Chińska sklejka?

Znalazłem takie coś na Amazon.

Nie mylę się mówiąc, że to sklejka z odrzutów bądź uszkodzonych laptopów?

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B09VK7M9ZR#Ask

Z ciekawości: skąd ten wniosek?

Przecież to książkowy scam. Poczytaj komentarze wystawione temu sprzedającemu: kupujący zamiast zamówionego modelu laptopa dostali jakieś stare laptopy, szczotkę do toalety, kalendarz itd.

Gdzie ty widzisz te komentarze?

Amazon.co.uk Seller Profile: TecBuyer - Feedback.

Amazon przejął te zażalenia (czyli ktoś dostał zwrot kasy bez dyskusji). Większość opinii jest pozytywna.
Nie tyle nawet przejął, co jest wręcz za nie odpowiedzialny.

Niekoniecznie scam. Recenzje mogą być podstawione. Co do reszty komentarzy o sprzedwacy to widzę jedno rozwiązanie. Sprzęt był wysyłany z Chin po zakupie przez sprzedawcę albo przesyłanie do klienta w ciemno sprzętu już kupionego bez sprawdzania zawartości paczki

Sprzedawca nie może się zdecydować czy to Lenovo czy RTX PC. Win11 Pro i pełny Office w cenie sprzętu. Poważnie?

Z ciekawości pytam jak to wygląda w praktyce. Czy są to przeszczepy z rozbitków czy permanentne podszywanie się pod markę.

Z pewną nieśmiałością powiem, że skusiłem się na Chuwi Gemibook Pro za śmieszne pieniądze, kierowany „pozytywnymi” recenzjami (portale znane i że sporym zasięgiem). Z Amazon oczywiście.

No i…tyle. Wyglądał obiecująco. Działał też obiecująco. Do momentu reinstalacji Win 11. Reszta to już historia.

Ja bym się nie skusił :slightly_smiling_face: I Amazon nie ma tu nic do rzeczy :rofl:

Ale o procedury zwrotu to narzekać nie można.

Na rzeczach typu dostawa czy zwroty rola Amazonu się kończy. A jeśli zamówimy Chuwi co, to właśnie takie coś dostaniemy.

To dalej wisi w polskiej wersji jako AMD a na zdjęciach Intel:

Wersja oferty na de i fr jest jako niedostępny Intel z 8 generacji, więc ciekawe co wyśle „Francuz” do Polski.

Zamykamy temat.

O co biega z tym tematem? Ponad 3 koła plus podatek za Lenovo z Ryzenem serii 3XXX, to bardzo dużo. Opis konfiguracji jest podany Ryzen 5 3500U 8 RAM, SSD 512. O co zatem chodzi?

Przeglądałem ostatnio Amazon w poszukiwaniu laptopa i trafiłem na tą ofertę. A po dłuższym szperaniu to takich ofert jest całkiem sporo. Że to grubymi nicmi szyte wszystko to było jasne. Z ciekawości pytałem czy są to połatane laptopy, czy sklejka z kilku innych modeli.