Chello Jak zmienic iP?


(Kipeer) #1

Zmienił mi się ip wczoraj na jakiś ************** na ip, teraz nie moge pograć na tym Ipku na moich ulubionych serwerach CS czy GarrySmod i Bf3 :frowning:

//trochę kultury proszę, uważaj następnym razem na to co piszesz.

roobal


(Łukash) #2

Nie ma takiej opcji , IP jest niby dynamiczne ,ale zmienia się gdzieś co pół roku .Kiedyś czytałem ,że odpalenie Linuxa np Live CD a następnie wyłączenie modemu może zainicjować zmianę IP ,ale nie u każdego :expressionless: ,najlepiej dzwonić na BOK.


(Waber1) #3

Ja bym zmienił MAC adres Routera i zobaczył wtedy czy zmienił się adres IP.


(ra-v) #4

Wiesz co - może dodatkowo jeszcze jest NAT, więc za dużo ci nie pomoże. Wtedy 10 będzie grało na tym samym IP, jeden narozrabia a 10 cierpi. Popytaj czy mają usługę dynamicznego, własnego IP zewnętrznego, to kosztuje niewiele, a będziesz miał większy spokój.


(Kipeer) #5

jak zmienic mac adres routera


(Waber1) #6

Jaki masz routet ?

Firma i model


(Łukash) #7

MAC da się chyba tylko sklonować. Zaloguj się do panelu routera i szukaj opcji brzmiącej podobnie do Clone MAC Address , ale raczej to nie wiele da , bo efekt chyba będzie podobny do podłączenia modemu bezpośrednio pod kompa (ip jest dla mac modemu)


(Kipeer) #8

ale modemem jest router... jest to modem WIFI :<


(fiesta) #9

Proponuję jednak mimo wszystko poczytać czym się różni modem od routera, bo kompletnie mylisz pojęcia i zastosowanie obydwóch sprzętów.

http://www.google.pl/search?client=oper ... el=suggest