Chłodzenie do AMD Phenom II x4 955 BE


(Kornelia) #1

Potrzebuję chłodzenie do tego procesora http://www.proline.pl/?p=AMD+X4+II+955+AM3+B ... myślałem o Noctua NH-D14 ... ponieważ jak będę zmieniał procka to te chłodzenie będzie do niego pasować (AM3+ ) ale obawiam się , że może haczyć o pamięci http://www.techplanet.pl/produkty/pamie ... 17916.html .

Będzie haczył? O obudowę się nie martwię bo mam CM 690 Advanced i wiem, że się zmieści - pozostaje tylko kwestia radiatorów pamięci czy nie są za wysokie.

Wiem też, że jest możliwe dostosowanie wysokości montażu jednego z wentylatorów

http://static.frazpc.pl/cms/2009/12/265 ... 4_-_47.jpg

http://static.frazpc.pl/cms/2009/12/265 ... 4_-_48.jpg


(T Luk) #2

Samo chłodzenie jest bardzo fajne i bardzo wydajne ale jeśli chcesz uniknąć kolizji z radiatorami z pamięci RAM, to są na to dwie rady: zdjęcie tego przedniego wentylatora (stracisz wtedy trochę na wydajności), zastanowienie się nad innym bardzo wydajnym coolerem CPU - Thermalright HR-02 Macho (to jeszcze nowość i na rynku jeszcze go nie ma).


(rafi84tek) #3

Skorzystam z okazji, że Malcolm założył temat i sam zadam pytanie.

Sprawa bardzo podobna, chcę kupić chłodzenie do AMD Phenom II x4 955 BE. Obecnie jadę na BOXowym, ale w ciepłe dni jest ciężko... ze względu na poziom hałasu podczas grania (choć to może być też kurz w żeberkach radiatora, kto wie). Przy internecie i biurowym działaniu jest ok.

Dlatego chcę kupić coś wydajniejszego. Mam jednak pewien problem. Wnęka na komputer w biurku ma wymiary 43x41x27cm (W,G,S). Obecna obudowa mieści się tam prawie na styk jeżeli chodzi o wysokość i długość. Niestety jest to wąska buda, ma tylko 18cm szerokości, a ciężko jest teraz dostać szeroką i niską obudowę (poza tym nie uśmiecha mi się kupowanie nowego pudła). A wszystkie coolery z 12cm wentylatorem są duże...

Zastanawiam się nad SilentiumPC Fortis HE1225 (wysokość 153mm) - zalecany jest do blaszaków minimum 185mm szerokości.

Przeglądając inny portal znalazłem taki opis odnośnie obudowy (180mm szerokości): klik

"Chłodzenie Xigmatek Gaia nie mieści się - zalecana zmiana na SilentiumPC Fortis"

Xigmatek Gaia ma wysokość 159mm.

Moje pytanie jest następujące: czy HE1225 zmieści się bez problemu do obudowy o szerokości 180mm i czy taką budę da się spokojnie zamknąć?

Czy ktoś z Was ma to chłodzenie w obudowie 180mm?

Dzięki,

R.