Chipset AMD 780G i karta Nvidii


(Rafal Sli) #1

Witam.

Kolega planuje zakup nowego komputera i stoi przed takim oto dylematem. Otóż bardzo chciałby kupić sobie płytę główną z chipsetem 780G ze względu na procesory UVD w nich montowane. Ale niestety nie stać go na drogą kartę graficzną, więc musi wybierać w modelach 300-330zł. Padło na 9600GSO od Gigabyta, który jest wydajniejszy od swojego cenowego konkurenta R4670. I teraz pytanie brzmi w jaki sposób skorzystać z mocy chipu UVD podczas gdy do pci-e podpiety jest produkt Nvidii?

Proszę o odpowiedzi osób, ktore wiedzą jak sobie z tym poradzić, które macały i pyrgały podobne configi. Natchnionym teoretykom z góry dziękuje, chyba że naprawdę wiesz co mówisz.

BTW:

http://www.agito.pl/agitopl/gigabyte-ge ... 42480.html

http://www.agito.pl/agitopl/gigabyte-ga ... 42781.html


(Kabuto1378) #2

Nie można korzystać jednocześnie z zintegrowanej karty graficznej gdy jest od AMD i z zewnętrznej karty graficznej gdy jest od Nvidii. To jest po prostu nie możliwe. Na pocieszenie dodam że Nvidia również ma podobne funkcje wspierające odtwarzanie (odciążanie CPU) i polepszanie jakości obrazu tak jak to czyni technologia UVD.


(Rafal Sli) #3

A czy przypadkiem ten chip UVD nie działa niezależnie od układu IGP?

Widziałem raz przypadek gdzie koleś miał dwie karty graficzne w komputerze: jedną Nvidii a drugą Ati. Ten GeForce pracował jako akcelerator fizyki (Physics), natomiast Radeon jako główny układ graficzny. Rzecz jasna nie łączył ich w żadne CrossSLi, a jedynie miał zainstalowane sterowniki obu firm. No i co o tym myślicie?