Chcesz kupić laptopa? Koniecznie zajrzyj tutaj

Budżet: 2600 zł

Aktualnie mam MSI GE620

Intel Core i5-2410M 2,9GHz

8GB RAM

NVIDIA GT540M

 

Za podany budżet kupię coś wydajniejszego? Czy lepiej na razie nie zmieniać ?

To zależy do jakiego przeznaczenia…

Do gier Lenovo y510p z i5 i gt755

i5 z twojego laptopa ma mniejj wiecej wydajnosc i3 obecnej generacji takze jest troche slabsze niz i5 z lenovo

Grafika znacznie mocniejsza.

mam takie pytanie czy Lenovo Z510 wystepuje z matryca fhd ? http://www.x-kom.pl/p/183236-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i7-4702mq-8gb-1000-dvd-rw-gt740m-braz.html

1 nie

2 bardz dobrze - bezkonkurencyjnei

  1. nie wiem w jakim kontekscie rozmawiamy. Cdzemu wszyscy mysla ze kazdy pamieta wszystkei posty z topicu…

rozumiem ze na korzyść della bateria jest lepsza. 

 

oprocz tych dwoch lapow najade jeszcze coś o podobnych parametrach ? 

-15cali mat

-dobra jakość wykoniania (przewyszajaca standard)

-cena 3tys 

-zastosowanie ogolne (bez grania w wymagajace gry)

 

w lenovo kusi podswiatlana klawa, fajny design, lepszy proc  

ale matryca tylko hd i o polowe slabasza bateria 

 

znajde cos innego jeszcze ?

 

ps.

a jak sie ma ten “nowy” model della 5547 http://www.x-kom.pl/p/202706-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-5547-i7-4510u-8gb-1281000-dvd-rw-r7-m265.html#

z tego co widze zmienili obudowe i zmniejszyli pojemnosc baterii, miał ktoś z tym stycznosc nie znalazlem zadnego testu jak narazie tego sprzetu.

gorsza bateria i gorsza grafika. To zapewne model z słabsza konfiguracja

5537 byly z 2 gpu , 8670 ( słabizna) i z 8850…

5542 pewnie tez będą z 2ma róznymi gpu sprzedawane ( radeon r7 musi byc tym słabszym bo jest slabszy niz 8750)

ktora karta lepsza gt 820 czy gt 740 obie 2 gb

GT740M jest jakieś 30% wydajniejsza. GF820M to staroć.

 

*5547

 

fajny ten samsung, ładny jest tez, podoba mi się ale czemu martyca glare  :roll:

 

chyba pierwszy trop najlepszy bedzie czyli dell 5537

Dzięki!

 

Mam jeszcze dwa małe pytanka - czy wybrać win 7 czy win 8.1? Z jednej strony niedługo win7 ma przestać być aktualizowanym, z drugiej strony czytałem trochę o interfejsie win 8 i nie wygląda to zachęcająco.

 

I drugie pytanie : rozumiem, że GTX850m jest o wiele lepsza od GTX760m? Bo znalazłem podobnego Acera o fajniejszym kolorze i ciut lepiej rozstawionych klawiszach http://www.x-kom.pl/p/172761-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1281000-7hp64x-fhd-zloty.html

jednak ma chyba gorszą grafikę od http://www.x-kom.pl/p/201255-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1281000-7hp64x-gtx850m-fhd.html# ?

Napisze po raz enty, ludzie jak cytujecie posty sprzed kilku stron to przybliżcie także kontekst bo nikt tego nie pamięta.

Tak tak, owszem acer z gtx850 jest wydajniejszy. Różnia 200złjest warta dopłaty z całą pewnościa o ile ta wydajnośćjest Ci potrzebna ( nie pamiętam kontekstu poszukiwań ) :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bry!

 

A więc konkrety:

 

Koszt: 800-1400 zł (max…1500)

 

Ram: 4GB DDR3 (od biedy 2GB)

 

Dysk: min. 160 HDD (ew. 8 SSD HDD)

 

Wyświetlacz: 14-15’'

 

Preferowane nowe , ew. “legendarne i nie psujące się” używki.

 

WiFi w standardzie ‘n’  * , co najmniej 2-3 godziny normalnego użytkowania, nie będę grał w gry , od czasu do czasu będę korzystać z programów inżynierskich.

 

Mile widziane USB 3.0, czytnik linii papilarnych, marki: Dell, Toshiba, IBM/Lenovo, Samsung.

 

Średnio miło widziane marki: Acer, Asus

 

Niemile widziane: Firmy Krzaki.

 

Kamerka zbędna. Moduł GSM zbędny (będę używał zewnętrznego modemu)

 

System: dowolnie, może być bez.

 

Miło by było, gdyby WiFi mogło działać w trybie AP, chodzi o udostępnianie internetu do telefonu. (telefonowi?

Po co tyle tych enterów? Tekst maksymalnie nieczytelny…

 

W tej kwocie tylko 2 laptopy moim zdaniem mają sens

Lenovo thinkpad e534 z amd a8-4500m - seria biznesowa, całkiem solidna i niezłą jakosciowo obudowa

 

Acer ex2510 z i3 ulv haswell - główny atut względem thinkpada to mocniejsza bateria i energooszczędny procesor = znacznie lepsze przebiegi na baterii

a jaka bedzie dobra karta geforce z procesorem i5 4200 zeby miala 2 gb

zadajesz pytania bez sensu

mozesz zapytac jaka bedzie najlepsza konfiguracja w danym budzecie…

Laptop to nie pcet ze bedziesz sobie dobieral podzespoly jak Ci sie podoba

to ci klikam budzet 2,500 procesor i5 4200 ram 4 gb dysk 1tb

Za 2550 jest Lenovo y510p z i5 + gt755

Witam. Odzywam się jeszcze raz z prośbą laptopa. Laptop głównie do pracy biurowej, programowania. W przypadku gier to ze mnie niedzielny gracz, także grafika nie musi być jakaś monster`owa. Zależy mi by była matryca matowa oraz by w przyszłości można było podłączyć dysk SSD. I nie chciałbym, aby w pracy z Linuxem robił się piekarnik.

 

Kandydaty:

  1. Acer v5-561g -> faworyt, choć boję się Radeona (szczególnie że ma współpracować z Linuxem)

  2. Asus-r510lb -> Niby fajny, ale matryca tylko HD (a może to i lepiej?). No i i5 niskonapięciowy.

3. Lenovo z510 -> Normalny procesor + podświetlana klawiatura. Jednak o dysku SSD na 2 lata zapominam.

4. Lenovo-y510p -> Tak, wiem, że najlepszy. Tylko czy mi do takich wymagań potrzebna jest taka bestia (szczególnie, że różnica między 2 pierwszymi laptopami a nim wynosi prawie 1000 zł)?

 

Co myślicie o tych kandydatach? Może macie swoje? 

Przyjrzyj się Acerowi E2-572 z i5 ulv haswell + gt840m . Matowa matryca, niezła obudowa i mocna bateria

Cena atrakcyjna, nawet bardzo, biorąc pod uwagę możliwości. Co do relacji linux radeon nie mam pojęcia. Nie używam tego ekosystemu.

Witam.

  • Budżet: maks. 2000zł razem z systemem
  • Rozmiar matrycy: 17 cali (warunek podstawowy)
  • Zastosowanie: ma uciągnąć filmy FHD (warunek nr 2), no i jak to w domu - internet (YT), także gry, ale starsze
  • Wymagania specjalne: HDD minimum 500GB, grafika fajnie gdyby była dedykowana
  • System: konieczny, dowolny Windows

W sumie: jak najwydajniejszy 17-calowy lapek w tej cenie. Da się znaleźć coś ciekawego? :slight_smile: