Chciałbym podłaczyc 2 kompy do neostrady

Witam.

Jak w temacie chciałbym podłączyć 2 kompy (jeden stacjonarny drugi laptop) do internetu neostrada 1MB. Nie znam się na tym lecz z tego co czytałem wnioskuje że najlepiej to zrobić za pomocą rutera. I tu zaczynają się problemy ponieważ nie wiem zupełnie co i jak a na dobrą sprawę nie orientuje się jaki ruter jest najlepszy. Więc tu moja prośba doradźcie coś :smiley:

Aha i czy takie podzielenie internetu na 2 kompy będzie miało wpływ na prędkość połączenia?

Pomaranczan

Wybierz sobie kilka: http://allegro.pl/listing.php/search?bu … nge_view=1 no i zapytaj o jakieś modele z wybranych :wink:

Jeżeli będzie to router bez możliwości ustalania szybkości łącza to każdy komputer dostanie połowę szybkości połączenia (w tym wypadku będzie to 512kbps). Są routery które pozwalają kierować szybkością połączenia (zależy to od oprogramowania zainstalowanego na routerze) i można wtedy ustalić np na 1 kompa 768kbps a na drugiego tylko 256kbps.

Nie pisz głupot. Jeśli to będzie router taki o jakim piszesz, to każdy komputer dostanie pełną szybkość połączenia jeśli inny nie będzie w danej chwili z tego połączenia korzystał to będzie mógł np. pobierać pliki z pełną szybkością łącza jakie dostarcza dostawca połączenia.

Cedar, właśnie o taki ruter mi chodzi jaki opisałeś wyżej. Tak by nie tracić szybkości transferu gdy drugi komp jest wyłączony. Bardzo Cię proszę poleć jakiś tu zdaję się na Ciebie :wink: . Aha patrząc na stronę którą mi podałeś to ceny mi odpowiadają teraz tylko kwestia czy ten za 43 zł działa tak samo dobrze co ten za 130 :stuck_out_tongue:

Nie piszę głupot tylko nieprecyzyjnie się wyraziłem - pisałem o stanie kiedy oba kompy są włączone.

Już lepiej ale też nie do końca jest prawdą - wszystko zależy od tego co i skąd oba komputery pobierają i jeden z nich może mieć większą prędkość pobierania niż drugi.