Chcę kupić nowy komputer-składak. Czy będzie wszystko współgrać?

Mam budżet 1000 zł
Chciał bym mieć komputer dobry do gier szczególnie do CS:GO oraz Hurtword’a.
Dziękuje za wszelaką pomoc.


Dokup grafikę i masz komplet z gwarancją, legalnym system i co ważne markowy.
GTX1050 i masz zestaw który naprawdę sporo dźwignie.

Chyba już pytałes o to kilka dni temu i dostałeś dosć sensowne odpowiedzi,
jak mówiłem wcześniej- zostaw składaki na boku, no chyba, ze celem tych pytań jest tylko link-building pod SEO.
Poniżej masz przykładowy zestaw, kilka generacji nowszy i łatwy do rozbudowy o dodatkowa kosc ram lub na nowy procesor.
Ogólnie, jeżeli nie wierzysz ludziom, to naucz sie obsługiwać benchmarki (np. https://www.cpubenchmark.net/) i porównaj sobie sam co amsz (procesor vs procesor, grafika vs grafika/integra, ram X ilosć&ddr3 vs ram X ilość &ddr4-> DDR wygrywa). W kolejnym kroku (nie polecam w sensie prywatnej opinii - tylko konfigurator) pobaw się konfiguratorem na morelach, tak jak klockami lego :wink: Tyle w Twoich tematach z mojej strony.

Całkowita kwota do zapłaty: 850,27 zł

Procesory
Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX (BX80677G4560)

Cena: 209,00 zł
Dostawa: wtorek (10 IV) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.
Zmień produkt Usuń
Karty graficzne
Przejdź do wyboru
Płyty główne
Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0 (90-MXB4A0-A0UAYZ)

Cena: 169,00 zł
Dostawa: środa (18 IV) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.
Zmień produkt Usuń
Pamięci RAM
Pamięć GoodRam Iridium DDR4, 4GB, 2133MHz, CL15 (IR-2133D464L15S/4G)

Cena: 163,20 zł
Dostawa: piątek (6 IV) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.
Zmień produkt Usuń
Zasilacze
Zasilacz Whitenergy 350W (07356)

Cena: 71,90 zł
Dostawa: czwartek (12 IV) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.
Zmień produkt Usuń
Obudowy
Obudowa Tracer Go ATX (TRAOBU44458)

Cena: 53,17 zł
Dostawa: wtorek (10 IV) dostawa do domu lub odbiór w netpunkcie.
Zmień produkt Usuń
Produkty wymagane alternatywne:
Dyski SSD
Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C)

Cena: 184,00 zł
Dostawa: piątek (6 IV)

To był tylko przykład, do 1000 można spokojnie wyrwać i7 lub kiegoś Xeona a nie celerona którego podrzuciłeś.

Nie zapomnij przy porównaniu że to dwa Xeony czyli 8 rdzeni i nowy legalny system w cenie.

BTW, 128GB dla gracza?
Ile na tym zmieści, jedną czy dwie gry?
Z drobnym przekroczeniem budżetu można dołożyć GT1030 albo jakąś używkę, GTX660 już za 3 stówki wyrwać można.

Swoją drogą jeżeli komputer koniecznie ma być nowy to lepiej w stronę AMD się skierować.
O grafice zapomniałeś a integry Intela w porównaniu z AMD są słabe.
Nie zapominajmy że przy integrze 4GB będzie za mało.

Zacznijmy od tego, że Twój to komputer serwerowy, nie do gier. Secundo, w budżecie jeszcze na 2ga kosc Ram, a istotna jest przede wszystkim platforma i jej technologia. DDR2 do gier, to dwie generacje do tyłu. Koszt porządnego PC na RYZen AMD to niestety 1500 zł, do 1000, tylko ten intel nieszczęsny, do CS powinien wystarczyć. Wreszcie o samej integrze Intela, nie wiem co ma to to ma w środku (brak opisu), ale prawdopodobnie integra bije to zewnetrzne wydajne quadro na głowę, zależnie od wersji troszkę lub 15 razy. https://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=1621&cmp[]=3647&cmp[]=2158

O koszcie eksploatacji (3razy bardziej energożerne procki) nie wspominam, to serwer, nie komputer do gier i możemy zgadywać czy gry obsłużą DWA procesory, obstawiam, że mogą być kłopoty i będzie niewypał dla gracza…

Zresztą róbcie co chcecie, uczciwie zasugerowałem żeby korzystać z benchmarków i porównywać, jak ktoś nie umie wyszukać, to się sparzy i tyle…

Można złożyć nędzę za grosze nową albo kupić markową wypasioną używkę.
Budżet to 1000, nie wyciśniesz z takiego budżetu ustawień ultra.
Do zestawu który podsunąłem można dokupić solidną grafikę nie wychodząc zbytnio ponad budżet a Quadro można sprzedać.
DDR2 czy DDR4 nie ma aż tak wielkiego znaczenia.
Miałem stację na podobnych bebechach, z GTX660 dźwigało wszystko praktycznie w wysokich lub maksymalnych ustawieniach w 1080p.

Autor nie wspomniał nic o systemie zatem można założyć że go nie ma, następnemu wciśniesz zestaw nie dość że z integrą to jeszcze z piratem?