Chello TURBO 10 Mb/s - słaba prędkość

Mateusz91krk , proponuje nie wyzywać innych userów!!

Dostałeś za to nagrodę.

OTy Kosz

Z tego co wiem to UPC zawsze daje (tak do tej pory było) modem także z rj45 wystarczy wetknąć i zrestartować modem.

Chyba że chcesz rozdzielić na 2 kompy, to musisz router kupić. Albo przez jednego kompa rozdzielać. Ale przy tych cenach ruterów proponuje go kupić.

No właśnie wiem, ale w tym modemie co mam jest USB i RJ-45 tylko że w RJ-45 są uszkodzone 2 te druciki i nie wiem czy mam iść z tym do UPC żeby mi wymienili czy sam kupić jakiś nowy


czy cos takiego pasuje jak mam internet w UPC, czy to jest przypisane do konkretnego dostawcy internetu?

http://allegro.pl/item386488745_u_s_rob … a_itp.html

Chyba jednak się przejdź :slight_smile:

Jak za free, ja tam z możliwością for free lub coś nowego bym brał free.

ale może też lepiej zainwestować w coś lepszego i bezawaryjnego…

a szybkość internetu zależy w jakimś stopniu od modemu?

no wiesz w skrajnych przypadkach słaby modem może powodować straty… może się zawieszać… może poprostu nie wytrzymywać takie łącza jak ty masz… przyczyna może być nawet w kablu… np. jak jest za długi kabel USB to też jest nie dobrze…

Witam Was! Mi dzisiaj przyjdzie gość montować (też 10mb/s). Jak byłem w UPC w moim mieście (małe miasto - Września - 30tyś mieszkanców), pewien facet powiedział, żeby podłączyli mi pod karte, bo pod USB nie będzie max prędkości. Może też nie będe miał pełnego transferu, wiem np. że internet 20mb/s nie jest wcale u mnie dostępny. Co do rapida - masz konto premium? Bez konta premium nałożone są limity prędkości. To też zależy od pory dnia… musiałbyś próbować rano, w nocy… Ja kupuje konto premium (na @llegr0 koszt 20zł) i będe korzystał z RS Manager, wystarcza puścić przez noc, a ściągniesz mnóstwo danych. Jak mi podłączą to zdam relacje. Ja bym i tak nie narzekał na to 650… Obecnie pisze z łącza 640kb/s, ale działaj, na początku zmień to połączenie modemu z kompem i powiedz jakie są efekty.

Pozdrawiam!

mam konto premium na rapidshare…

narazie nie mogę sprawdzić jak idzie na połączeniu kablem RJ-45 bo mam uszkodzone wejście na ten kabel w modemie i muszę go wymienic na sprawny

WItam! Mam już podączony modem pod karte sieciową. Sprawa wygląda tak: pojedyńczy plik sćiąga sie z predkością 600kb/s, lecz gdy włącze dwa na raz sciąga mi łacznie ponad 1000kb/s.

Pozdrawiam!

no własnie tez zauważyłem ze kilka plików sciąga sie szybciej niz pojedynczo