Chłodzenie chipsetu

denerwuje mnie ten wiatraczek na chipsecie bo chuczy:| zastanawiam sie czy go nie wymienic na coś takiego tylko czy nie bedzie sie przegrzewal?? albo co wy byscie poradzili??

Musisz sprawdzić doświadczalnie,dobra pasta i temperatura po założeniu najlepiej ma być max około 40 stopni.

Bez problemu ten radiator sobie poradzi…no chyba że ogólnie wewnątrz obudowy masz fatalne chłodzenie i panuje wysoka temperatura.

Popieram zdanie Madafakera. Sam wymieniałem na radiatory i sobie idealnie radzą. Temperatura jest nawet odrobinę niższa… Może dlatego, że pastę także wymieniałem.

mam takie temperatury dscn09852lx.th.jpg tak przy okazji ktora to jest na chipsecie?? i jak zrobic zeby plyta sobie sama sterowala prekdoskci obrotow a nie caly cza sna maksa??

Wydaje mi się że System Temperature :slight_smile: Ludzie jeszcze polecają niebieskiego zalmana http://www.zalman.co.kr/eng/product/vie … 1&code=014 :slight_smile:

Nie masz tutaj podanej temperatury chipsetu…masz tylko procesora…wewnątrz obudowy oraz temperaturę układów zasilających procesor /PWM/,natomiast nie dziwię się że hałasuje wentylator na chipsecie…przy ponad 6000 obrotów. :slight_smile:

hehe :lol: ale jak zrobic zeby sobie samo dobieralo obr. wedlug temp.??

System temperature to może i chipset płyty .

PWM temperature - to chyba odczyt temperatury z zasilaczy procka,ale głowy nie daję.

Bios musi udostępniać opcje automatycznej regulacji obrotów wentyli.

Spróbuj programu spedfan - nie na wszystkich płytach działa.

UPDATE

Użyj jeszcze Everesta i zakładka czujnik zobaczymy na te temperatury.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

temp7nn.th.jpg a gdzie mogę sprawdzic czy moj bios ma ta opcje automatycznej regulacji??

Czyli system temperature - chip płyty.

Poczytaj książkę do płyty.

To co widziałem w biosach to takie opcje są - choć mogą być inne.

Opcja - ustawiasz temperaturę przy której dopiero włączają się wentyle.

Opcja - pełna prędkość wentyli od razu.

Opcja - auto w zależności od potrzeby.