Chłodzenie boxowe, zmiana z C2D na i5

Witam

Mam pytanko odnośnie chłodzenia boxowego…

Obecnie mam płytę główną pod Core 2 Duo (E6320)(Gigabyte 945P-S3) i będę prawdopodobnie zamieniał na używaną płytę ASUSa i procesor i5 (750). Problem w tym, że w tej drugiej płycie, z i5 na pokładzie, jeden ząbek (z czterech) jest wyłamany i radiator niewystarczająco dociska procesor, przez co komputer często sam się resetuje a sam procesor się dość mocno nagrzewa.

Moje pytanie to czy mogę moje chłodzenie boxowe od Core 2 Duo włożyć do nowej płyty z i5 ?

Chodzi mi o samą efektywność pracy, czyli czy wystarczająco szybko będzie się mój wiatraczek kręcił, i oczywiście o rozmiary. Czy mój radiator wejdzie na nową płytę ?

Nie wejdzie.

Nie da rady.

Możesz wyjąć ten uszkodzony pushpin i zastąpić go jednym z tych z chłodzenia od Core 2 Duo.

Chciałem tak zrobić, tylko jak to wyjąć ?

Ciągnąć na siłę ?

Nic na siłę. Pushpin składa się z dwóch elementów - białego i czarnego. Przyjrzyj się im i ustal, co je łączy. Musisz jakoś sam pokombinować, bo nie mam teraz takiego coolera pod ręką i pewnie trudno byłoby to wytłumaczyć. W każdym razie kiedyś przeprowadziłem taką operację i nie było to trudne. Chyba trzeba było użyć śrubokręta, by podważyć taką blokującą wypustkę w białym elemencie.

Ok, zrobione. Nic na siłę, dzięki :wink: