Chello. Nie działa internet w stacjonarnym komputerze

Witam.

Miałem podłączony laptop kablem sieciowym do routera z chello. Internet działał z ustawieniami automatycznymi + same DNSy chello. Teraz chcę podłączyć zamiast laptopa komputer stacjonarny. Ustawiłem w otoczeniu sieciowym Adres IP, Maskę i Bramkę jako “automatycznie” i wpisałem DNSy chello. Niestety internet nie działa.

Co tu poradzić?

Spróbuj wyciągnąć kostkę od zasilania modemu Chello i podłączyć ją ponownie. U mnie tak się działo po przełożeniu kabla z blaszaka do laptopa - pomagał reset modemu.

Jezeli masz na stacjonarnym jakies inne polaczenie, to ustaw chello jako domyslne. Zobacz czy masz wlaczony protokul tp ip oraz pakiet QoS. Wylacz zapore system windows, o ile byla wlaczona, w polaczeniach sieciowych jeszcze raz skonfiguruj siec “konfiguruj siec w domu i malej firmie”

Restartowałem już modem i dalej to samo. Internet nie działa.

Ustaw wszystko na wybór automatyczny i zrestartuj modem. Nie podawaj DNS-ów.

Jak i to nie pomoże zadzwoń do UPC, może (choć nie powinno tak być) technik ustawił stały MAC adres i przypisał go z adresu Twojego laptopa.

Niestety nie pomaga ten sposób. A co do ustawienia adresu MAC na laptopa to raczej odpada ponieważ internet został założony kilka dni przed podłączeniem do niego laptopa.

A może być to wina samej przeglądarki ? Internet Explorer. Niestety taka tylko jest ponieważ mam ten komputer pożyczony bo spalił mi się zasilacz od laptopa i czekam na nowy. Firefoxa czy Opery nie mam jak ściągnąć żeby to sprawdzić.