Chcę sprzedać XP-ka

(Doman30) #1

WItam , chciałbym sprzedać Windows XP Home Edition , płytka oryginalna i instrukcja , naklejka jest na komputerze naklejona , czy mógłbym sprzedać go z widocznymi uszkodzeniami naklejki??

(artide2) #2

nie możesz sprzedać,bo windows jest przypisany do twojej płyty głównej

(D@widoS) #3

ale tylo wtedy gdy jest w wersji OEM !!

(Neowg) #4

Jeśli masz wersję Box to możesz śmiało sprzedać przez allegro. Jeżeli wersję OEM to raczej tego nie sprzedasz bo tak jak mówi artide2 Windows Xp w wersji OEM przy instalacji przypisuje się do twojej płyty głównej

(Doman30) #5

ok , dzięki za pomoc , naklejka jest posklejana :stuck_out_tongue: ale przecierz ona jest potrzeba tylko do instalacji żeby wpisać cd-key więc chyba by nie było żadnego problemu

(Kylek) #6

Jeżeli Windows jest w wersji OEM, to według nowych zasad możesz go sprzedać tylko z komputerem, do którego był dołączony...

(Ford Fokus) #7

Ale na innym komputerze Twojego XP nie zainstalujesz bo jest on przypisany do Twojego komputera.

(L.B.G.) #8

Zainstalować się zainstaluje ale pozostaje kwestia aktywacji po 30 dniach,którą można jednak obejść w legalny sposób.

(piotrekplay) #9

bzdura... można legalnie jak płyta główna zostanie uszkodzona (naprawdę, a nie jakieś wymysły :lol: )... te wszystkie telefony do MS i kłamstwa, że coś siadło (a np. wymieniło się płytę lub kompa) to po prostu kradzież i oszustwo...

(Irekxara) #10

....może napisz coś o tej "legalności "

nie przesadzaj :stuck_out_tongue:

(Maciejboss) #11

ale jak jest przypisany po instalacji przecież na płycie nic się nie zapisze:)A na allegro sprzedają jakoś wersje OEM

(L.B.G.) #12

To co za problem ją sobie uszkodzić a potem ...naprawić :mrgreen:

(rolkass) #13

napłycie nie :stuck_out_tongue: ale klient moze mić problemy z aktywacją ;]

(piotrekplay) #14

tak - nowe nieaktywowane... jak aktywujesz OEM'a to przypisuje się do twojej płyty głównej i tyle, możesz używać go tylko na tej płycie - na innej go nie aktywujesz...

(Kylek) #15

Z tym przypisaniem do płyty głównej to jest tak, że jeżeli od aktywacji minęło 120 dni, to można aktywować system na zupełnie innym komputerze - sam sprawdzałem. Mam XP z SP2 w wersji OEM kupiony z komputerem zaraz po ukazaniu się na rynku. Nie wiem, czy na wszystkich wersjach XP to działa.

(Maciejboss) #16

ja tam zawsze aktywowałem przez telefon to nie mógł mi sie przez neta przypisać:smiley: