Chkdsk resetuje kompa

Witam!

Nie potrafię naprawić błędów dyskowych. Komenda chkdsk z opcją naprawy błędów normalnie uruchamia się przy kolejnym włączeniu kompa tyle że po sekundzie komputer się restartuje, uruchamia od nowa i znów dochodzi do momentu kiedy powinie zacząć się skan i naprawa i znowu reset. Wyjść z tej pętli można jedynie poprzez F8 i wybór opcji “ostatnia dobra konfiguracja”. Wtedy komp się uruchamia do końca ale oczywiście błędy nie są naprawione…

Sytuację ratuje trochę odpalenie komputera z płyty instalacyjnej WinXP wejście w konsolę naprawy i uruchomienie chkdiska tam. Naprawia błędy,ale nie wszystkie. Poza tym to trochę uciążliwe.

Nie wiem czy można coś na to poradzić czy tak już mi zostanie? Syfów nie mam, skanowane antyvirem, antyspywarem, logi hijack i silentrunner sprawdzone.

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Format nie wchodzi w grę, przynajmniej na razie - to komp z oprogramowaniem firmowym, bazą danych i ogólnie z kilkoma Gb danych do backup’u które nie mogą się stracić. Na przestój związany z reinstalką całego systemu na razie nie ma czasu - firma musi działać :slight_smile:

z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi co z tym fantem zrobić

Spróbuj tak:

z uruchom komenda cmd

i teraz komenda chkdsk c: gdzie c to dysk systemowy/lub z błędami

komenda poda czy są błędy na dysku/partycji

i póżniej znów komenda chkdsk c: /f dajesz tak(T) aby sprawdził po ponownym uruchomieniu systemu i daj uruchom ponownie i powinien ruszyć chkdsk.

Dzięki JN za pomoc. Tylko że ja dokładnie tak robię. W trybie tylko do odczytu (bez opcji naprawy) wyświetla mi że błędy są. Potem, jak dam zeby naprawiał, komp wymaga restertu. Uruchamia się od nowa i kiedy dochodzi do momentu kiedy powinien zacząć działać chkdsk komputer robi restart i zaczyna normalnie od testu POST, dochodzi do planszy skanu i naprawy i znów na restart. I tak w kółko…

A na innych partycjach chkdsk działa poprawnie?

Czyli to może być problem dysku - bad sektory.

Spróbuj i przeleć go np HDD Regeneratorem lub sprawdź narzędziami producenta dysku.

Zobacz co podaje Smart dysku.

Tego się właśnie obawiam, ze to padaczka dysku jest :frowning: SMART niby nic nie podaje ciekawego, ale EasyRecovery Prof wyje i krzyczy że dysk jest niestabilny.

Przelecę hdd regeneratorem dziś w nocy (bo to troche długo trwa) i zobacze co potem. Dzięki

uruchom konsolę odzyskiwania. I kombinuj tak jak tu napisali:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

resetowanie CHKDSK może być spowodowane antywirusem który nie dopuszcza wolumin i następuje restart :!: radze z konsoli odzyskiwania zapodaj komendy:

gdzie zapisz ten plik w notatniku i daj mu rozszerzenie reg

Trochę mam obawy grzebać w MBR bo mam też linuksa na tym kompie i boje się że jak to zrobie to mi GRUBa szlag trafi. Ale cóż, chyba trzeba będzie

Myślisz że antyvirus może blokować chkdiska? Mam BitDefendera 9 Prof. Ma on taką opcję? Musze sprawdzić.

Przeleciałem hdd regeneratorem cały dysk w nocy. Zero bad sektorów znalazł… Dziwne :?

załadowałeś plik rejestru :?:

odinstaluj antywirusa :!: