Chcialbym kupic karte graficzna i muzyczna

(Pawex9) #1

witam wszystkich,mam pytanie, chce kupic karte graficzna i muzyczna do gier,czy jest ktos kto muglby mi cos polecic kakretnego, biorac pod uwage wydajnosc, jakosc i cene. obecnie mam taki zestaw:

windows xp

intel core 2 duo e 6320

geforce 8600 gts galaxy 256 mb

2 gb ram

plyta glowna asus p5b intel p 965

zasilacz atx 350 w

jesli jest ktos kto sie na tym zna za podpowiedz z gory dziekuje...

(wacek) #2

:o chyba sobie żartujesz !!

zasilacz nonome i jeszcze do tego 350W ??

Pierwsze co musisz zrobić to wymienić zasiłkę bo aż strach dokładać coś do tego kompa

(Sk91) #3

Podaj Marke zasilacza, jeśli to noname to pierwsze co musisz zrobić to wymienić zasilacz.

Modecom MC 400W za ok. 130zł

Dopiero potem pomożemy Ci dobrać części.

(Pawex9) #4

a jezeli juz kupie ten zasilacz(modecom mc 400 w) to co proponujesz???

(wacek) #5

Wiesz co twoja wypowiedź mnie martwi...

Ja ją rozumiem tak "dobra, dobra i tak nie kupie ale powiem im, że tak bo nie powiedzą mi co polecają" :roll:

Żebyś tylko później nie żałował :expressionless:

No to jeżeli chodzi o dźwiękówkę to Sound Blaster Audigy SE 7.1

Oczywiście są lepsze ale w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

(Pawex9) #6

a z tych lepszych co bys proponowal ? jestem w stanie przymruzyc oko na cene jezeli bedzie tego warta.

przewiduje wydac na nia do 400-500zl...

(wacek) #7

Tyle kasy na samą dźwiękówkę :o to widać audiofil z ciebie :slight_smile:

AUDIGY 2 ZS GOLD lub Creative X-Fi XtremeMusic GOLD

Według mnie jeżeli jesteś zwykłym użytkownikiem to nie ma sensu wydawać więcej na kartę muzyczną do komputera

(w końcu wszystkie dźwięki z kompa są próbkowane więc... :roll: )

(Kabuto1378) #8

wacek Ty nie wiesz ile kosztują karty audiofilskie.

Po zakupie zasilacza zależy możesz kupić od najtańszej 450 zł 8800GS/480 zł 9600GT, 650 8800GT/ 850zł 8800GTS.

(wacek) #9

A czy ja piszę, że te są audiofilowskie ?? :x

Jak byś nie zrozumiał to stwierdzenie "to widać audiofil z ciebie" było żartem

a można było się tego domyśleć po " :slight_smile: "na końcu

Po zsumowaniu cen tych kart nie starczyło by nawet na kabel dla audiofila :slight_smile:

baaa nawet jak by sprzedać najlepszy komp z tego forum to też by na głupi kabel zabrakło (i to dużo)

Poza tym audiofil+muzyka z PC samo w sobie jest już żartem :slight_smile:

(Pawex9) #10

a co powiecie o creative sound blaster x-fi xtreme gamer za jedyne 309 zl...

a tak na marginesie nie chodzi mi tylko o jakosc dzwieku ale terz o wydajnosc...

(Kabuto1378) #11

Jak byś nie zrozumiał to stwierdzenie "to widać audiofil z ciebie" było żartem - jakoś nie zauważyłem, uśmieszek nie koniecznie na to wskazuje. Jakby sprzedać najdroższy komp z tego forum i monitor drukarkę, głośniki i skaner to myślę żeby starczyło na podłączenie jednej pary kolumn do wzmacniacza :?

Chodzi Ci o jakość dźwięku i wydajność ale wciąż nie pisze ile masz kasy w miarę tanio to

http://www.allegro.pl/item333465922_tyl ... niej_.html

i 9600GT

(wacek) #12

no to chyba ty nie wiesz ile kosztuję taki sprzęt.

Takiego na allegro nie kupisz :roll:

Ostatnio nawet był ciekawy prog. w TV o tym i były podane ceny

Skończmy te off-y bo jeszcze temat poleci do śmietnika

Przecież napisał

(Karmel) #13

Jeżeli chcesz lepszą kartę graficzną to 8800 GT, tylko nie rozumię dlaczego chcesz tak szybko zmieniać całkiem nowy sprzęt.

(Pawex9) #14

jaki masz dokladnie na mysli model tej karty 8800 gt- jest ich kilka.

jesli chodzi o karte to chcialbym aby wszystkie gry chodzily na najwyzszych ustawieniach...

(Mateusz 931) #15

8800GT 512Mb Galaxy CoolerMaster Heat-Pipe , lub jakiegoś najtańszego 8800GTS ale z 512Mb.

(klopas) #16

na 8600 ?! nie dość że słaba to gts jest nieopłacalny... ja bym go sprzedał i kupił 8800gt a potem zasilacz bo ci spali kompa... nie żartuje jest wielu użytkowników którym zasilacz uszkodził cały komputer lub jakąś część (głównie płyty główne, karty graficzne i ramy)...

dobra to podsumujmy:

sprzedaj 8600gts

kup 8800gt galaxy coolermaster Heatpipe ~680zł (wersja bez heatpipe jest bardzo głośna...)

kup zasilacz Modecom MC-400 ~125zł lub OCZ StealthXStream 500W ~200zł (przy ocz masz niższe raczunki za prąd... i opłaca się go brać bo płacisz ok 70zł zależy czy często korzystasz z kompa i jak)

kup SoundBlaster Audigy SE 7.1 ~60zł

jak coś zostanie to dobre głośniki 2.1...

(Pawex9) #17

co powiecie na temat Randeron 3870X2 Asus 1GB 4xDVI-widzialem na jej temat dobre opinie...

(Kabuto1378) #18

za tą cenę dobra karta jednak dużo traci na wydajności po włączeniu fajerwerków (wygładzanie krawędzi). Na twoim miejscu kupił bym kartę opartą na 9600GT/8800GT i zaczekał co też upichci AMD w ich nowej karcie czyli na lato.

(klopas) #19

lepiej brać już 9800gx2 :wink:

PS. nie Randeron tylko Radeon :wink:

(Pawex9) #20

jeżeli byście mieli wybrać to kturą biorąc pod uwage reszte sprzętu jaki mam:

8800 GT Galaxy CoolerMaster 512Mb,

8800 GT Gainward 1GB

8800 GTS Asus 512 Mb