Chcę powimieniać części... pomocy!

Witam!

Od niedawna planowałem zmienić swój komputer stacjonarny na nowszy. Nowy kosztuje od 1500 do jakichś 3000 zł. Interesował mnie komp 2 GB RAM jednak po zakupie przez mojego brata pamięci RAM 1 GB i jego zamontowaniu po prostu nie działała. Nie chcę inwestować tak potężnych pieniędzy ponieważ komp ma zaledwie 6 lat, mam super procek 2x po 2.66, RAM 748 (nie wiem za bardzo be jestem na netbooku siostry… ). Ktoś się może na tym zna i mi da jakieś wskazówki co podać o co się pytać i co kupić. Z góry dzięki! :wink:

Podaj pełną konfigurację komputera, oraz ile chcesz przeznaczyć na modernizacje, wtedy forumowicze ci podpowiedzą czy warto w ogóle inwestować.

Zaledwie 6 lat - dobre!. To już dziadek i w nie go nie opłaca się inwestować, proc zapewne Pentium IV lub Celeron. Składaj kase na nowego kompa.

Zaledwie 6 lat ? 6 lat w tematyce komputerów to z 2 epoki jak nie 3. Dwurdzeniowy procesor to nie jest szczyt techniki, tym bardziej 768 MB ram. Nie warto zajmować się modernizacją tego, bo szkoda tylko środków.

Tzn.

Mój braciak z podobnego kompa zrobił podobnego kompa w osiągach jaki jest za około 2000 zł. A wydał niecałe 600.

Dzwoniłem do niego i twierdził, że jego był taki sam. Powymieniał co trzeba i sporo zaoszczędził. Co do configu to jakaś pomoc? 6 lat… Może przesadziłem, braciak na kompach się zna i twierdzi, że może 4 max. Ja osobiście nie znam się na kompie tak doskonale zapewne jak wy. Ale wiecie chodzi mi tylko o więcej RAM’u na kompie. Jeżeli coś to poczekam do jego przyjazdu i popytam co pokupować a potem jak zmontować…

Podaj całą konfigurację komputera, bez tego można gdybać.