Chciałbym zmienić System operacyjny Visty na XP

Mam pytanko??

Kupiłem jakieś 4 miesiące hp paviliona i oczywiście wrzucili mi vistę jako system operacyjny …

Ciągle się męcze z nią … Bo raz coś działa a raz nie…

Chciałbym przejść na Windowsa XP ??

Wiem że jest coś takiego możliwe… Czy pomógł by mi ktoś rozwiązać ten problem … i przedstawił to w krokach? z góry dziękuje… :slight_smile:

Najpierw poszukaj wszystkich potrzebnych sterowników do XP a później instaluj system,żeby potem nie było rozczarowania że nie możesz znaleźć sterowników np. do dźwięku.Większość posiadaczy laptopów z Vistą najpierw ją usuwa a potem czarna rozpacz bo nie działa to ani tamto.

Podaj dokładną nazwę laptopa to poszuka się sterowniki.

HP Pavilion dv5-1040ew

Na stronie producenta jest tylko to do XP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 48〈=pl

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

najpierw nagraj sobie dvd z recovery visty potem weź się dopiero za instalacje xp zadzwoń pod 0 801 800 235 (hp support) powiedzą ci od jakich innych modeli stery pasują do twojego jeśli będziesz miał pecha i nie ogarniesz wszystkich to na panamskiej stronie hp masz znacznie lepsze wsparcie driverów i prawdopodobnie będzie potrzeba dodać kontrolery do hdd ale z nlitem pewnie sobie poradzisz jak coś to pytaj dalej juz kilka lapów różnych producentów oganiałem więc chyba będę mógł ci pomóc

Dzięki bardzo postaram się to ogarnąć jakoś :expressionless: ale będzie trudno…

Jesli masz Viste Buisnes lub Ultimate mozesz zrobic downgrade do systemu XP przez MS dzwonisz do nich i podaja Ci nowy klucz licencyjny na windows XP i instalujesz sobie XP .Jesli masz nizsze wersje robisz reinstal na orginalny system do ktorego masz nosnik z MS .

Jesli masz OEM nie jest mozliwe instalowanie innego systemu niz preinstalowany zgodnie z postanowieniami EULA ktore zakceptowales.

niestety ta vista to home premium :expressionless: a na tym to raczej tego nie zrobię:(

To nie masz mozliwosci zrobienia downgrade w sposob akceptowalny przez MS i producenta sprzetu.

Mozesz zainstalowac inny system operacyjny ale wiaze sie to z utrata gwarancji na urzadzenie . Twoj wybor.

Nie stracisz gwarancji dla notebooka ale jedynie stracisz wsparcie dla systemu operacyjnego. Na stronie HP brakuje sporo kluczowych sterowników dla systemu, przede wszystkim sterowników dla dysków SATA. Stery dla bluetooth: www.bestia.fc.pl/Bluetooth.exe, Przed instalacja Windows XP trzeba pobrać sterowniki kontrolera dysku:

> > Z skad go sciagnij: http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/133029

> >

> > Przy pomocy programu nLite należy dodać sterownik (z katalogu x86) do płyty z Windowsem xp (wybieramy pojedynczy sterownik, plik iaahci.inf i z listy wybieramy odpowiedni sterownik (w testowanym urządzeniu zadziałał Intel? 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)

> >

> > 2. Metoda nie testowalem jej, jest duzo prostsza ale jest sciagnieta ze strony HP znajduje sie pod adresem: http://forums1.itrc.hp.com/service/foru … 6+28353475

> >

> > w skrócie:

> > 1.wyłączamy sata w biosie

> > 2.instalujemy windowsa

> > 3.instalujemy sterowniki do kontrolera (chipsetu)

> > 4.włączamy sata w biosie

> > 5.czekamy aż nowy sprzęt zostanie zainstalowany i korzystamy z windowsa xp:)

Z resztą sobie poradzisz :-). Przepraszam że tak w oddzielnym poscie

To ja tak od razu, nie pamiętam strony (adresu www ;p) do wymiany XP na Vistę (zakup aktualizacji po promocji gdzieś to było na jakimś temacie ale nie mogę znaleźć :wink: )

![-o<

A tak ogólnie to jakie masz problemy z laptopem że już chcesz się poddać i instalować XP (myślę że oryginalny)?? Masz SP1 albo betę SP2??

@kpkrycho zalezy od zapisu w umowie gwarancyjnej , w acer jest utrata pelnej gwarancji a z hp uzywam tylko stacji serwerowych wiec nie wiem jak to tam jest dokladnie .

nie tracisz żadnej gwarancji! !!