Chłodzenie CPU

(Janekzarzycki) #1

Mam Pentium 4 3.2 GHz i boxowe chłodzenie. Chce je wymienić na to oto chłodzenie. Teraz gdy jest ciepło w czasie grania temp. procka wynosi 68-69 stopni. O ile temp. procka może spadnąć po zmianie wiatraka i użyciu tej taśmy termoprzewodzącej??? Co sądzicie o tym wiatraku (nie proponujcie innych chyba że wąskie a wysokie)??? I czym się różni taśma termoprzewodząca od pasty???

(system) #2

około 10-20* powinna spasc temperatura

([alexsus]PL) #3

paste wyciskasz z tóbki a tasme przyklejasz na cały rdzeń a tak to niczym... chyba że ceną

20 * C to przy dobrych pradach nawet bez pasty/taśmy... Próbował bym z tego wycisnąć 50 na początek

(Rolnik22) #4

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36552 - tutaj możesz poznać zdanie kolegów na temat pasty i taśmy, nie jest tego dużo ale chyba Ci wystarczy... :slight_smile:

(M@ster) #5

Ja mam wczesniejsza wersje tego chlodzenia (aluminiowa) i powiem ci szczerze ze montarz jest dosc klopotliwy! !!

Ja jak gram na wersji AL tego chlodzenia przy tym upale to mam temp. 64 stopni..skacze ale tego nie przekracza. Z tym ze ja mam wolnoobrotwy wentylatorec AC a nie ten orignalny co tam byl. Pomijajac fak ze do wersji miedzianej wogole nie ma wentyla :wink: a na pasywnym to jednak nie spodziewal bym sie az takiej super temp., bo powietrze w srodku obudowy bedzie stac ciagle i zrobi sie z niej piekarnik.

(:: MARIO ::) #6

taśma termo. to taśma z materiału łączącego dwa elementy, z możliwością przekazania ciepła.

pasta termo. przekazuje ciepło, lecz niema walorów łączących

klej termo. stale łączący przewodnik ciepła pomiedzy elementem ochładzanym, a elementem chłodzącycm

;]