Chciałbym założyć kafejke internetową na wsi

Jak nie będą oryginalne to cię może złapać policja.

Mógłbyś używać OpenSourcowych zamienników np.

Pakiet biurowy: OpenOffice.org

Gry naparzanki: Fear Combat lub ET czy WarRock.

Tak to jest dobry pomysł, będziesz kilka stów do przodu

Mozesz od razu zainstalować jakieś komunikatory etc.

(jak ludzie zaczną ściągać to się może syf zrobić :slight_smile: )

no panowie własny biznes plan nieprzejdzie musi to napisac osoba pracująca w skarbówce wtedy to przyjnią ale bo zeczy tak zanim dostanie sie grosz z uzedu pracy ale na start trzeba 1000 na same papierkowe sprawy …

(noja przyszła zona mnie zabije jesli ta inwestycja niewypali )

ale do sedna postanowiłem

6 komputerów przy kazdym słuchawki z mikrofonem

windows 98/xp ( zastanawiam sie czy jak kupie takiego z alegro to bedzie dobrze )

serwer na linuxie

ksero 2 drukarki i skaner

nagłośnienie 5.1

testowałem darmowe zamieniko worda i to całkiem niezle chula

a teraz mam pytanie konkretne jake programy powinienem miec w mojej kafejce (darmowe) aby muc kontrolowac ine kąputery ze swojego stanowiska ?? i by mozna było miec widok z 3 kamerek jednoczesnie

lepiej XP (po co sie cofać :?: )

nie polecam

kompy windows serwer linux Fajne połącznie :slight_smile:

Znalazłem takie coś na allegro jeśli o to Ci chodzi:

http://allegro.pl/item135787412_karta_d … _fvat.html

Jeżeli chcesz mieć tam gry to musisz mieć przynajmniej procesory 2,5k, 512MB RAM i karty Radeon 9600/9600PRO. Inaczej nie ma sensu bo nikt na sprzęcie 800MHz i 128 RAMu grać chciał nie będzie…

Złączono Posta : 25.10.2006 (Sro) 18:24

No i rzecz jasna słuchawki, nie głośniki, chyba że Ty jak i Twoi klienci lubią grać w szumie jak na bazarze 8)

Wyłóż pieniądze jak jesteś Taki mądry :evil:

:x 512 MB ram to minimum chyba ze bedzie komp do neta to wystarczy 256

Karty na poziomie 9550-9600 ;]

Proce około 1,5 Ghz-2,0 Ghz zeby poszla kazda gra :wink:

Dobra może się troche źle wyraziłem

w każdym razie po co na kompie 2GHz instalować 98 :lol:

i napewno więcej gier pójdzie na XP niż na 98

Wiesz co przede wszystkim powiedz ERG ile masz pieniędzy na start? Bo takie zgadywanie to wiesz… Jeżeli kafejka to najpierw trzeba ustalić jakie komputery, a potem do nich dobierać system i oprogramowanie.

PS. A czemu nie oszczędzić paru tysięcy na licencjach Windowsa i nie zainstalować od razu wszędzie jakiejś dystrybucji Linuksa?

i walczyc z grami przez wine/cedege ?

codo sprzetu to pomyslałem o PŁYTA GŁÓWNA ASUS K8N-VM(PCI-Xx16,SATA-II,LAN,SOUND 6-CHANNEL)

PROCESOR SEMPRON 2800 S-754 64BIT! !!

WENTYLATOR DO PROCESORA

PAMIĘĆ RAM DDR 256MB 400MHZ

OBUDOWA TAKE.ME 350W (usb na przodzie obudowy) BIAŁA LUB CZARNA

KARTA GRAFICZNA NA PŁYCIE GEFORCE 6100 128MB

KARTA MUZYCZNA 6-CHANNEL

KARTA SIECIOWA 10/100

i cena tego zestawu na alegro to 580 zł ale pewnie przy wiekszej ilości to taniej policzy dotego monitory znalazłem noki 17 po 90zł

codo peniedzy to 6tyś własnych plus 12 tys z uzędu na własną inwestycje wiec troszke grosza by było na tą inwestycje drukarki tez kupie z alegro bynjamiej wszysko bede miał na faktury

a do tego pełną głowe pomysłów wiec to na początek powino wystarczyć a codo windy to kupie w sklepie orginał i mi jeden wystarczy na wszyskie komputery chyba ??

A wliczyłeś ZUS ? Ubezpieczenie zdrowotne ? Telefon + DSL ? Czynsz za lokal ? Raty ? Policz ile miesiecznie musisz zarabiac aby to opłacic. Ile ludzi mieszka na wsi ? Przeliczyłeś rózne warianty ? U mnie w mieście wszystkie kafejki upadły.

Na wsi nie bedziesz zarabiał az tyle aby opłacic to wszystko.

Niestety… Jedna wersja OEM (320zł) jest przypisana tylko do jednego stanowiska. Jest wersja BOX na 3 stanowisko po ponad 1k. Tak samo jest z większością płatnych gier, jedna na jedno stanowisko

6 x gra

6 x Windows XP

6 x Open Office

6 x dobre monitory LCD

To nie jest takie tanie jak się wydaje. Trzeba wybulić na kompy i licencje!

Na komputerach nie oszczędzaj, bo jak się komputery nie spodobają w wiosce to nawet batonikami nie przyciągniesz ich do kafejki

Skoro tam mało kto ma kompa to dlaczego miałyby się nie spodobać??

Jak włączy grę i będzie skakać, zacinać się to nie wiem, czy zadowoli to klientów. To, że to na wiosce, to nie znaczy że nie są wybredni.

A jaka cena będzie za internet czy za granie u mnie w większym miescie biorą za internet 3zł godzina i granie godzina 3zł troszkę dużo, no ale oni będą wymagać też fajnych gier musisz mieć orginalne fajne gry.

Nie wystarczy jedna?

XP z licencją na 6 stanowisk. ma się rozumieć :clever:

na początem mogą być jakieś CTRki

na pewno wyjdzie kilka razy taniej niż dobre LCD

fakt że troche miejsca zajmują