Chce sie pozbyc tabelki wyboru systemu

zepsula mi sie plyta głowna. kupilem na allegro nowa z procesorem. wymienilem stara na nowa. podlaczylem dyski twarde ze starym systemem. oczywiscie system nie poszedl. chcialem odzyskac zeczy ktore mialem na pulpicie i w dokumetach wiec na drugim dysku zainstalowalem swiezego windowsa xp (e:). skopiowalem wszystkie potrzebne mi dane ze starego windowsa xp. jednek system na drugim dysku chodzil wolno bo to stary dysk z kiepskim transferem. dlatego zainstalowalem nowego windowsa na pierwszym dysku (chcialem miec tak wszystko poukladane jak przed awaria plyty glownej na c:). wszysko poszlo jak trzeba wszystko mam teraz jak przed awaria, skasowalem pliki windowsa z dysku (e:\ - ten stary z kiepskim transferem). w czym problem:

  • pokazuje mi sie tabelka wyboru systemu 3 razy xp

  • jeden dziala (no bo jeden mam system)

  • chce usunac ta tabelke bo mnie irytuje.

jak to zrobic?

(prosze nie wypisujcie ze moze cos zle zrobilem bo napewno tak sie tego nie robi ale nie mialem z nikad pomocy i zrobilem to wlasnie tak)

kitket , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

viewtopic.php?t=5820

  1. Wchodzisz w dowolny folder bierzesz Narzędzia > Opcje folderów > zakładka widok > Odznaczasz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego i zaznaczasz Pokaż ukryte pliki > OK.

  2. Otwierasz blik Boot.ini na dysku C:\ i kasujesz linie systemu do usunięcia np:

To jest linia starego systemu i ją usuwasz > zapisujesz i zamykasz.

  1. I jeszcze naciskasz Logo Win + Pause > zakładka zaawansowane > Okno Uruchamianie i Odzyskiwanie(Ustawienia) > i tam ustawisz swój system jako domyślny > OK.

To 3 można jeszcze inaczej zrobić w pliku Boot.ini, ale tak jak napisałem jest łatwiej.

Dziękuje. Prosto i na temat. Zrobione. :smiley: