Chcę stworzyc własne radio internetowe, ale nie wiem jak

Witam.

Czy ktos sie na tym zna? Chciałem sie troche pobawic i ponadawać trochę muzy żeby ludziska posłuchały ale nie wiem co i jak zrobić? Czy ktos może mi dokładnie wytłumaczyć co i jak mam w SHOUTcascie zrobić żeby działało i szło bezposrednio z WINamp-a nadawać, jeśli to mozliwe.

Pozdro.

http://www.radio.wabi.pl/wlasne_radio.html

Polecam lekturkę :arrow: klik (na samym dole strony).

Proszę nazwać temat konkretnie.

Niestety nie mogę nadawać. Czy ktoś może mi powiedzieć z jakiego przedziału jest ten IP 10.4.12.(…). Jest publiczny czy prywatny? :?

nie zapomnij wykupić licencji zaiks itp jeśli chcesz nadawać muzykę chronioną prawami autorskimi, jeśli jak tylko kawałki nagrane przez Ciebie to nie ma problemu…

A na co mi taka licencja? Czy bez niej nie moge nadawać?

Możesz nadawać bez licencji, ale musisz być wtedy przygotowany na zapłatę solidnej kary.

Prawie wszystkie utwory nadawane w stacji radiowej (czy to internetowej, czy to tradycyjnej, publicznej, komercyjnej) są chronione prawami autorskimi. By legalnie je nadawać musisz posiadać stosowną licencję wykupioną w ZAIK’sie.

Rozpowszechnianie utworów chronionych prawami autorskimi bez zgody ich autorów, bądź instytucji odpowiedzialnej za ochronę praw autorskich jest NIELEGALNE i zabronione przez prawo. Poczytaj stosowny Dziennik Ustaw - jest dostępny na stronach internetowych Sejmu.