Chłodzenie do Asus GeForce GTX460


(Yawoor) #1

witam, niedawno kupiłem Asus GeForce GTX460 DIRECTCU 1GB DDR5 256BIT, mimo, że asus - po jakimś czasie katowania grafiki w BC2 temperatura podchodzi pod ok 55 - 60 stopni (normalne?) oraz wiatrak trochę głośno chodzi co przy otwartej obudowie do czasu ochłodzenia jest trochę wkurzające. polecacie jakieś dodatkowe chłodzenie jeśli można oczywiście takie wstawić do ów grafiki ?


(Szotek5) #2

Temperatury jakie podajesz są bardzo dobre, jeśli pragniesz ciszy możesz spróbować zmniejszyć obroty wentylatora na karcie graficznej co spowoduje, że będzie cichsza i nieznacznie cieplejsza.

I jeszcze jedno pytanie: Dlaczego masz otwartą obudowę? Jeśli masz w miarę dobry przepływ powietrza w obudowie to zamknij ją :slight_smile:


(Yawoor) #3

czym mogę je zmniejszyć ? speedfan z tego co pamiętam tego nie ogarnia


(system) #4

Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, nie zmniejszaj obrotów wiatraka. Jest on automatycznie regulowany w zależności od temperatury GPU. Temperatury, które podałeś, nie są w żadnym stopniu zbyt wysokie. >> TU << masz specyfikację swojej karty. Zwróć uwagę na maksymalną temperaturę podaną dla tej karty (104 st. C.). Jeśli nadal chcesz mieć możliwość sterowania obrotami wentylatora, pobierz narzędzie NVIDIA System Tools, które to narzędzie wprowadza rozrzeszenie do Panelu sterowania NVIDIA w postaci manualnych zmian ustawień podzespołów karty graficznej.