Highlanderów 500W i 550W sprzedałem już setki i wiesz co, żaden nie wrócił na gwarancję. Uważam że jest niezly za małe pieniądze.

Nie mówimy tu o zestawie za 2000zł tylko za 1400, to różnica. Klient chce grać w tej cenie, więc na tej karcie i tej konfiguracji spokojnie pogra we wszystko.

Widzisz szeryfuniu, tutaj są informatycy sprzed fotela co jeśli słyszą o zasilaczach Tracer czy Take.me to dostają trzęsawki i okulary im z przed nosa spadają. “Jeśli nie chcesz żeby zjarało ci komputer, a nawet i więcej to używaj tylko renomowanych zasilaczy”- stały tekst na tym forum…lol…

Zauważyłem. :slight_smile:

Take.me to olać, ale Highlander jest ok za rozsądne pieniądze.

Ja swoje już powiedziałem, zostałem opluty jadem. Szkoda.

Idę sobie pograć na swoim beznadziejnym Highlanderze i karcie Nvidii w WoT na full detalach, na które de facto nie wydałem fortuny. :smiley:

Zdrowia :slight_smile:

 

 

Proszę, konkurencyjna strona również ciesząca się dużą popularnością przeprowadza bardzo obiektywne testy sprzętu - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-265-test.html

 

W powyższym linku jest test AMD Radeon R7 265, a karta ta porównywana jest m.in. do GTX650Ti. W KAŻDYM teście GTX650Ti wypada GORZEJ niż ten AMD Radeon. Wprawdzie różnice są niewielkie, ale przeczy to Twoim słowo. Spójrz kolego na temperatury i pobór prądu to może zrozumiesz, że i w tej kwestii się mylisz. I chyba czegoś nie zrozumiałeś - nie ma tu wojny AMD vs NVIDIA. Nie jestem fanbojem, choć moja sympatia przechyla się lekko w stronę AMD. Jestem obiektywny i staram się zawsze wybierać jak najlepszy sprzęt w określonej cenie. Twoje propozycje są nietrafione. Składasz komputery zawodowo? Powinieneś się wstydzić, że z takimi poglądami się przyznajesz do tego. Klient powinien mieć zawsze wybór, a Ty jako sprzedawca czy doradca powinieneś przedstawić propozycje różnych producentów oraz wady i zalety. Prowadzisz jakiś sklep lub serwis? Jeśli tak, to podaj adres, bo chcę wiedzieć, z czyich usług nie korzystać i czyich usług nie polecać.

Wiesz, daj spokój z tym jadem. Testy a rzeczywistość troche się mija. 

Przedstawiłem swoją propozycję, ty swoją. Niech klient wybierze. Koniec.

Mógłbyś zacząć czytać ze zrozumieniem? Ty doradzasz szrot lub rzeczy, które są zwyczajnie nieopłacalne. Ja doradzam rzeczy, które są lepsze w swoich przedziałach cenowych. Dostrzegasz różnicę, czy nie dopuszczasz do swojej świadomości myśli, że możesz nie mieć racji i masz zamiar przeinaczać fakty, żyjąc wciąż w swojej bajce?

Ależ ja nie powiedziałem, że R7 265 jest wydajniejszy od 650 Ti BOOST! Ba, powiem więcej, oznaczyłem go jako >=, czyli lepszy bądź równy R7 265. Tutaj nie chodzi o klasę komputera, a jakość zasilacza. Highlandery są zasilaczami kiepskiej jakości, temu nie da się zaprzeczyć. Są budowane z marnej jakości elementów, nie posiadają certyfikatów, a zabezpieczenia są bardzo wątpliwej jakości. Natomiast jeśli chodzi o Corsaira VS 350, on w zupełności wystarczyłby do zasilenia komputera składającego się z R7 265 + G3420, lecz gdybyś poświęcił chociaż odrobinkę czasu, wiedziałbyś że polecałem go do zupełnie innej - mniej prądożernej karty - czyli R7 260X. Chciałeś zabłysnąć tym tekstem o politowaniu, a strzeliłeś sobie w kolano, bo nie dość że wykazałeś się brakiem umiejętności liczenia mocy, która jest potrzebna do zasilania komputera, to jeszcze pokazałeś, że jesteś leniwy i wszystkich wrzucasz do jednego worka.

Składasz komputery zawodowo? Niech Szatan ma ich w swojej opiece, jeśli wszystkie są tak fachowo skomponowane, jak wrzucona przez Ciebie próbka. Więcej RAM-u kosztem procesora? Szkoda tylko, że przeciętny Kowalski nie potrafi wykorzystać więcej niż te 4 GB. Są oszołomy, które pakują do swoich komputerów 12/16, a efektywnie potrafią wykorzystać 1/4 z tego, bo nie wiedzą do czego dokładnie wykorzystywany jest RAM. Poza tym, koszt kości 4GB to jakieś 140-150 złotych - ta różnica w przypadku procesora to może być kosmos, który w grach czy programach da znacznie lepsza wydajność, niż da dołożenie dodatkowego RAM-u.

Jeśli sprzedałeś setki Highlanderów, to powinieneś za karę czołgać się do Częstochowy albo Watykanu. Szczególnie, że większość (zdecydowana większość, ale trzeba umieć liczyć całe TDP, Ty nie potrafisz) nie potrzebuje więcej niż 400W. W cenie tego syfu jest całkiem dobry Chieftec gpa-400s8, który w zupełności wystarczy dla przeciętnego użytkownika, nawet jeśli jego zestaw będzie składać się z i5-4460 i R9 280X, co już jest całkiem niezłym sprzętem. Uważasz, że jest niezły za niewielkie pieniądze, a to naprawdę tragicznie o Tobie świadczy, jako o człowieku, który rzekomo składa komputery zawodowo. Na zaproponowanym przez Ciebie zestawie, autor mógłby pograć jedynie w starsze gry, w szczególności jeśli faktycznie wybrałby GT640.

 

 

To jest przezorność, w szczególności że za kilkanaście (dosłownie) złotych więcej można kupić dobry, markowy zasilacz. Poza tym, czy to nie Ty stwierdziłeś że Quady są szybsze od współczesnych Pentiumów G? Koń by się uśmiał.

 

 

Tak, świadczą o tym niezliczone opinie w Internecie oraz analizy ludzi, którzy rozbierali te cudactwa, a siedzą w elektronice już długie lata. Nikt, kto ma minimum pojęcia, nie poleci takiego dziadostwa. Nie zostałeś opluty jadem, zostałeś potraktowany czymś, co nazywa się rzeczywistość. Współczuję Twoim klientom, skoro wolisz wstawiać do ich komputerów puste waty Highlandera, niż jakiegoś taniego Fortrona, Deltę albo Chiefteca.

Nie napisałem, że GeForce’y to słabe karty graficzne. Mają wiele świetnych kart, szczególnie w najwyższym segmencie (widać u nich tendencję, że olewają niskie półki, a przykładają się do górnych). Tylko że Ty nie jesteś w stanie tego zrozumieć i odbierasz moje komentarze jak atak na Twoją ukochaną firmę - masz klapki na oczach. Nie jesteś w stanie pojąć, że AMD jest królem niskiej i średniej półki, tam wybór Nvidii to konieczność liczenia się z niższą wydajnością.

Dobra, weź odpuść. Masz swoją wiarę, ja swoją. Ty czerwony ja zielony. :smiley: 650 tiboost i starsze gry? Popukaj się w czoło!! Na zwykłej 650 zagrasz we wszystko, co jest na rynku (w rozsądnych detalach), a tiboost to fabrycznie podkręcona karta… Nie mówię o full, ale rozsądnie ustawi i zagra we wszystko.

Pewnie że na karcie za 1500zł zagra we wszystko na full 120kl/s, tylko my mówimy o cenie 1400zł za cały komputer!!

Nie ważne. I tak co nie napiszę, ty zrównasz z ziemią. Tylko po co? Są ludzie którzy kupują ten, jak to nazwałeś “szrot” i grają, są zadowoleni, klientów nie ubywa (wręcz przeciwnie), jakoś problemu nie ma ze spalonymi płytami, procesorami, itp… :slight_smile: Przy grafice zintegrowanej 350W - 400W jest super i aż za nadto, ale gdy gramy, na dodatek na prądożernej karcie…

Te jak nazwałeś “cudactwa” mają 36 miesiecy gwarancji, więc w czym problem?

Na siłę twierdzisz że Highlander to szrot i cudactwo, ale w tej cenie jakość/cena jest dobry.

Myślisz że Corsair jest bez awaryjny? Po roku pracy się wysmarkał i uwalił płytę, odesłałem na gwarancję klientowi i co? Dali zwrot kasy, bo już nie mieli tego zasilacza. Klient musiał kupić nową płytę i zasilacz. Tym razem postawił na Fortrona.

Wszystko zależy od zasobności portfela.

 

4GB wystarcza, owszem. Ale ja na procku G3220 widzę znacznie szybszą pracę przy 6GB niż przy 4GB. Spoko, RAM niepotrzebny, lepiej 72 rdzenie. :smiley:

Na co te ataki? Miał być złożony zestaw dla klienta a jest kłótnia. Ja osobiście wybrałbym zestaw z karta od amd bo w tej cenie nic lepszego nie ma. Tak samo dziwie sie z 8 gb ram przeciez w tym budżecie lepiej brać 4 gb co to za problem dołożyć niż później wymieniać procesor na lepszy. Do tego zestawu z karta amd spokojnie markowe 350w wystarczy.