Chciałbym zmienić System operacyjny Visty na XP

(Bedi1288) #1

Mam pytanko??

Kupiłem jakieś 4 miesiące hp paviliona i oczywiście wrzucili mi vistę jako system operacyjny ...

Ciągle się męcze z nią ... Bo raz coś działa a raz nie...

Chciałbym przejść na Windowsa XP ??

Wiem że jest coś takiego możliwe... Czy pomógł by mi ktoś rozwiązać ten problem ... i przedstawił to w krokach? z góry dziękuje... :slight_smile:

(hevet) #2

Najpierw poszukaj wszystkich potrzebnych sterowników do XP a później instaluj system,żeby potem nie było rozczarowania że nie możesz znaleźć sterowników np. do dźwięku.Większość posiadaczy laptopów z Vistą najpierw ją usuwa a potem czarna rozpacz bo nie działa to ani tamto.

Podaj dokładną nazwę laptopa to poszuka się sterowniki.

(Bedi1288) #3

HP Pavilion dv5-1040ew

(hevet) #4

Na stronie producenta jest tylko to do XP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 48〈=pl

(Asterisk) #5

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Jahro25) #6

najpierw nagraj sobie dvd z recovery visty potem weź się dopiero za instalacje xp zadzwoń pod 0 801 800 235 (hp support) powiedzą ci od jakich innych modeli stery pasują do twojego jeśli będziesz miał pecha i nie ogarniesz wszystkich to na panamskiej stronie hp masz znacznie lepsze wsparcie driverów i prawdopodobnie będzie potrzeba dodać kontrolery do hdd ale z nlitem pewnie sobie poradzisz jak coś to pytaj dalej juz kilka lapów różnych producentów oganiałem więc chyba będę mógł ci pomóc

(Bedi1288) #7

Dzięki bardzo postaram się to ogarnąć jakoś :expressionless: ale będzie trudno....

(Krzysztof Czaderna) #8

Jesli masz Viste Buisnes lub Ultimate mozesz zrobic downgrade do systemu XP przez MS dzwonisz do nich i podaja Ci nowy klucz licencyjny na windows XP i instalujesz sobie XP .Jesli masz nizsze wersje robisz reinstal na orginalny system do ktorego masz nosnik z MS .

Jesli masz OEM nie jest mozliwe instalowanie innego systemu niz preinstalowany zgodnie z postanowieniami EULA ktore zakceptowales.

(Bedi1288) #9

niestety ta vista to home premium :expressionless: a na tym to raczej tego nie zrobię:frowning:

(Krzysztof Czaderna) #10

To nie masz mozliwosci zrobienia downgrade w sposob akceptowalny przez MS i producenta sprzetu.

Mozesz zainstalowac inny system operacyjny ale wiaze sie to z utrata gwarancji na urzadzenie . Twoj wybor.

(kpkrycho) #11

Nie stracisz gwarancji dla notebooka ale jedynie stracisz wsparcie dla systemu operacyjnego. Na stronie HP brakuje sporo kluczowych sterowników dla systemu, przede wszystkim sterowników dla dysków SATA. Stery dla bluetooth: www.bestia.fc.pl/Bluetooth.exe, Przed instalacja Windows XP trzeba pobrać sterowniki kontrolera dysku:

> > Z skad go sciagnij: http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/133029

> >

> > Przy pomocy programu nLite należy dodać sterownik (z katalogu x86) do płyty z Windowsem xp (wybieramy pojedynczy sterownik, plik iaahci.inf i z listy wybieramy odpowiedni sterownik (w testowanym urządzeniu zadziałał Intel? 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)

> >

> > 2. Metoda nie testowalem jej, jest duzo prostsza ale jest sciagnieta ze strony HP znajduje sie pod adresem: http://forums1.itrc.hp.com/service/foru ... 6+28353475

> >

> > w skrócie:

> > 1.wyłączamy sata w biosie

> > 2.instalujemy windowsa

> > 3.instalujemy sterowniki do kontrolera (chipsetu)

> > 4.włączamy sata w biosie

> > 5.czekamy aż nowy sprzęt zostanie zainstalowany i korzystamy z windowsa xp:)

(kpkrycho) #12

Z resztą sobie poradzisz :-). Przepraszam że tak w oddzielnym poscie

(system) #13

To ja tak od razu, nie pamiętam strony (adresu www ;p) do wymiany XP na Vistę (zakup aktualizacji po promocji gdzieś to było na jakimś temacie ale nie mogę znaleźć :wink: )

[-o<

A tak ogólnie to jakie masz problemy z laptopem że już chcesz się poddać i instalować XP (myślę że oryginalny)?? Masz SP1 albo betę SP2??

(Krzysztof Czaderna) #14

@kpkrycho zalezy od zapisu w umowie gwarancyjnej , w acer jest utrata pelnej gwarancji a z hp uzywam tylko stacji serwerowych wiec nie wiem jak to tam jest dokladnie .

(Jahro25) #15

nie tracisz żadnej gwarancji! !!