Chcę Ulepszyć Komputer

Chciałbym trochę udoskonalić mój komputer. Nie chodzi mi o jakiś bardzo dobry komputer , tylko taki lepszy :slight_smile: … A szczególnie o kartę graficzną :slight_smile:

Mój komputer:

Procesor- Intel Core 2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz

Płyta Główna - gigabyte ga-g33m-ds2r

Pamięć -4gb RAM

Karta Graficzna - Intel G31/G33 Express Chipset Family ( takie /cenzura/ było od nowości )

Zasilacz - 4Life/500lf

Proszę o jakieś rady.

Dziękuje i Pozdrawiam !!

Płyta główna jest już trochę wiekowa. Tym nie mniej można jeszcze to upgradować. Po pierwsze wymieniłbym zasilacz na jakiś markowy 450W. Osobiście polecam produkty Chieftec’a, Fortron’a lub Modecom seria premium też może być odpowiednia. Ważne żeby zasilacz miał 2 wtyczki zasilające PCI-E. Co do procesora to ze względów ekonomicznych polecałbym procesory serii Intel DualCore. Napisz jeszcze jakie posiadasz aktualnie pamięci RAM i jaki masz przewidziany budżet na zakup części. Dobierzemy wtedy kartę graficzną, te do najtańszych nie należą.

Nie napisałeś ile kasy chcesz wydać.Zasilacz do wymiany

jak najmniej kasy chcę wydać bo w wakacje kupie sobie drugi komputer:)

Ram DDR2 A-Data 4x1024MB DDR2 800MHz Non-ECC DIMM

To nie lepiej zatrzymać pieniądze i już wytrwać do wakacji? Złożysz lepszy zestaw, jeżeli będziesz miał więcej pieniędzy w wakacje. Ja bym poczekał.

To może jakaś starsza karta typu 9600, 9800, 4850 koszt to od 200 do 300zł a skok wydajności względem intela będzie wręcz gigantyczny.

o czym ty piszesz thommy181 : w miejsce C2D 4500 polecasz mu CoreDuo? :o

może przeczytaj uważnie o czym Dabekxz pisze co? może od tego mrozu ci oko łzawiło jak czytaleś co? =D>

co do markowych zasilaczy to są nimi marki chiftec,tagan, be quiet i antec (chieftec między tymi markami taki sobie jest)…innych markowych nie znam

nigdy też nie spotkałem się z polecaniem modecoma albo fortona…co to w ogóle jest za marka ? ale może czgoś nie wiem…dopiero od mądrego naumieć się trza…i tu właśnie nabyłem wiedzy,że zasilacz 500W jest słabszy od 450W i trzeba go wymienić - czyli jeden nie markowy 500 W (nie sprawiający problemów) na inny nie markowy 450W i ma być dobrze #-o

co do zasilacza to ten Tracer 4Life/500lf ma 500W i sądzę ,że wystarczy - co prawda w tych markach nie można niczego zagwarantować jeżeli chodzi o trzymanie deklarowanych parametrów ale nawet jakby policzyć z radeonem hd4870 to nie potrzeba więcej niż jakieś 420 W…

sadaj72 ci dobrze napisał…właściwie każda karta zewnętrzna da ogromny skok…nic innego się nie opłaca dodawać…

ja bym osobiście rozważał pomiedzy 9800GT i HD4850…ale bliżej byłbym do radeona

Ten tracer ma 228W na liniach +12V (przynajmniej na fotkach z googli) i owszem może wystarczyć, tyle że te zasilacze są nieraz kiepsko wykonane, jeden model może działać tak jak w specyfikacji, a drugi już niekoniecznie.

dokładnie tak pisałem sadaj72…

Dabekxz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czyli wystarczy http://allegro.pl/vertex-ati-radeon-hd4 … 80105.html taka karta graficzna ?

Spokojnie wystarczy, odpalisz na tym każdą grę, z czego sporo nowych na średnich lub nawet wysokich detalach.

Chcę jeszcze podkręcić procka … Na pewno muszę dokupić jeden wentylatorek bo płyta główna się trochę przegrzewa … A zresztą zobaczcie sami

http://imageshack.us/f/41/cpuzyl.png/

http://imageshack.us/f/843/monitorw.png/

da się coś podkręcić, czy nie za bardzo ?

Kartę graficzną kupuje tylko czekam na wpłatę pieniędzy :slight_smile:

Pewnie się da, tylko że przydałby się porządny zasilacz.

Hd4850 i C2D E4500 mogą ciągnąć ~190W a zasilacz nie najlepszy i do tego z czarnej listy.

HD4850 jest niezły, po podkręceniu powinien stać mniej-więcej na poziomie HD6770 :wink:

dodatkowy, wyciągający powietrze z obudowy wentylator zawsze się przyda.

ale zwracam uwagę,że w przypadku podkręcenia tego Core2Duo 4500 nie wzrośnie jego pobór mocy i dalej wyniesie on 65W

to bardzo…bardzo podatny na podkręcanie procek…ale wartałoby jakąś dobrą pastę na niego nałożyć…Zalmana ZM-STG1 albo 2 polecam…

co do karty…za około 300zł można pokusić się o coś lepszego…jakaś nVidia GTX260…miałem takiego Gainwarda GTX260 na szynie 440bit i coś około 800MB pamięci miał…bajka…ale zasilacz do wymiany jest na pewno…nie starczy tego co masz

natomiast jeżeli radek to trochę tańszy…taki z 512 MB ramu…troche kasy zostanie a wydajność minimalnie mniejsza…

zdjąłem z jeden strony obudowę bo się komputer wyłączał, tak mi kolega doradził .

Która karta lepsza ?

ATI RADEON HD 4850 1gb czy ta nVidia GTX260 896mb ?

gtx260, na pewno można dostać wersję z lepszym chłodzeniem, bo hd4850 często się grzeją dość mocno

Planuję kupić dodatkowo zasilacz . Karta graficzna ta gtx 400zł a radeon 300zł … do radeona bym mógł wtedy zasilacz kupić jakiś za 200zł mam nadzieję że bym znalazł …

możecie jakiś polecić ?

Bo mam 500zł na wydanie

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthx … 83617.html np. taki