Chciałbym wyciąć kratkę za radiatorem. Czy opłaca się to

…robić? Czy po wycięciu kratki radiator chodzi ciszej? Jakie macie inne sposoby na wyciszenie radiatora? (kupno cichszego nie wchodzi w rachubę)

Mój radiator jest firmy Martech.

Czy nie chodzi ci przypadkiem o wiatrak na zasilaczu ?? :o

Bo z tego co wiem, to radiatory nie hałasują (nie mają jak) :stuck_out_tongue:

Tak, chodzi o wentylator. Czy po wycięciu tej kratki muszę zamontować tzw. grilla?

Nie musisz pod warunkiem że nikt tam nie będzie pchał swoich palców. :smiley: :smiley: :smiley: . Zamonotowanie “grilla” jest celowe tylko ze względów bezpieczeństwa.

Jaki jest stopień wyciszenia wentylatora po wycięciu kratki? Znaczny? Mało zauważalny?

Wentylator oprócz szumu powietrza wydaje furgocząco-metaliczny dźwięk, którego nie można pomylić z hałasem przepływu powietrza. Czy muszę coś dokręcić czy wystarczy naoliwić? Jeżeli naoliwić, to czym najlepiej to zrobić?

Może poprostu coś jest słabo przykręcone i drga?? Wyjęcie kratki powoduje raczej mało zauważalne wyciszenie. :smiley:

pewno masz z tyłu zasilacza taki badziewny grill z czerokimi obreczami, wytnij go, i kup sobie grilla chromowanego, groszowe sprawy, a przynajmniej bedzie to jakos wyglądało :wink:

silenx2.jpg

Wiatrak sobie przesmaruj, wyczysc etc

A czym najlepiej przesmarować ?

Fajnie,że teraz montują na zasilaczach wyłączniki sieci!Mój Windows 98SE często,gęsto nie chce się wyłączać to go po pleckach wyłącznikiem z tyłu i po bólu. :smiley:

tak zeby niebyło to niemoja zasiłka na fotce, ja taki grill mialem w standardzie do tego ładnie otwór w zasiłce wycięty noi włącznik zasilacza :wink: