Chipset do Intel Core 2 Duo E8200

Witam! !!

Mam pytanka jaki jest najlepszy chipset do procesora Intel Core 2 Duo E8200? Czy Intela czy może nVidia? I jaki model.

Z góry dzięki za odpowiedz!

P35, tani, dobry i wystarczający :stuck_out_tongue:

Zależy co cię interesuje tak naprawdę…DDRIII, PCI-E 2.0 (CF 16x16) itp.

DDRIII nie wchodzi w grę. DDRII z SLI mnie interesuje. Ewentualnie bez SLI

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521

nvidia jak potrzebne sli, p35 jak nie potrzebne

Jeżeli coś ze SLi to na nForce 680i a jeżeli bez to P35.

Tylko że nie wszystkie płyty na nForce 680i obsługują Intel Core 2 Duo E8200

Asus P5N32-E obsłuży, Striker Extreme tak samo więc się nie martw.

No tak bardzo dobre są że aż bios pada i sekcja zasilania

Tylko Asus wydał biosy dla płyt na nForce 650i/680i obsługujące penryny, inne firmy nie chcą wydać biosów z obsługą penrynów dla płyt z chipsetem nForce 6x0i.

Wiesz gdzie mam opinię jednego użytkownika w obliczu 20+ ?? I powiedz co cię tak boli bo widzę, że się czepiasz w każdym temacie.

Aha no i zamiast marudzić zaproponowałbyś coś lepszego, znawco.

Jak byś bywał często w serwisie to byś wiedział co warte są płyty Asusa teraz, a kiedyś robili bardzo dobre płyty.

Jedynie z Asusów to dobry jest model P5N-T Deluxe ani jednej awaryjnej sztuki nie spotkałem

No cóż to jest fakt, ale nie ma co siać paniki bo nie ma płyt idealnych. Co innego jakby KAŻDY model Asus’a padał z częstotliwością 5/10+.

Nie wydaje mi się. I nic mnie nie boli a to, że się czepiam to wiem - ameryki tu nie odkryłeś :lol:

Widzisz, bo łatwiej jest skrytykować niż samemu coś polecić i być skrytykowanym, czyż nie ??

A kto tu się kłóci ?? :cfaniak:

Albo zapłacisz za nvidie 680i jak za złoto i będziesz miał grzejnik w domu + gorsze oc procesora, albo p35 i potencjalne CF, co jest tymbardziej interesujące z uwagi na wielką niewiadomą w postaci kart hd4870.

Co do innych chipsetów to bogata płyta na p45 byłaby ciekawą platformą pod nowe radki.

Co do tych płyt Asusa nie krytykował bym ich tak bo wydają mi się dobre choć trzeba wiedzieć co się bierze, np. dam firme abit swego czasu na nowych płytkach typu ip35-e był problem bo się wieszały w biosie, i przy włączniu kompa także według mnie trochę ostro traktujecie asusa a wydaje mi się że aż tak nie jest

Ja mogę polecić MSI P7N SLI Platinum, nie słyszałem aby ktoś się skarżył na nią, o awaryjności tej płyty nie słyszałem.

Albo MSI P7N Diamond, jeśli zainteresowany nie ma karty dźwiękwej a przymierzał sie do wydania gdzieś 200zł na takowy układ :slight_smile:

A jednak się da, co nie ? :stuck_out_tongue:

Ogólnie płytki MSI są spoko, ale ja bym jednak nie kupował nic na nvidii, raczej na P35 od intela, bo o/c jednak ciut lepsze, płytki tanie i doskonale wyposażone, a przy tym obsługują wszystko (więc nie trzeba będzie dobierać płytki, bo może E8x00 nie podejdzie). Poza tym nie lubię GF-ów, ale ciii… :wink:

Luz na pewno cię nie wydam :wink: jakby co to nic nie wiem :roll:

Pozdro!