Chimera module

Witam.
Jestem świerzakiem lecz z dużym problemem
W moim telefonie zagnieździł się wirus chimera i szyfruje mi pliki oraz zmienił całkiem oprogramowanie.
Po za tym blokuje mi przeglądarkę chrome ,
Wygranie nowego softu nic nie dało ponieważ podczas rozruchu telefonu ( na samym początku)wyskakuje coś w formie hwaps redit.
W ustawieniach Google widnieje show debug items, po kliknięciu na to ukazuje się Internal A pod nim Chimera Modules
Wchodząc w to pokazuje Container Modules Sets i sam pliki container pak.
Com.google.android.GSM
Oraz podobne.
Może mi ktoś pomoc usunąć to coś lub podpowiedzieć jak to zrobić.
Dziękuję za każdą pomoc👏

Spróbuj uruchomić Androida w trybie Safe Mode i spróbuj usunąć moduły tego ransomware.

  1. Jaki to telefon?
  2. Większość telefonów z jakimi się spotkałem mają możliwość całkowitego flashu pamięci poprzez oprogramowanie od producenta i wgranie oryginalnego romu (nie przez recovery) co powinno rozwiązać problem.

To jest telefon Huawei Y6 II
W serwisie został wygrany oryginalny flash i nic to nadal zostało.
Poniżej daje pliki które to coś generuje mi w telefonie.

)

ok, więc tak: nie jest to żaden wirus tylko element (moduł) SafetyNet androida więc nic dziwnego że nie znikło po reinstalacji.

SafetyNet got partially integrated into the Chimera system as a dynamite module. Chimera is a sort-of package management system for Google Play Services components, allowing Google to flexibly and independently upgrade each one. As Chimera manages part of the download and provisioning process, this change made the snet package lighter and more flexible. Chimera also has a nice interface, found by going into Google Settings and enabling “debug items”. You’ll see an “[internal]” menu item called “Chimera Modules”. The SafetyNet module is called com.google.android.gms.flags , currently version 1 . You’ll also find that DroidGuard is another dynamite module.

Trudno mi powiedzieć więcej co robi i do czego służy bo moja wiedza na temat SafetyNet jest bliska zeru. Wzmianki o wirusie Chimera na androida nie udało mi się znaleźć więc jestem skłonny uwierzyć w moją teorię.

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie do Ciebie.
Jeśli usunę obecny system android i zainstaluje od podstaw nowy android 6.0
To ten Moduł SafetyNet całkowicie zniknie z telefonu ??
Dzięki za odpowiedź.

Niestety nie. Jest to zabezpieczenie zaszyte głęboko w systemie przez Google. O ile nie dzieje się nic podejrzanego z telefonem to proponują to wszystko po prostu zignorować szczególnie że jest to dodatkowe zabezpieczenie telefonu przed różnymi dziwnymi modyfikacjami.