Chciałbym poprawić FPS w grach

(system) #1

Oto log z hijackthis:

http://wklejto.pl/4445

Bardzo prosiłbym o pomoc bo chce poprawic FPS w grach jak i działanie systemu. Co mogę zrobić?

(Łukasz14) #2

andrej12345 , po pierwsze jaki to system? Po drugie jaka to gra? Po trzecie Jaki masz sprzęt?

(system) #3

Gra WOLFENSTEIN ENEMY TERRITORY , system WINDOWS XP PROFFESSIONAL , sprzęt : p4 2,8ghz , 512 ram , RADEON 9200 128mb DDR . Gram jakiś czas.. mam stałe fps ale gra mi się zaczyna ciąć nie wiem czemu:/

(Łukasz14) #4

andrej12345 , podaj temperatury z Everest'a Ulimate. Podaj też markę i moc zasilacza. Masz grafikę poustawianą na wysoką?

(system) #5

Temperatury z everesta :

Procesor 56

plyta : 30

1 dysk : 35

2 dysk : 36

ZAsilacz 2700 RPM

grafike mam na 800x600 i detale na 16 colorach , w windowsie mam 32

(Łukasz14) #6

andrej12345 , mi nie chodzi o obroty zasilacza, tylko o Markę i moc :stuck_out_tongue:

(system) #7

wiem ze ma 350vat :stuck_out_tongue: a jakiej firmy to nie mam pojęcia

(Łukasz14) #8

andrej12345 , to rozkręć obudowę i tam musi być naklejka :stuck_out_tongue:

Zobacz nazwę :smiley:

(system) #9

pisze FEEL i cos tam:P i jak pisze PFC : PASSIVE

(Łukasz14) #10

andrej12345 , jak najprędzej wymień ten zasilacz jak nie chcesz spalić sobie komp! :x

Chcieftec lub Corsair 350W legalnie stykną :wink:

(Krzysiekaczor) #11

A może to lagi od internetu?

(slawex1983) #12

Łukasz14 , on nie pyta o zasilacz tylko o wolne działanie gier. Umieść w podpisie taką sentencję: "Najdroższy kolego! Jeżeli masz w swoim komputerze zasilacz marki Feel, Codegen lub podobne dziadostwo, to wymień go czym prędzej na Corsaira,..."

andrej12345 , masz słabiutką kartę graficzną. Nie zdziwiłbym się, gdyby był to w dodatku okrojony Radeon9200 z 64 bitową magistralą pamięci. Jedyne co możesz zrobić w takiej sytuacji to:

1) Sprawdzić, czy magistrala AGP pracuje w trybie adresowania pasmem bocznym (SBA - w zależności od gry daje 5-15% wydajności więcej),

2) Zainstalować starsze sterowniki grafiki. Nowsze są optymalizowane pod nowocześniejsze karty graficzne,

3) W ustawieniach Catalystów zmniejszyć szczegółowość tekstur/mipmap,

4) Włączyć funkcję A.I. Catalyst na Hi. Jeżeli jest niedostępna w ustawieniach sterownika, to znajdziesz ją w programie ATI TrayTool,

5) Upewnij się, że wyłączone jest wygładzanie krawędzi i filtrowanie anizotropowe,

6) Upewnij się, że gra korzysta z kompresji tekstur, jeżeli to możliwe,

7) Sprawdź, czy przypadkiem żaden program działający w tle nie zużywa zbyt dużej ilości zasobów,

8) OC.

Grasz w trybie 800x600 w 16 bitowym kolorze co daje ok. 65tyś barw, a nie 16 kolorów :slight_smile: