Chcę podłączyć kolejny komp do istniejącej sieci

(Drobok) #1

Crossa robisz wymieniając przewody w kolejności 1<>3 2<>6, używasz go do łączenia switchy

Wszystko zależy od ustawień serwera, po podłączeniu pod switch kolejnego switcha crossem a do niego kolejnych komputerów sieć powinna działać

Jeśli każdy komputer jest w osobnym pomieszczeniu lepiej cie wyjdzie niestety ciągnięcie kabla xD / możesz lecz nie musisz kończyć je gniazdkiem, lepiej wyjdzie cie kończyć wtyczką gdyż oszczędzasz na gniazdku i wtyczce xD

Jeśli masz 2 lub więcej pc'ów koło siebie lepiej wyjdzie gniazdko lub kolejny switch bo mniej będziesz miał kabli w rynience xD

Literatury ci nie podam bo z takiej nigdy nie korzystałem ;/

(Drobok) #2

Kolory to tylko standard jak byś nie podłączył będzie dobrze ważne tylko by przy crossie zmienić kolejność przewodów. Zauważ że przy instrukcji której podałeś zmieniają się przewody "pomarańczowo biały" z 1 pr :slight_smile: zy pierwszej wtyczce na 3 przy drugiej oraz pomarańczowy z 2 na 6

(Drobok) #3

Po podłączeniu musisz ustawić ip i maskę bo o ile dobrze pamiętam win98 dhcp nie obsługuję. Na pewno macie w firmie jakieś informacje jakie ip macie już przypisane i który komp ma które ip.

Wszystko masz mieć jak w pozostałych kompach poza ip. Je masz ustawić inne niż są już użyte. Masz kliknąć ppm na otoczenie sieciowe przy kompie potem właściwości i tam jest coś a'la tcp-ip.

Dokładniej nie pomogę bo ostanio win98 na oczy widziałem kilka lat temu :slight_smile: