Chcę utworzyć sieć bezprzewodową w domu

Jako, że to mój pierwszy post, bardzo chciałbym wszystkich gorąco przywitać. A oto mój problem.

Chciałbym utworzyć w domu sieć bezprzewodową (brak możliwości kładzenia kabli). Mam 2 komputery (stacjonarny i laptopa). Oczywiście chciałbym przy okazji podzielić neta. Moje pytania są następujące:

  1. jaki modem możecie mi polecić

  2. mam neta 1Mbit - czy modem bezprzewodowy nie zwolni łącza (oczywiście zdaję sobie sprawę o zmniejszeniu prędkości w momencie podziału)

  3. mam laptopa starszego typu bez wbudowanej karty Wi-Fi - czy trzeba dobrać kartę Wi-Fi do laptopa, czy każda będzie dobra (czytałem o jakiś kartach Wi-Fi II)

  4. czy rodzaj karty Wi-Fi musi być dobrany do modemu

Zdaję sobie sprawę, iż dla niektórych pytania te są śmiesznie proste. Jednak proszę o poważne potraktowanie mojego pytana (ja o tych sprawach nie mam pojęcia). Używam systemu Windows XP Home (jeżeli ta informacja jest potrzebna).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

ale do czego? neostrada, netia? czy jakaś lokalna sieć? bo nie podałeś?

hmmmm karta sieciowa WiFi powinna byckażda dobra tyle,że powinna być na:

a) PCMCIA

b) USB

c) w nowych laptopach: ExpressCard

Ja Ci proponuje takie rozwiazanie:

router z Access Pointem + karta WiFi (PCMCIA do laptopa) + karta WiFi (PCI do stacjonarnego)

to już zalezy od laptopa… czy jest dostosowany (wiem, ze nie ma ale czy jest dostosowany) do WiFi

Do stacjonarnego to polece: karte na PCI…

W ramach uzupełnienia:

  1. net jest z Netii

  2. w laptopie są 2 porty PCMCIA (nie znam typu)

  3. mój laptop to Compaq Evo N610c (może ktoś zna typ PCMCA)

  4. o Wi-Fi pod USB nie ma mowy, mam USB 1,0

Router ADSL z Annex B, np taki lub każdy inny działający na linksysie (czemu linksys? nie przegrzewaja się…) oradzam D-Linka, SMC… ale warto poczytać jakieś sensowne komentarze na stronach… różnych

wystarczy… i prosze

http://www.pcbird.pl/notebook-compaq-ev … 5826cd7507 -> z google :wink:

no to sprawe co do laptopa mamy jasną :wink: