Chę kupić laptopa, nie jestem pewny którego

Witam

Zbieram się do zakupu laptopa, poszukałem trochę w sieci i zgłupiałem, ofert jest tyle, że naprawdę ciężko się połapać.

Podstawowym kryterium jest cena - ok. 2000 zł, 2200 zł

Z ciekawych rzeczy znalazłem komputery:

samsung z serii R540 - jest tyle odmian tego modelu, że ciężko się przedrzeć.

HP G72 -110sw paskudne :wink:

Lenowo g550-560 brak grafiki.

Jeszcze jednym jaki widziałem to ASUS k52n- ex026v promocja w leclercu :slight_smile:

Najbardziej odpowiada mi samsung, ale nie jestem pewny co do konkretnego modelu.

Czy moglibyście coś doradzić, czego konkretnie szukać, na co zwracać uwagę?

Kolejną sprawą są promocje, czy kupować przed świętami, czy może poczekać i kupować przed na przełomie nowego roku?

Pozdrawiam

g.

http://allegro.pl/promo-acer-5552-5551- … 74504.html

Trzeba przyznać, że za taką cenę trudno znaleźć coś lepszego, zwłaszcza do gier.

Procesor AMD Athlon™ II X2 Mobile jest wolniejszy w testach od Core2Duo 2.1 GHZ nie mówiąc już o Core-I3 ale do pracy biurowej, filmów HD i starszych gier wystarczy. Jeśli rozrywka jest Twoim priorytetem to ten model jest jak najbardziej OK.

Jeśli potrzebujesz laptopa do pracy to lepszy byłby sprzęt z szybszym procesorem, np. ten Asus z Core I3 http://allegro.pl/asus-k52je-i3-350m-15-6-320gb-3gb-hd5470-w7hp-i1274518753.html

Osobiście mogę polecić laptopa Lenovo Y550 - dobry procesor, dużo ramu i zewnętrzna karta graficzna GeForce - kupiłem bratu i jest bardzo zadowolony. Cena kształtuje się 2100-2300zł w zależności od sklepu.

Hmm… a ja powiem tak, jeżeli chcesz sprzęt do rozrywki jak i pracy codziennej polecam: Asus N61VG-JX025V [musiał byś dołożyć jakieś 2tys., ale idą święta więc będzie bardzo dużo wyprzedaży, wystarczy troszkę w necie poszukać]. Sam go posiadam od 30 listopada 2009 roku … cena z 3tys. zeszła jak na okres powiedzmy roku o 600zł… nie wiem czy to dużo czy mało, moim zdaniem zaskoczenia nie ma bo obecnie w rynku elektroniki wszystkiego jest od groma, przez to, że podróbki firm wyszły na rynek codzienny, a przez to ceny i rywalizacja, i powiem szczerze, mówi się, że laptop jest do pracy biurowej, net itp., ale w gry da się pograć, nawet na niezłych ustawieniach, osobiście go testowałem na COD4, COD5, COD6, FarCry2, i wiele innych nie rozpisując sie dalej… przyznam, że jestem miło zaskoczony :slight_smile: Nie przegrzewa się, nie używam go na samej baterii bo nie mam ku temu powodów i potrzeb, zasilacz nie grzeje się, matryca LED, bardzo wyraźna, duża, Win 7 x64 PL, pojemny i szybki dysk oraz pamięci dość sporo 4GB :slight_smile: … I co najważniejsze korzystam z niego codziennie przez około 6-10godz.

Sam trochę szukałem odpowiedniego dla siebie wtedy, Lenovo o ile wiem chowa się za Asusem, raczej się to nie zmieni bo Lenovo to nowość, Asus trochę gości na rynku i mocno się trzyma, można jeszcze poradzić Samsunga :slight_smile: Wybór należy do Cb :slight_smile:

Co do Acera, nie ufam tej firmie, każdy komputer tej firmy z jakim się spotkałem , miał jakieś problemy.

Ten Asus jest ciekawy, zastanowię się. Jak sprawa ma się z samsungiem? Powiem szczerze, że bardzo mi się podobają wizualnie :slight_smile:

Co do zastosowań:

Internet, dokumenty, gierki w sieci :wink: HoMM III i może WoW, czasem jakiś film na DVD.

Na pewno nie będę grał w żadne gierki “nowe” typu NFS, DOOM III, i temu podobne, może w końcu kupie heroesów 5.

Tego co ci doradziłem Asus N61VG-JX025V to właśnie testowany był na wszystkich COD’ach nowych, NFS też się trafił, a w GTA IV nie próbowałem bo 20GB praktycznie to przesada, szkoda miejsca na dysku :slight_smile: no, ale jak mówisz o takich sieciówkach to spokojnie, ja osobiście gram w CS, wysoki FPS, w sumie MAX :slight_smile: co do neta, dokumenty, praca codzienna w zupełności starczy, żeby ocenić sprzęt trzeba go trochę posiadać i sprawdzić co potrafi, potem się mądrzyć na temat np właśnie grafiki jaka jest w nim GT220M jak nieraz czytam na forach, że jest słaba. Wcale nie. Bardzo dobrze się spisuje… Dlatego z czystym sumieniem polecam tego lapka :slight_smile:

gavron , Co do Acer’a mam podobny model od niedawna tylko 2GB Ram i dysk 320GB. I powiem tak: JEśli ogarniesz oprogramowanie( najlepiej Win 7) To nie powinieneś mieć z nim problemów

Mrozek44 to co za system, oprogramowanie ma ten Acer jeśli trzeba się wysilać na poznawaniu jego zawartości :stuck_out_tongue: ??:smiley:

Hehe :slight_smile:

Jak pisałem, nie gram praktycznie w nic oprócz World of Worcraft, czasami w H3, moja lepsza połowa napierdziela w jakieś farmy, zylomy i tego typu badziewie.

Ze względu ma to że komp będzie używany także przez kobietę, powinien być również ładny :slight_smile: dlatego skłaniam się trochę w stronę tego samsunga, ale jeśli jest sporo “gorszy” to faktycznie może Asus.

Kolejna sprawa, to promocje, czy kupić do świąt, czy może będą jakieś wyprzedaże kolo stycznia? Bo jeśli będą promocje/wyprzedaże, to może da się kupić jakiś fajny sprzęt w cenie która mnie interesuje.

okres świąt jest okresem gdzie sprzęt jest wyciągany z zaplecz, zapasów itd… i fakt są promocje. Natomiast w nowym roku ceny znów pójdą w dół ze sprzętem z 1-szej połowy 2010 roku, tym bardziej z wcześniejszych lat :slight_smile:

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/samsung-r540-i3-370m- … 89822.html

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … w7hp.bhtml

Jakie są różnice w tych komputerach? Czy jest szansa niższej ceny bliżej świąt?

Różnicy nie ma żadnej:) ten sam model :stuck_out_tongue: , jak na użytek codzienny, praca, jakieś gry średnich wymagań powinno być ok :slight_smile: znacznej obniżki się nie spodziewaj, cena jaka najczęściej schodzi w laptopach jest to 100zł, więc obniżki np z 2399 na 2299zł jak sam zauważyłeś przeglądając oferty nootebok’ów, tak przedstawia się rynek w tej dziedzinie :slight_smile: