Chcę sprzedać XP-ka

WItam , chciałbym sprzedać Windows XP Home Edition , płytka oryginalna i instrukcja , naklejka jest na komputerze naklejona , czy mógłbym sprzedać go z widocznymi uszkodzeniami naklejki??

nie możesz sprzedać,bo windows jest przypisany do twojej płyty głównej

ale tylo wtedy gdy jest w wersji OEM !!

Jeśli masz wersję Box to możesz śmiało sprzedać przez allegro. Jeżeli wersję OEM to raczej tego nie sprzedasz bo tak jak mówi artide2 Windows Xp w wersji OEM przy instalacji przypisuje się do twojej płyty głównej

ok , dzięki za pomoc , naklejka jest posklejana :stuck_out_tongue: ale przecierz ona jest potrzeba tylko do instalacji żeby wpisać cd-key więc chyba by nie było żadnego problemu

Jeżeli Windows jest w wersji OEM, to według nowych zasad możesz go sprzedać tylko z komputerem, do którego był dołączony…

Ale na innym komputerze Twojego XP nie zainstalujesz bo jest on przypisany do Twojego komputera.

Zainstalować się zainstaluje ale pozostaje kwestia aktywacji po 30 dniach,którą można jednak obejść w legalny sposób.

bzdura… można legalnie jak płyta główna zostanie uszkodzona (naprawdę, a nie jakieś wymysły :lol: )… te wszystkie telefony do MS i kłamstwa, że coś siadło (a np. wymieniło się płytę lub kompa) to po prostu kradzież i oszustwo…

…może napisz coś o tej "legalności "

nie przesadzaj :stuck_out_tongue:

ale jak jest przypisany po instalacji przecież na płycie nic się nie zapisze:)A na allegro sprzedają jakoś wersje OEM

To co za problem ją sobie uszkodzić a potem …naprawić :mrgreen:

napłycie nie :stuck_out_tongue: ale klient moze mić problemy z aktywacją ;]

tak - nowe nieaktywowane… jak aktywujesz OEM’a to przypisuje się do twojej płyty głównej i tyle, możesz używać go tylko na tej płycie - na innej go nie aktywujesz…

Z tym przypisaniem do płyty głównej to jest tak, że jeżeli od aktywacji minęło 120 dni, to można aktywować system na zupełnie innym komputerze - sam sprawdzałem. Mam XP z SP2 w wersji OEM kupiony z komputerem zaraz po ukazaniu się na rynku. Nie wiem, czy na wszystkich wersjach XP to działa.

ja tam zawsze aktywowałem przez telefon to nie mógł mi sie przez neta przypisać:D