Chcę sprzedać mój program a nie mam firmy

Witam! Stworzyłem program do projektowania stron internetowych. Mam już potencjalnych klientów i zalążek serwisu w internecie dotyczącego mojego programu. Czy abym mógł sprzedawać za pośrednictwem moich stron mój program muszę mieć firmę? Czy istnieje jakaś ewentualna forma małego opodatkowania tego?

Zyski ze sprzedaży programu należy zgłosić w zeznaniu podatkowym (raz w roku) i zapłacić podatek tak jak od każdego wynagrodzenia.

Jeśli to sprzedaż kilku licencji, może być na umowę, jeśli to STAŁE (regularne) źródło dochodu, trzeba zarejestrować działalność gospodarczą.

Ogólnie rejestracja firmy nie wiąże się z żadnymi wielkimi kosztami, jedynie co miesiąc trzeba składać zeznania podatkowe i płacić podatek dochodowy i vat.

Jedynym problemem będzie konieczność płacenia składek ZUS-u, co może rozłożyć na początku każdą firmę. Jeśli się nie zatrudnia pracowników, to łatwo to obejść, wystarczy zarejestrować firmę na kogoś kto już płaci zus (2x nie trzeba). Jeśli samemu się nie jest gdzieś zatrudnionym, zawsze można na rodzica czy dziadka emeryta, a później przepisać firmę na siebie gdy już ma odpowiednie zyski.

Kasa fiskalna jest wymagana dopiero jeśli firma przekroczy jakiś pułap rocznych zysków.

Ja mam jeszcze taką sytuację iż mój ojciec ma małą działalność usługową i płaci stałą składkę ZUS. Zatem czy mógłbym “na niego” sprzedawać program? Jak by mogło to w tym przypadku wyglądać?