Chłodzenie dla Gainward GF3 Ti200


(squeet) #1

129103035qn5.th.jpg

Posiadam tę kartę, która jest na zdjęciu wyżej (znaleziono na allegro, bardzo ładnie widać GPU). Czytałem na google.pl i ogólnie w internecie na temat chłodzenia do tego modelu.

Prosiłbym o podanie linków (allegro, komputronik, proline etc.) do układów chłodzenia, które będą w miarę tanie i wydajne. Zastanawiałem się osobiście nad tym:

:arrow: http://allegro.pl/item130769022_pentagr ... edaz_.html

Takie chłodzenie mogłoby być inwestycją na przyszłość. Ale może będzie coś tańszego, bardziej wydajnego etc... Bo cena jest trochę wysoka :wink:


(M Kupczynas) #2

Ile możesz przeznaczyć na to kasy :?: Ten cooler co podałeś sprawdzi się bardzo dobrze, warto również rozejżeć się nad jakimś zalmanem, np.

http://allegro.pl/item129400169__zalman ... gw_fv.html

http://allegro.pl/item129635279__zalman ... _vga_.html

tylko to już trochę więcej kosztuje :).


(Kszymczyk91) #3

Dobre chlodzenie. Sam sie zastanawiam czy sobie takiego nie kupic tylko ja myslalem o wersji Aluminiowej. Ewentualnie ZALMAN VF700-AlCu taki sam jak w kartach Galaxy.


(squeet) #4

Nie więcej niż za tego Pentagrama. Jeśli jest coś wartego uwagi do tej ceny, to mógłbym się zastanowić. Więcej niestety nie posiadam. Więc max. co zakupię, to ten Pentagram.

A Zalmany są strasznie drogie niestety... Chociaż H-Pipie kosztuje i sprawdza się :slight_smile:


(Pzontek) #5

Witam po dluższej nie obecności na forum :slight_smile: Powracam z dawka nowych zakręconych pomysłów :smiley:

Jeśli mogę coś szczerze poradzić to zamiast tego pentagrama zakupiłbym taki sam model tylko w całości z Aluminium zrobiony, koszt mniejszy o 20zł, a wydajność na kartach tego typu taka sama. Sam posiadam takiego samego coolera w AL na radku 9600Xt jest puszczony na 3V kreci sie z predkoscia 700 obr / na min to jest tyle co nic ledwo co lopadki sie obracaja a mam na nim max 45stopni. Także jak widac nie jest zle a wręcz na odwrót.

Kwestia tylko taka pozostaje czy jest sens wogóle inwestowac w tą kartę ?

jakie teraz masz chlodzenie ? może można coś przerobić :slight_smile: