Chello TURBO 10 Mb/s - słaba prędkość

Witam.

Mam założony internet taki jak w tytule, ale wydaje mi się że ściąganie plików odbywa się za wolno.

Np. z rapidshare plik ściąga mi się z prędkością maksymalną 700 Kb/s.

ze strony micorsoft’u idzie mi maksymalnie 800 Kb/s

z DP idzie średnio 600-650 Kb/s :stuck_out_tongue:

na innym forum widziałem (nie mogę teraz tego forum znaleźć) że na tym internecie co teraz mam plik z rapidshare powinno iść 1,2 Mb/s…

proszę o pomoc bo ja płace 90 zł za 10 Mb/s a nie za 5…

dzięki

Sprawdź jaką szybkość pokaże na www.speedtest.pl

A może po prostu jesteś za daleko od centrali telefonicznej i stąd takie transfery.

na speedtest.pl mam około 720 Kb/s

mieszkam Kraków Nowa Huta

jesteś za daleko od centrali telefonicznej i stąd takie transfery.

ale skoro klient zamawia 10mb/s to ma prawo chyba wymagać całej dostępnej szybkości ,chyba,że w umowie jest napisane,że to szybkość maksymalna jaką można osiągnąć :slight_smile:

a może wina jest dlatego że…

na początku miałem internet chello 512 Kb/s, potem zamówiłem internet 10 Mb/s przez internet (na stronie UPC) i nikt do domu mi nawet nie przyszedł tylko samo na drugi dzień to się stało że internet przyśpieszył…

…może ktoś powinien przyjść do domu i coś poustawiać, to wyglądało tak jak by ktoś kliknął tylko jeden raz i przestawił mi internet na szybszy…

…a może to wina jakieś zintegrowanej karty sieciowej, ale ja i tak mam modem podłączony przez USB a nie do karty sieciowej…

po prostu zaczyna mi to dokuczać że płacę za 10 Mb/s a nie dostaję tego za co płacę…

nikt ci nie domy nie przyjdzie… oni poprostu puszczają “większe” łącze… chłopie dzwoń do nich, dzwoń…

Po pierwsze ten internet jest nadawany przez kablówkę (daleko od centrali). Po drugie 10 Mb/s to prędkość nie gwarantowana. A prędkość ściąganie nie zalezy tylko od chello ale także od serwera z którego ciągniesz. Może jest obciążony albo ma obciążone łącze itp.

Po drugie mylisz prędkości pobierania nie wiem jak ty ściągasz ale mi podaje w Bajtach (KB) i iexplorer i mozilla i firefox.

A to jest różnica bo prędkość operatorów jest podawana w bitach (b) a przeglądarki podają w bajtach (B)

Przypominam że 1B (bajt) = 8b (bitów)

A mianowicie 10Mb = 1,25MB i to jest twoja maksymalna prędkoś pobierania.

Jeszcze jedno jak ściągasz 600KB do 900KB to według mnie jest ok. Ale rób jak chcesz.

ale uważacie że mam rację że mam za wolny internet w porównaniu za tego za który płace??

czyli dzwonić z prośbą zobaczenia co sie dzieje czy od razu ze skargą (tele2) ??

W dniu 20.06.2008, o godzinie 15:33 został dopisany post przez Mateusz91krk

@hawk_zj

dzięki za wyjaśnienie tego…

wiedziałem to że jak jest internet 10 MB/s to że to jest na serio 8 razy mniejszy…

ale widzielm na innym forum że pliki z rapidshare idą z prędkością 1,2 Mb/s to prawie 2 razy szybciej niż u mnie…

zadzwonie do chello i zapytam czemu tak jest…

…czy może być lepiej? popytam i tam mi pewnie wszystko wyjaśnią…

@Porchekarera jak tak masz pisać to lepiej nie pisz wcale…

napisałem że wiem o tym że jak jest podane UPC 10 Mb/s to rzeczywista predkość jest 8 razy mniejsza, to nie rozumiem co ty chcesz ode mnie… nie potrafisz mi pomóc to się nie odzywaj…

dla twojej informacji nie założyłem tego intenetu dla ściągania filmów, gier i muzyki…


…i uważaj na słowa **********

To spróbuj może połączyć komputer z modemem przez kartę sieciową i wtedy zrób test na speedtest.pl

To w takim razie do czego?? Oj 90zł ale wielka cena i ty jeszce narzekasz jak za 6 mega w neo płaci się 112 zł

Pliki powinny się pobierać z prędkością 1280kb/s rzeczywiście jest to troche mniej nic na to nie poradzisz. To tyle

dla mnie 90 zł to nie jest mało… może ty lubisz przepłacać, ale ja nie

W dniu 20.06.2008, o godzinie 16:52 został dopisany post przez Mateusz91krk

po prostu żeby mieć szybki internet… czy jak ktoś zakłada internet to od razu znaczy że ściąga nielegalnie??

Ja mam 14 lat ;PP no ale w każdym razie wcale to nie tak wiele.

ok… ty już wypowiedziałeś sie na ten temat i mi nie pomogłeś… niestety… dzięki za twój czas

Jedyne co to musisz do nich dzwonić o montera czy coś w tym stylu.

Bo przez USB może iść niby te 400Mbit, teoretycznie to jest to szybszy port od Ethernet 100Mbit.

Na pewno nie jest to wina serwerów z jakich ściągasz.

Dzwonić do nich i jak masz możliwość to spróbuj przez Ethernet się połączyć(tzw. skrętka-UTP kat 5e z końcówkami RJ-45), słyszałem o paru przypadkach gdzie podłączono pod Ethernet i lepiej śmigało.

co muszę zrobić, bo nie mogę zrozumieć…

jakieś prace ręczne przy kabelkach??

Dzwonic do nich-chyba rozumiesz.

Ethernet to typowa skrętka.

http://allegro.pl/item385767764_kabel_s … _300m.html

Coś takiego, jest to lepsze rozwiązanie jak internet podpięty pod port USB.

Przestańcie się kłócić ja w każdym razie uważam ze jest wszystko ok jak ściągasz koło 900KB/s.

A i pytanie po co chcesz dzwonić do tele2 jak to jest chello to dzwoń do UPC.

W ogóle mylisz pojęcia jeśli chodzi o transfery i operatora.

Nie narzekaj zaznaczam że przy wykupionym 10Mb/s teoretyczna maksymalna prędkość pobierania to 1,25MB/s czyli 1280kB/s, ale zaznaczam to teoria.

Jak masz od 600 do 900 z różnych portali to wszystko jest ok.

Możesz to zgłaszać ale oczywiście nic to Ci nie da.

Jak ściągniesz jakiś plik z serwera upc to na pewno będziesz miał prawie maksymalną prędkość.

@hawk_zj

Ja podałem “tele2” jako przykład rozmowy niezadowolonego klienta ze swoim usługodawcą… miałem nadzieję że każdy słyszał ten klasyk…

Ja nie ściągam 900 KB/s średnio… ja bym taką prędkość chciał kiedykolwiek ujrzeć na swoim kompie… maksymalna prędkość jaką widziałem u siebie to lekko ponad 800 KB/s… a tak średnio to u mnie jest 600-650 KB/s

zapytam w UPC co jest z tym lub wypróbuję metodę @Bolo92

Musisz obowiązkowo zmienić z USB na RJ45. Ja na tym łączu osiągam z większości serwerów pełne 1200 - 1280KB.