Chcialbym kupic karte graficzna i muzyczna

witam wszystkich,mam pytanie, chce kupic karte graficzna i muzyczna do gier,czy jest ktos kto muglby mi cos polecic kakretnego, biorac pod uwage wydajnosc, jakosc i cene. obecnie mam taki zestaw:

windows xp

intel core 2 duo e 6320

geforce 8600 gts galaxy 256 mb

2 gb ram

plyta glowna asus p5b intel p 965

zasilacz atx 350 w

jesli jest ktos kto sie na tym zna za podpowiedz z gory dziekuje…

:o chyba sobie żartujesz !!

zasilacz nonome i jeszcze do tego 350W ??

Pierwsze co musisz zrobić to wymienić zasiłkę bo aż strach dokładać coś do tego kompa

Podaj Marke zasilacza, jeśli to noname to pierwsze co musisz zrobić to wymienić zasilacz.

Modecom MC 400W za ok. 130zł

Dopiero potem pomożemy Ci dobrać części.

a jezeli juz kupie ten zasilacz(modecom mc 400 w) to co proponujesz???

Wiesz co twoja wypowiedź mnie martwi…

Ja ją rozumiem tak “dobra, dobra i tak nie kupie ale powiem im, że tak bo nie powiedzą mi co polecają” :roll:

Żebyś tylko później nie żałował :expressionless:

No to jeżeli chodzi o dźwiękówkę to Sound Blaster Audigy SE 7.1

Oczywiście są lepsze ale w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

a z tych lepszych co bys proponowal ? jestem w stanie przymruzyc oko na cene jezeli bedzie tego warta.

przewiduje wydac na nia do 400-500zl…

Tyle kasy na samą dźwiękówkę :o to widać audiofil z ciebie :slight_smile:

AUDIGY 2 ZS GOLD lub Creative X-Fi XtremeMusic GOLD

Według mnie jeżeli jesteś zwykłym użytkownikiem to nie ma sensu wydawać więcej na kartę muzyczną do komputera

(w końcu wszystkie dźwięki z kompa są próbkowane więc… :roll: )

wacek Ty nie wiesz ile kosztują karty audiofilskie.

Po zakupie zasilacza zależy możesz kupić od najtańszej 450 zł 8800GS/480 zł 9600GT, 650 8800GT/ 850zł 8800GTS.

A czy ja piszę, że te są audiofilowskie ?? :x

Jak byś nie zrozumiał to stwierdzenie “to widać audiofil z ciebie” było żartem

a można było się tego domyśleć po " :slight_smile: "na końcu

Po zsumowaniu cen tych kart nie starczyło by nawet na kabel dla audiofila :slight_smile:

baaa nawet jak by sprzedać najlepszy komp z tego forum to też by na głupi kabel zabrakło (i to dużo)

Poza tym audiofil+muzyka z PC samo w sobie jest już żartem :slight_smile:

a co powiecie o creative sound blaster x-fi xtreme gamer za jedyne 309 zl…

a tak na marginesie nie chodzi mi tylko o jakosc dzwieku ale terz o wydajnosc…

Jak byś nie zrozumiał to stwierdzenie “to widać audiofil z ciebie” było żartem - jakoś nie zauważyłem, uśmieszek nie koniecznie na to wskazuje. Jakby sprzedać najdroższy komp z tego forum i monitor drukarkę, głośniki i skaner to myślę żeby starczyło na podłączenie jednej pary kolumn do wzmacniacza :?

Chodzi Ci o jakość dźwięku i wydajność ale wciąż nie pisze ile masz kasy w miarę tanio to

http://www.allegro.pl/item333465922_tyl … niej_.html

i 9600GT

no to chyba ty nie wiesz ile kosztuję taki sprzęt.

Takiego na allegro nie kupisz :roll:

Ostatnio nawet był ciekawy prog. w TV o tym i były podane ceny

Skończmy te off-y bo jeszcze temat poleci do śmietnika

Przecież napisał

Jeżeli chcesz lepszą kartę graficzną to 8800 GT, tylko nie rozumię dlaczego chcesz tak szybko zmieniać całkiem nowy sprzęt.

jaki masz dokladnie na mysli model tej karty 8800 gt- jest ich kilka.

jesli chodzi o karte to chcialbym aby wszystkie gry chodzily na najwyzszych ustawieniach…

8800GT 512Mb Galaxy CoolerMaster Heat-Pipe , lub jakiegoś najtańszego 8800GTS ale z 512Mb.

na 8600 ?! nie dość że słaba to gts jest nieopłacalny… ja bym go sprzedał i kupił 8800gt a potem zasilacz bo ci spali kompa… nie żartuje jest wielu użytkowników którym zasilacz uszkodził cały komputer lub jakąś część (głównie płyty główne, karty graficzne i ramy)…

dobra to podsumujmy:

sprzedaj 8600gts

kup 8800gt galaxy coolermaster Heatpipe ~680zł (wersja bez heatpipe jest bardzo głośna…)

kup zasilacz Modecom MC-400 ~125zł lub OCZ StealthXStream 500W ~200zł (przy ocz masz niższe raczunki za prąd… i opłaca się go brać bo płacisz ok 70zł zależy czy często korzystasz z kompa i jak)

kup SoundBlaster Audigy SE 7.1 ~60zł

jak coś zostanie to dobre głośniki 2.1…

co powiecie na temat Randeron 3870X2 Asus 1GB 4xDVI-widzialem na jej temat dobre opinie…

za tą cenę dobra karta jednak dużo traci na wydajności po włączeniu fajerwerków (wygładzanie krawędzi). Na twoim miejscu kupił bym kartę opartą na 9600GT/8800GT i zaczekał co też upichci AMD w ich nowej karcie czyli na lato.

lepiej brać już 9800gx2 :wink:

PS. nie Randeron tylko Radeon :wink:

jeżeli byście mieli wybrać to kturą biorąc pod uwage reszte sprzętu jaki mam:

8800 GT Galaxy CoolerMaster 512Mb,

8800 GT Gainward 1GB

8800 GTS Asus 512 Mb