Chciałbym zrobic grę

Chciałbym zrobic gre bez znajomości języka programistycznego

Jakie programy mi polecicie

Mam takie:

-Game Maker 7

-Adventure Game Studio

-FPS Creator (w fazie pobierania szerewere)

-Multimedia Fusion 2 (tez w fazie pobierania Szerewere)

J bym chciał sie nauczyc obsługi FPS Creator.

Jeżeli ktoś zan linki do stron na których są kursy/titoriale do któregoś z tych programó bądż do jakiegos innego który mi polecacie to dawac. Dobrze by było gdyby ten Tutki/kursy było po POLSKU (a raczej muszą takie byc bo cienko u mnie z Englisz )

Bez umiejętności programowania nawet nie myśl o jakiejś super grze, jeżeli nie potrafisz nawet znaleźć nic na ten temat (a jest tego w internecie strasznie dużo, sam znam wiele serwisów informatycznych gdzie czasami jest poruszana ta tematyka) to lepiej daj sobie spokój bo to tylko strata Twojego czasu, jeżeli chcesz “zaszpanować” to lepiej idź nabij punkty w jakiejś grze albo zostaw “jaja” na jakiejś bandzie jeżdżąc na desce.

Pozdrawiam

Chcieć, a móc to dwie różne sprawy.

Myślisz że od razu zrobić NFS Silver

Gry tworzy kilkadziesiąt PROGRAMISÓW a ty sam chcesz stworzyć nie znając żadnego języka :stuck_out_tongue:

Tymi programami co podałeś możesz się pobawić, ale wątpi żebyś coś zdziałał.

Może wyjdzie ci jakaś gra 1vs1 pingpong :wink:

W jakimś Niezbędniku był The Games Factory :slight_smile:

A co wy myślicie ze ja chce GTA 5 zrobic. Ja chce sie pobawic z tym i zrobic coś w stylu Mario albo GTA 1. Takie to sie chyba da.

The games factory miałem ale mi płyta zgineła a o za tym mi sie nie podobał.

A teraz zastanawiam sie nad FPS Creator. Moze zrobie

Counter Strike Mario Edition 2007

rób gre jeśli tylko masz ochote może coś fajnego ci wyjdzie wiadomo że nie zrobisz GTA 5 ale zawsze jak będziesz grał w grę którą sam zrobiłeś to będzie zatysfakcja

FPS creator robi sie gry 3d.czytałem ze sie gotowe obiekty ustawia i więcej nic nie wiem. No jeszcze koles na jakimś forum mówił ze sobie Quake 5 Zrobił (zażartowal bo tylko tak gre nazwał a wyszło mu coś w stylu Wolfeinsteina tylko trzoche gorszego

Ale jak ja chce “mario” zrobic to chyba wystarczy ten program

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 0:52

pobrałem Demo tego FPS Creator ( ma ograniczenia: działa 30 dni. mnie obiektów i nie da sie kompilowac gier - tylko podgąd da sie albo zapisac jako projekt) A;e po za tym to fajny ten program. Bardziej on przypomina Edytor Map jaki mozna w wielu grach spotkac ale jednak te program jes fajniejszy.

Mam pytanie do osób znających ten program:

  1. czy da sie do niego tworzyc włąsne modele (na przykłąd w blenderze, 3ds max albo wings 3d)

2)czy są do niego jakieś poradniki/tutoriale Po polsu

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 16:24

Wnerwia mnie ten program. Robie grę jest. Ok. Biorę New Area, Jest Ok. Tworze 5 plansz jest OK. Każdą z nich próbuje (jest guziki wypróbuj). Działa. Potem biorę build game ustalam poziomy i Build. No i coś tam robi i za każdym razem jakieś błędy wyskakują coś tam coś tam at line 21414 (rużne numerki)

A jak sie uda bez błędu to po uruchomieniu gry napis waiting to join… jakbym grę online zrobił a ja zrobiłem Single Player. No bez sensu. Wie ktoś o co chodzi??

OTy -> KOSZ.

A w Załączono Posta mówiłem już O Pełnej wersji którą podarował mi kolega (nie wiem z jakiej okazju ale płyta troche zrysowana - ale troche)

A Zo co To

OTy -> KOSZ.

??

Ze wszystkich wymienionych wybrałbym Game Makera ma własny prosty język, perełki można w nim napisać. :stuck_out_tongue:

Zobacz sobie polską scenę GM:

gmclan.org

Jezeli ktoś myśli że nic ciekawego się w nim nie napisze to proszę:

Almora MMORPG:

http://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=3666&st=0

OT - offtopic - posty nie na temat - KOSZ.

życzę powodzenia :mrgreen: :mrgreen:

może zrobisz nowe GTA albo Need for speeda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

OT - offtopic - posty nie na temat - KOSZ.

Aha Rozmiem. Prawda.

A o tym tworzeniu gier to powiem tyle: Przereklamowane

Wszystkie programy dziadostwa

FPS Creator - błędnie buduje EXE. Robie gre Single a przy uruchomieniu Waiting TO join (multiplayer)

GAme MAker - za cieńki i niezbyt kapowaty

Ale za t programowanie w C++. Przydatne, wszechmogące i nie takie trudne jak sie nauczy - ja zaczynam (zrobiłem juz program do dodawania do siebie 3 dowolnych liczb)

A jeśli macie jakieś WYPAS programy do Tworzenia gier i po polsku to na bank są gorsze od zwykłego Programowania w C++.

No ale o czegoś tzreba zacząc

ja polecam Game Maker 7

A co ty byś chciał, podmienić grafike i się podpisać? oO

To by było już głupie. Aż tak to nie. Ale posłużyc sie kodem źrudłowym owszem. W końcu udostępniają niektóre firmy swoje kkody i po to są (dla początkujących zeby sobie potpatrzli jak to trzeaba zrobic i dal profesiolalistów do edycki)

Raczej bym to poprawił:

dla profesjonalistów zeby sobie potpatrzli jak to trzeaba zrobic i dal poczatkujacych do edycki.

wystarczy rozejrzeć się trochę, połowa progów napisanych przez newbies to posklejane tutoriale. Znajdź jakiegoś pro który edytuje kody źródłowe.

PS. Nie wszystkie programy open source są po to żeby je edytować, możesz na przykład sprawdzić czy nie ma jakiegoś back doora czy jakiegoś innego szajsu, coś ala linux wszytko za free i cacy. =P

To może coś w stylu, ze chodzi się z karabinem snajperskim i strzela do moderatorów? :stuck_out_tongue:

:snipersmile:

Prawda. Na odwrót.

P.S.

Znacie jakieś strony z darmowymi kodami źrudłowymi programów i gierek (takich mini programów i gierek ala notatnik, ala kaukulator, ala mario. Takie żeby początkujący rozszyfrował)

baciany zobacz to:

http://sourceforge.net/