Chłodzenie do Core 2 Quad Q8200

Witam.

Ze względu na bardzo ograniczony budżet zamierzam zakupić Q8200, przesiadając się z Core 2 Duo E4700.

Ale interesuje mnie sprawa chłodzenia, czy boxowe od Intela będzie wystarczające by w idle i w szczególności w stresie utrzymać sensowne temperatury?

Posiadam boxowe od E4700, a na allegro nie dorzucają boxowego chłodzenia od Q8200, stąd też pytanie, czy Intel zawsze pod LGA775 daje takie same chłodzenie, czy jednak to od E4700 (które w idle 35 stopni, w stresie nie pamiętam ale też było całkiem niskie) może nie utrzymać Q8200?

Jak już, jest jakieś bardzo tanie, ale w miarę dobrze działające chłodzenie pod LGA775? Obudowa microATX, raczej nie zamierzam kręcić (no może trochę sporadycznie, ale uznajmy że nie :smiley: )

Nie pytać dlaczego wybieram “tylko” Q8200, mój budżet niestety jest niski (120 zł), a w szczególności gdy zajdzie konieczność zakupu innego chłodzenia.

No i przepraszam że tak trochę napchałem, ale wolałem to upchać niż zakładać wiele tematów.

Pozdrawiam i dzięki z góry :slight_smile:

Chyba zawsze takie same. Do podkręcania się nie nadaje.

Jaką masz płytę i zasilacz?

Gigabyte GA-73PVM-S2, OCZ CoreXStream 500W (sprawdzałem jak się napięcia odchodzą od normy i jest bardzo dobrze), HD7770. Procesor obsługiwany przez płytę, jeżeli o to chodzi, sprawdzone na stronie producenta. 

Chodzi o to, że wygląda na to że masz zestaw wręcz wymarzony pod Xeona.

Mikrokody do BIOSu widzę są. U chińczyka za 30$ można by kupić.

Oczywiście nie namawiam bo to zawsze ryzyko ale… :wink:

Xeon nic więcej nie da.

Wiem bo mam stację na dwóch e5430.

W grach nie wiele więcej niż e6750.

W codziennych zadaniach te 8 rdzeni jednak robi swoje.

Wracając do tematu - boxowe da radę.

Jakoś nie specjalnie widzi mi się bawienie się w xenony, wystarczy mi ten Q8200 :slight_smile:

Dzięki za pomoc, pozdrawiam! :smiley:

Sam wiele lat miałem taki procesor z chłodzeniem box-owym i działał na nim przetaktowany o 33% (z 2,33 GHz do 3,10 GHz) - patrz dane w stopce. Oczywiście się grzał (60-70 st. C) jak był mocno obciążony. Także polecam.

PS. Ok. 2 lata temu go wymieniłem na model Intel Core2 Quad Q9650, a przy jego przetaktowania użyłem już kupiony porządny, duży radiator.