Chce kupic RAM... a za bardzo sie nie znam

Witam bardzo serdecznie… wiem ze juz moze byc nudne caly czas pomaganie w sprawach kupna RAMu… ale jak nie dowiem sie tutaj, no to niby gdzie;) Szukalem w innych tematach ale pomocy sie nie doczytalem wiec zakladam ten:)

Sprawa przedstawia sie nastepujaco: mam dosc starego kompa ma juz ze 3 lata za jakis czas pewnie sprawie sobie nowy, ale do tego chcialbym dokupic RAMu… bo 512, to stanowczo za malo. Myslalem zeby kupic 2Gb, albo 2x1Gb… a stary wypiac. Moglibyscie mi doradzic jakies pamieci z allego.pl np?

ADM Sempron 3000+

1.81GHz

plyta glowna: Gigabyte C51-MCP51

512 Ram DDR 200MHz PC3200

NIe jestem jakims specem od kompow, ale wierze ze Ktos z Was mi pomoze. nie bardzo wiem czy moge np kupic Kingstona DDR2 800Mhz PC-6400 czy bedzie hulal w moim blaszaku a przedewszystkim czy sie bedzie dal sie podpiac…:confused:

na pewno nie kupuj bo to kości ddr2 a ty potrzebujesz ddr

te chyba najlepsze

http://www.allegro.pl/item469370586_goo … _fvat.html

twoja płyta nie obsługuje chyba ddr2 a PC3200 -więc takiej powinieneś szukać…

co do wielkości to też zależy od płyty -jeżeli nie orientujesz się,-to radzę przedyskutować

sprawę w jakimś serwisie…

-zakup samodzielny może być nietrafiony…

zajrzyj do instrukcji obsługi ile obsługuje twoja płyta główna pamięci, ale z tego co jest napisane w necie to powinna obsłużyć 2x po 1GB ram

dołączam się do prośby kolegi, też chcę kupić RAM. Zrobiłem wydruk z Everesta: http://www.filefront.com/16458563/Report.htm .

Daj screena ,albo podaj nazwe płyty , Mrch twoja płyta ma 4 wejścia na Ram i maksymalnie obsługuje 4 GB ,czyli 1 GB w jednej kości.

Dodane 16.05.2010 (N) 12:56

www.allegro.pl/item1028903319_2x1gb_ddr … wysyl.html

Jimix , tak trudno wpisać nazwę płyty głównej w google?

Masz Intel DQ965GF.

Obsługuje pamięci:

Tak. Myślę, że 4 x 1GB DDR2 800 to będzie optymalne wyjście.

Co do aukcji to to są używane moduły - dlatego tanio.

wychodzi że 1 GB gratis, warto? Może się okazać, że to lipa…

P.S. zaraz, przecież są nowe, to znaczy…co to jest gwarancja rozruchowa? że dają mi pewność, iż na 100% zadziała za 1. odpaleniem, ale za 2. już nie?

Dostaniesz 2 zestawy różnych firm po dwa moduły. Czyli np. 2 kingstony i 2 Hynixy. Gwarancja niby jest, ale tylko rozruchowa. Nie doczytałem ile. Miesiąc? Ja wolałbym kupić cztery identyczne, porządne nówki, ale jeśli nie miałbym kasy to skusiłbym się na tę aukcję. Zamontuje się w dual channel takie same moduły i powinno działać.

Dodane 16.05.2010 (N) 18:32

Nie są zupełnie nowe. Gwarancja rozruchowa to gwarancja na króciutki okres (rozruch). Lepsza taka gwarancja niż żadna.