Chcę przymontować dodatkową pamięć RAM, jak mam to zrobić?

(sewer6) #1

Rozkręciłem kompa, a tu takie dziwy! Mam jedną pamięć RAM (448MB więc wiadomo dlaczego chcę drugą) i są tam cztery wejścia. Dwa żółte (tam jest przyczepiona pamięć) i dwa czerwone. O co kaman, gdzie podłączyć dodatkową i czy muszę odczepić starą?

(Odyniec_Stary) #2

Podaj model płyty głównej i typ pamięci RAM, jaki posiadasz.

(Cedar) #3

Masz już nową pamięć? Jeśli tak to czy odpowiednią dla Twojej płyty? Ważny jest typ (DDR DDR2, DDR3) i pojemność bo dana płyta nie obsługuje każdego typu.

Podaj typ płyty głównej oraz typ pamięci RAM, którą ewentualnie już kupiłeś.

(angry) #4

Jak są takie same to do tych samych kolorów

Jedne kolory są te ważniejsze drugie te mniej ważne

(sewer6) #5

Właśnie mój kumpel mówił mi coś podobnego, ale czy obie pamięci będą działać jednocześnie?

(Cedar) #6

A jak mają działać, niezależnie?

Może łaskawie odpowiesz na poprzednie pytania, bo obecnie jest zero konkretów z Twojej strony.

(sewer6) #7

Model płyty głównej:

Dual Core CPU FSBIGHz ASRock AliveNF4G-DVI

No raczej nie zależnie.

Nie kupiłem jeszcze nowego RAM-u, a stary jest marki incom, więcej nie wiem.

post-276198-0-47854700-1427486767_thumb.

(adami) #8

Np  DDR2 2x2GB 800MHz

Będą działać w parze to będą dziwa dopiero.

(sewer6) #9

Właśnie mam wejścia, jak już mówiłem, dwa żółte i dwa czerwone, A NAZYWAJĄ SIĘ ONE PO KOLEI DDRII 1 DDRII 2 DDRII 3 DDRII4. Jakby się blisko przyjżeć żółte nieco różnią. Moja pamięć znajduje się w DDRII 1 (żółte) czyli wnoszę, że tam mogę doczepić pamięć również 448MB zgodną z żółtym wejściem tak? A do czerwonych kolejne dwie inne od tych zgodne z tym wejściem (np. właśnie 2x2GB) tak to wszystko rozumiem.

(Cedar) #10

Głownie kolorem, drobna różnica kształtu nie ma znaczenia, każde z tych gniazd jest przeznaczone dla pamięci RAM DDR2

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF4G-DVI/index.pl.asp

Nie ma pamięci RAM 448MB, najmniejsze popularne to 512 MB.

Nie “wejście” tylko np. gniazdo i do niego nic nie “doczepiasz” tylko np. montujesz/instalujesz

Maksymalna ilość pamięci RAM obsługiwana przez tą płytę to 8GB (np. 4 x 2GB)

Aby móc używać 4 GB lub więcej pamięci RAM musisz mieć zainstalowany system Windows w wersji 64 bit.

Możesz jaśniej?

(adami) #11

Płyta ma Dual Channel przez to dwa kolory gniazd ale taka para 2x2GB to ok 250zł .

(Cedar) #12

I jak ma się to do tego Twojego “dziwa”?

A co do kosztów to nie nasza sprawa - chce kupić, więc niech kupuje, jego pieniądze.

(sewer6) #13

Skoro mam 32-bitwy system, to pójdą ewentualnie 2x2GB+stara pamięć 448MB?

(Cedar) #14

Pisałem już, że nie istnieją pamięci 448MB , masz pamięć 512 MB a obecnie dostępne jest dla systemu 448MB.

Możesz zamontować taki zestaw jak napisałeś jednak w przypadku Windowsa 32bit będziesz miał dostępne do użytku około 3,25-3,5GB

(sewer6) #15

Ok

(sewer6) #16

Pamięć RAM chodzi i komputer śmiga o wiele szybciej. Dzięki za cenne porady.