Chłodzenie do 8600 gt <PALIT>

AC ACCELERO S1 Rev.2 + Acutake 120

mat3q , podał rozwiązanie dość stare ale jak do tej pory nie wynaleziono lepszego chłodzenia w kategorii cena/jakość/wydajność.

Brać i się nie zastanawiać. Nawet będziesz mógł nieźle podkręcić…

Najtańszy koszt to odkręcić sam wiatrak z radiatora i założyć 80mm wentylator Arctic Cooling na strapy (paski samozaciskowe), podłączyć go przez regulator obrotów i jest dobrze :slight_smile: 46-48C idle, 56-58 stress !

S1 i Acutake będą przede wszystkim CICHE ! I bardzo wydajne…

tamto też będzie ciche, ale tamto będzie kosztowało 19zł, a rozwiązanie ACC + Acutake 120 będzie kosztowało 70zł, więc jeśli ktoś cche przyoszczędzić to może zrobić tak jak napisał mymaney

Zależy jakich rozmiarów jest fabryczny radiator na tej karcie… zapewne niezbyt wielki… accelero będzie można transplantować do kolejnej karty w razie potrzeby, a sam duży wentylator wiele z temperaturami nie zrobi. S1 pozwoli spokojnie na oc na gts i jeszcze wyżej :stuck_out_tongue:

Jak masz do tej karty wpakować na chłodzenie 80-100 złotych to lepiej kartę sprzedaj , na allegro powinieneś dostać około 100-120 pln za karte , do tej kwoty dokładasz to co chcesz przeznaczyć na to chłodzenie i masz znacznie szybszą i nowszą karte.

Mnie udało się “upolować” za około 230 pln nowego HD3850 (niby nie demon prędkości) a przesiadając się z GF 8600gt mało z fotela nie spadłem , taki był skok wydajności.

co to za upolowanie? przecież po tyle one stoją:

http://allegro.pl/item414278985_powerco … d3850.html

no i wydajniejsza od HD3850 jest 8800GS, która jest lepsza o jakieś 10-15% :wink:

oczywiście że tak, ale ja powiedziałem że jeśli ktoś chce przyoszczędzić, ale oczywiści AAC + Auctake jest wydajniejsze ale jest również droższe :stuck_out_tongue:

no i to chłodzenie będzie nawet dobre dla HD4850 (nie wiem czy dla HD4870) :stuck_out_tongue: