Chello TURBO 10 Mb/s - słaba prędkość

(M Salatka) #1

Witam.

Mam założony internet taki jak w tytule, ale wydaje mi się że ściąganie plików odbywa się za wolno.

Np. z rapidshare plik ściąga mi się z prędkością maksymalną 700 Kb/s.

ze strony micorsoft’u idzie mi maksymalnie 800 Kb/s

z DP idzie średnio 600-650 Kb/s :stuck_out_tongue:

na innym forum widziałem (nie mogę teraz tego forum znaleźć) że na tym internecie co teraz mam plik z rapidshare powinno iść 1,2 Mb/s…

proszę o pomoc bo ja płace 90 zł za 10 Mb/s a nie za 5…

dzięki

(Longhorn2009) #2

Sprawdź jaką szybkość pokaże na www.speedtest.pl

A może po prostu jesteś za daleko od centrali telefonicznej i stąd takie transfery.

(M Salatka) #3

na speedtest.pl mam około 720 Kb/s

mieszkam Kraków Nowa Huta

(artide2) #4
jesteś za daleko od centrali telefonicznej i stąd takie transfery.

ale skoro klient zamawia 10mb/s to ma prawo chyba wymagać całej dostępnej szybkości ,chyba,że w umowie jest napisane,że to szybkość maksymalna jaką można osiągnąć :slight_smile:

(M Salatka) #5

a może wina jest dlatego że…

na początku miałem internet chello 512 Kb/s, potem zamówiłem internet 10 Mb/s przez internet (na stronie UPC) i nikt do domu mi nawet nie przyszedł tylko samo na drugi dzień to się stało że internet przyśpieszył…

…może ktoś powinien przyjść do domu i coś poustawiać, to wyglądało tak jak by ktoś kliknął tylko jeden raz i przestawił mi internet na szybszy…

…a może to wina jakieś zintegrowanej karty sieciowej, ale ja i tak mam modem podłączony przez USB a nie do karty sieciowej…

po prostu zaczyna mi to dokuczać że płacę za 10 Mb/s a nie dostaję tego za co płacę…

(Rmika) #6

nikt ci nie domy nie przyjdzie… oni poprostu puszczają “większe” łącze… chłopie dzwoń do nich, dzwoń…

(Hawk) #7

Po pierwsze ten internet jest nadawany przez kablówkę (daleko od centrali). Po drugie 10 Mb/s to prędkość nie gwarantowana. A prędkość ściąganie nie zalezy tylko od chello ale także od serwera z którego ciągniesz. Może jest obciążony albo ma obciążone łącze itp.

Po drugie mylisz prędkości pobierania nie wiem jak ty ściągasz ale mi podaje w Bajtach (KB) i iexplorer i mozilla i firefox.

A to jest różnica bo prędkość operatorów jest podawana w bitach (b) a przeglądarki podają w bajtach (B)

Przypominam że 1B (bajt) = 8b (bitów)

A mianowicie 10Mb = 1,25MB i to jest twoja maksymalna prędkoś pobierania.

Jeszcze jedno jak ściągasz 600KB do 900KB to według mnie jest ok. Ale rób jak chcesz.

(M Salatka) #8

ale uważacie że mam rację że mam za wolny internet w porównaniu za tego za który płace??

czyli dzwonić z prośbą zobaczenia co sie dzieje czy od razu ze skargą (tele2) ??

W dniu 20.06.2008, o godzinie 15:33 został dopisany post przez Mateusz91krk

@hawk_zj

dzięki za wyjaśnienie tego…

wiedziałem to że jak jest internet 10 MB/s to że to jest na serio 8 razy mniejszy…

ale widzielm na innym forum że pliki z rapidshare idą z prędkością 1,2 Mb/s to prawie 2 razy szybciej niż u mnie…

zadzwonie do chello i zapytam czemu tak jest…

…czy może być lepiej? popytam i tam mi pewnie wszystko wyjaśnią…

(M Salatka) #9

@Porchekarera jak tak masz pisać to lepiej nie pisz wcale…

napisałem że wiem o tym że jak jest podane UPC 10 Mb/s to rzeczywista predkość jest 8 razy mniejsza, to nie rozumiem co ty chcesz ode mnie… nie potrafisz mi pomóc to się nie odzywaj…

dla twojej informacji nie założyłem tego intenetu dla ściągania filmów, gier i muzyki…

…i uważaj na słowa **********

(art678) #10

To spróbuj może połączyć komputer z modemem przez kartę sieciową i wtedy zrób test na speedtest.pl

(Porchekarera) #11

To w takim razie do czego?? Oj 90zł ale wielka cena i ty jeszce narzekasz jak za 6 mega w neo płaci się 112 zł

Pliki powinny się pobierać z prędkością 1280kb/s rzeczywiście jest to troche mniej nic na to nie poradzisz. To tyle

(M Salatka) #12

dla mnie 90 zł to nie jest mało… może ty lubisz przepłacać, ale ja nie

W dniu 20.06.2008, o godzinie 16:52 został dopisany post przez Mateusz91krk

po prostu żeby mieć szybki internet… czy jak ktoś zakłada internet to od razu znaczy że ściąga nielegalnie??

(Porchekarera) #13

Ja mam 14 lat ;PP no ale w każdym razie wcale to nie tak wiele.

(M Salatka) #14

ok… ty już wypowiedziałeś sie na ten temat i mi nie pomogłeś… niestety… dzięki za twój czas

(Bolo92) #15

Jedyne co to musisz do nich dzwonić o montera czy coś w tym stylu.

Bo przez USB może iść niby te 400Mbit, teoretycznie to jest to szybszy port od Ethernet 100Mbit.

Na pewno nie jest to wina serwerów z jakich ściągasz.

Dzwonić do nich i jak masz możliwość to spróbuj przez Ethernet się połączyć(tzw. skrętka-UTP kat 5e z końcówkami RJ-45), słyszałem o paru przypadkach gdzie podłączono pod Ethernet i lepiej śmigało.

(M Salatka) #16

co muszę zrobić, bo nie mogę zrozumieć…

jakieś prace ręczne przy kabelkach??

(Bolo92) #17

Dzwonic do nich-chyba rozumiesz.

Ethernet to typowa skrętka.

http://allegro.pl/item385767764_kabel_s … _300m.html

Coś takiego, jest to lepsze rozwiązanie jak internet podpięty pod port USB.

(Hawk) #18

Przestańcie się kłócić ja w każdym razie uważam ze jest wszystko ok jak ściągasz koło 900KB/s.

A i pytanie po co chcesz dzwonić do tele2 jak to jest chello to dzwoń do UPC.

W ogóle mylisz pojęcia jeśli chodzi o transfery i operatora.

Nie narzekaj zaznaczam że przy wykupionym 10Mb/s teoretyczna maksymalna prędkość pobierania to 1,25MB/s czyli 1280kB/s, ale zaznaczam to teoria.

Jak masz od 600 do 900 z różnych portali to wszystko jest ok.

Możesz to zgłaszać ale oczywiście nic to Ci nie da.

Jak ściągniesz jakiś plik z serwera upc to na pewno będziesz miał prawie maksymalną prędkość.

(M Salatka) #19

@hawk_zj

Ja podałem “tele2” jako przykład rozmowy niezadowolonego klienta ze swoim usługodawcą… miałem nadzieję że każdy słyszał ten klasyk…

Ja nie ściągam 900 KB/s średnio… ja bym taką prędkość chciał kiedykolwiek ujrzeć na swoim kompie… maksymalna prędkość jaką widziałem u siebie to lekko ponad 800 KB/s… a tak średnio to u mnie jest 600-650 KB/s

zapytam w UPC co jest z tym lub wypróbuję metodę @Bolo92

(Tomee) #20

Musisz obowiązkowo zmienić z USB na RJ45. Ja na tym łączu osiągam z większości serwerów pełne 1200 - 1280KB.