CHELLO - problem z rozdzieleniem internetu na 2 komputery

Witam, najpierw krótko opiszę problem:

Otóż, posiadam łącze chello (jeden Bóg wie o jakiej prędkości) do tego switch i 2 skrętki. Internet od routera chello podłączony jest do switcha - a od switcha dwa kabelki do osobnych PC (Stacjonarny i laptopik). Wszystko było by pięknie i kolorowo że internet w ten sposób działał przez jakiś czas. Po zainstalowaniu aktualizacji (do SO xp sp2) wszystko sie wykrzaczylo, net dziala na Stacjonarze a laptop twierdzi że “ograniczenie lub brak łączności”.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Wpisz na twardo w obydwu komputerach:

  1. (może być dowolnie, laptop czy stacjonar)

IP: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

  1. (j.w.)

IP: 192.168.0.3

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Powinno pomóc.

Jeżeli nie, to zrób tak:

Panel Sterowania --> Kreator Konfiguracji Sieci

Dalej --> Dalej --> (zaznacz) Ten komputer łączy się z Internetem przez lokalną bramę lub… --> (wpisz to co chcesz) Dalej --> (tu nazwę grupy roboczej; najlepiej aby na obydwu kompach była ta sama) Dalej --> Włącz udostępnianie plików… --> Dalej --> Dalej (jak się pojawi wybór, to wybierz “po prostu zakończ…”)

I po tym zabiegu na obydwu kompach ponownie wpisz adresy IP.

Dodam że u mnie tym sposobem działało dzielenie neostrady przez słicza (dawno :P).

dalej nie działa. po wprowadzeniu wszystkich ustawień problem jest ten sam.

A zamień kable. Tzn. ten od stacjonarnego wykorzystaj do laptopa i na odwrót.

I działać już nie będzie chello w ubiegłym tygodniu przeprowadziło "akcję sprzątającą " wszystkim którzy posiadali stare umowy umożliwiające korzystanie z kilku publicznych adresów IP pozabierali te adresy i pozostawili jeden publiczny.

Nie ma rady jak wywalić switch i zacząć współpracę z jakimś routerkiem.

Miałem ten sam problem w firmie, walczyłem z nimi jakiś czas, ale podpisując aneks do umowy jakieś pół roku temu nie zróciłem uwagi że nie ma już w nowym regulaminie slowa o 3 adresach publicznych a jedynie o “możliwości podłączenia do 3 komputerów”.