Chcę postawić serwer FTP!

Ale jestem za NAT’em i mam to mocno utrudnione. Mam wewnętrzne IP. Powiedzmy że znam zewnętrzne IP, to co wtedy ? Co ustawiać ? W czym ustawiać ? Jakim programem najlepiej ?

Proszę o tłumaczenie jak dla laika :slight_smile:

Z góry dzięki !

Jak masz tylko wew IP to servera nie postawisz, musisz mieć IP publiczny

No ale znam publiczne IP. To co nie da się ? A jakieś przekierowania portów czy cóś takiego ? Muszą być jakieś sposoby !

Boczi chyba oto mu nie chodziło.On chciał postawić serwer na swoim dysku(chyba).Jak ktoś mógłbymi wytłumaczyć jakim programem zrobić na swoim dysku FTP.I wogóle jak to zrobić.

Dokładnie tak Rafi !

To w takim razie, przepraszam zaa pomyłkę. W ramach rekompensaty daję C ten link: :stuck_out_tongue: http://download.chip.pl/download_83707.html :stuck_out_tongue:

Dzięki Boczi, ale mnie chodziło bardziej o to żeby ktos wytłumaczył jak obejść utrudnienia związane z NAT’em.

Tego programu co podałeś (i wielu innych) to już próbowałem ale nikt nie mógł się ze mną połączyć. Być może źle skonfigurowałem, albo w mojej sieci w ogóle nie da się stawiać serwerów…

Jaki masz dostęp do netu.

Jeśli sieć. To możliwe, że masz zablokowane port 21.

Lub masz jakieś blokady … :wink:

Mam łącze stałe z kablówki. Możliwe że mam zablokowany port 21, ale czy da się to jakoś obejść ? Np. ustawiając jakiś iny port w programinu do stawiania serwera, czy tak się da ?

Post :arrow: Out

Pozdrawiam :okulary:

To spróbuj porozmawiac z adminem swojej sieci.

Jeśli jest port zablokowany niech odblokuje …

Dokładnie. niektórzy Admini lokują rózne porty - z róznych powodów… :?

Ja mam takie szczescie, że ostatnio Admin odblokoał wszystkie porty. :lol:

Jak mozesz mieć zablokowany port 21 skoro z niego korzystaja przeglądarki… :?

do obsługi przeglądarki sluży port 80 a port 21 to jest FTP

i nie wprowadzaj wbłąd ludzi :twisted: :twisted: i jako administrator sieci moge zablokowac port 21 który nie bedzie przeskadzał w tym zeby się strony otwierały .

Ale przecierz mozna zablokowac tylko wejście.

Tzn. można zablokować, tak żeby niepowołane osoby mogły się włamać przez dany port.

Ja normalnie korzystam z ftp. Ale ten port mam zablokowany.