Chciałbym założyć kafejke internetową na wsi

siema wszyskim chciałbym założyć własną kafejke internetową nawsi obok szkoły podstawowej .

z przeprowadzonej ankiety wiem ze niewiele dzieciaków ma tam komputrery a co mówiąc o doctepie do internetu . NAPISZCIE MI CZY TEN POMYSŁ MA SENS ??

a tak właściwie to potrzebuje info na tenat jakich potrzebuje zezwolen by muc zrealizowac pomysł , jaki sprzet powinien byc na początku w takiej kafejce , jakie łącze powinienem wziąc z TP.sa , i czego potrzebuje jeszcze by to ruszyło …

Pomysł bardzo dobry, wg mnie warty realizacji.

Co do papierkowych spraw to nie znam się za bardzo, ale na pewno musisz zarejestrować działalności gospodarczą, o ile chcesz pobierać pieniądze za korzystanie z kafejki.

Co do sprzętu, wszystko zależy ile chcesz włożyć w to pieniędzy. Jeżeli nie masz zbyt dużo rozwiązaniem mogą być używane, słabsze zestawy komputerowe, możesz też np. oszczędzić na dyskach twardych kupując kompy z więcej niż 256mb ramu i odpalanie na nich systemów typu live-cd, najlepiej upolować zestawy z zamontowaną już kartą sieciową, inaczej musiałbyś do każdego kompa dokupić…

PS. Przede wszystkim musisz wiedzieć czy mieszkańcy byliby taką kafejką zainteresowani, to po pierwsze :wink:

Weź DSL 2Mb, PC tak 6 na start. Pomysł doby. Z tym, że muszisz liczyć się z kosztami. Prąd, internet, ogrzewanie, cena promocyjna, jakieś talony do szkoły dla najlepszych uczniów itp.

Obejrzyj sobie w pon. o 23:30 na TVN magazyn “Firma” i będziesz wiedział jak sie pisze biznes palan itp.

Dzięki z dobre słowo jednak wejde w to

s moich informacji wiem juz ze mieszkancy a szczegulnie młodziez byliu by zainteresowani taką kafejką gdzie mogli by pograc w gierce poczatowac i dowiedziec sie wiecej o internecie

moja kafejka przewidje 5 kompów ma początek a w puzniejszym okresie rozbudowe o nastepne 8 sztuk ponadto zaplanowałem sprzedaż napoji i czegoś na ząb

co do tych talonów ciekawy pomysł godny do wykożystania .

a łoncze i tu jest problem bo niewiem czy ts.sa tam da rade cosik takiego założyć

a najzazniejsze KASA to licze na POWIATOWY URZĄD PRACY ponoc mozna jakąś refundacje uzyskac 12tyś wiec na początek moze by wystarczyło

jeszcze tylko biznes plan i mozna startowac powoli

DZIEKI ZA WYPOWIEDZI I CZEKAM NA KOLEJNE

Urząd Pracy daje 10tyś. Z tym, że możesz tej kasy nie oddać pod warunkiem:

  • zatrudnisz bezrobotnego zarejestrowanego w urzędzie i będziesz co miesiąc przynosił dokumenty *zresztą co do dokumentów gdzie i kiedy to nie jestem pewien.

bartekvip teraz jest to już 12 tys. pomysł dobry ale może być chybiony… skoro nie wiesz czy TP da rade podmontować tam internet…

Zadzwoń na infolinię i zapytaj. Może tam jest dostępne jakieś inne łącze?? Może jakaś okoliczna kablówka udzieliłaby łącza??

Szczerze mówiąc to nie tylko biznes ale i miły gest :slight_smile:

Ponieważ ta młodzież będzie miała większą styczność z światem, ludźmi i jak z rozrywką.

A czy możesz się dowiedzieć czy możesz założyć CHELO?

to wieśś tam nik w okolicy kablówki niema :slight_smile: a i świadomośc otym jest mała postaram sie dowiedzieć coś na temat chelo moze to bedzie trafna decyzja .

BIZNES TAK GEST hm, moze uda mi sie choć połowe tych dzieciaków czymś zająć zeby tak niestały razem z żulami pod sklepem przepraszam dwoma sklepami a pomiedzy ma stanąć kafejka mogą byc kłopoty …

no ale dzieki z wypowiedzi i dobre rady skozystam napewno

Wymień mi chociaż kilka wsi w Polsce, w których świadczona jest usługa chello, bo mnie się wydaje, że chello jest dostępne tylko w dużych miastach.

No żadnej wsi takiej nie znam:(

Ale może był, by ta miejscowość blisko Warszawy to może, by było?

The neo w centrum Gdańska nie ma możliwośći podłaczena CHELLO a 30 km od Warszawy ludzie nie mają pradu w domu[tak dobrze myślicie jest taka wieś jeszcze]

No sorry jak tam nie może być chelo to…

Weź DSL z tepsy. W miarę szybkie, stabilne, można dzielić. :slight_smile:

A DSL raczej będzie.

jak gry, to parzysta ilość komputerów :slight_smile:

niestety chelo tam niesiega ani nic wiecej poza telekąpromitacją wiecc tepsa :slight_smile: jakoś da rade .

juz wyliczyłem ze na początek 6 komputerów oraz dwa stanowiska na konsole (ciekawe czy da sie jae sieciować no ps1?) i na pocżątek wystarczzy zanim sie rozkreci jesli sie rozkreci

teraz jeszcze gry czy muszą byc orginalne ?

kserokopiarka drukarka i jakiś automat do napoi pewnie sie przyda ?

jeszcze zostaje kwestia worda i inych programów na kompach czy muszą byc orginalne ??

noi moze jeszcze jakiś niecodzieny pomysł mi zaproponujecie do wiejskiego internet-cafe

SZALONY POMYSŁ

Hah zgadnij :mrgreen:

Zainwestuj w Half-Life, na pewno dużo osób będzie chciało pograć w CS na LANie ;] Jakieś gierki online, Tibia, Mu, Lineage2, krótko mówiąc pożeracze czasu ;]

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 21:26

Tak ale tylko do Twojego komputera, pobieraj opłaty np. 20 gr od wydrukowanej kartki i 50 gr od nagranej płyty (płyte trzeba mieć swoją).

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 21:27

MoH jeszcze zapomniałem dodać :mrgreen:

Pomysł masz wspaniały.

Tak muszą byc oryginalne, oczywiście jeśeli nie są freeware

Wszystko musi być legalne - w tym system operacyjny.

Co do automatu na napoje - na pewno jest ta niego duży popyt? Bo to dosyć duża inwestycja. Według mnie nie ma co wszystkiego robić naraz, na razie radziłbym zrobić minimum dodatkowych atrakcji, tylko żebyś zobaczył czy pomysł wypali. A później mógłbyś dodawać różne usługi itp…