Chłodzenie CPU PENTAGRAM-opinie

(Nkamil1555) #1

Witam mam pytanie co sądzice o PENTAGRAM FREEZONE HP-90 AlCu ALPAYA

czy nadaje się on do q6600?

proszę o opinie uzytkowników bo czytałem sporo wypowiedzi o niem i tak jakoś sa one sprzeczne

(neo10) #2

Na twoim miejscu brałbym raczej jej starszego brata czyli Pentagram Karakorum ;] Choć ta alpaya także wygląda całkiem nieżle i jak masz małą obudowę to powinna także w 100% wystarczyć ;]

Tylko do niej dokup pastę termoprzewodzącą Arctic Silver 5 ;]

(Nkamil1555) #3

Właśnie chciałem karakorum ale nie mam obecnie tyle kasy do dyspozycji mam 70 ,-

i właśnie nie wiem czy kupic teraz czy poczekać i "uzbierać" na karakorum zeby nie załować później

bo zaoszczedze 15-20 zł a później bede nazekał ze się pospieszyłem

(Adalbert) #4

Jak możesz poczekać, to poczekaj chwilę aż się kasa zbierze, jak Ci się proc teraz nie pali (możesz odkręcić go do tego czasu jak za gorący).

(fiero) #5

Dwa tygodnie temu kupiłem własnie Alpaye. Przed założeniem na AMD 2x4200 zrobiłem test do jakich temperatur dojdzie na boxowym coolerze. Po pięciu minutach Orthosa temp. dochodziła do 53 stopni przy 2500rpm. Po zalożeniu Pentagrama na paście dolączonej do zestawu po siedmiu minutach miałem 34 stopnie i ok 2300rpm. Temperatura podniosła się o jeden stopień w ciągu kolejnych trzech minutach.

W zestawie jest potencjometr do regulacji obrotów ale u mnie coś on nie działa. Za to moja płyta ma mozliwość sterowania wiatrakiem za pomocą napięć i przy 1200rpm wiatrak jest praktycznie niesłyszalny.

Pentagrama udało mi się kupić za 49.99 i za tą cenę z czystym sumieniem polecam.