Chłodzenie do (E6600, Asus P5B deluxe...)

Możliwe możesz mi zapodać linka :oops: :lol:

http://www.asus.com.tw

że sam na to nie wpadłem :lol:

Witam!

Trochę stary artykuł ale co tam… (pierwszy z brzegu)

Czytamy w nim […]Tego, że odpowiedni BIOS potrafi zdziałać cuda, wybitnie dowodzi płyta ASUS P5B Deluxe. Otóż w chwili obecnej płyta ta uznawana jest za jedną z najlepszych płyt do OC i to nie bez powodów. Na tej płycie bowiem niejednokrotnie osiągano rekordowe FSB (w granicach 560~590MHz), na tej płycie osiągano rekordowo wysokie zegary i to również ta płyta jako jedyna w chwili obecnej umożliwia częściową regulację mnożnika procesorów Core 2 Duo![…]

Całość TUTAJ

proponuję z innej beczki:

Thermalright Ultra-120

Noctua NH-U12F

Dzięki, ale ta beczka jest już za droga (Thermalright Ultra-120 - 239zł + przesyłka). :frowning:

Co do Noctua NH-U12F, to podobnie i w dodatku chyba nie będzie lepszy od Scythe Infinity (145zł i na miejscu) czy Scythe Ninja Plus za 130zł. Dzisiaj oglądałem dokładnie te dwa i ASUS Arctic Square (155zł) i raczej któryś z nich może wchodzić w grę ze względu cena-wydajność-… no i rozsądek :stuck_out_tongue: . Moim zdaniem ładowanie niebotycznych sum w chłodzenie podkręconego CPU mija się z celem, bo w pewnym momencie może się okazać, że kupno szybszego procesora będzie bardziej opłacalne. :slight_smile:

Właśnie znalazłem Test Noctua NH-U12F

Wypada dość blado nawet ze standardowym wiatrakiem…

No trochę nieciekawie…

Temperatury podobne nawet do standardowego…

Ja bym tam wziął Scythe Infinity :wink:

He, he, bo sam masz, jak widzę… :smiley:

A tak na poważnie, to właśnie Infinity wydaje mi się najlepszym wyborem: duża masa podstawy, duża powierzchnia żeberek, 5 rurek. Asus jest lepiej wykonani (i ładniejszy :smiley: ), ale jednak Infinity chyba go bije pod względem wydajności. :slight_smile:

Właściwie to 10 Heatpipów

Dlatego polecam bo sprawdzony :stuck_out_tongue:

Tak i to na pewno

10 pół-Heatpipów - ja liczyłem tak, jak fabryka :stuck_out_tongue:

Scythe Ninja SCNJ-1000 Plus rev.B AM2 Ready ma ich 6 (12), ale ogólnie ma mniejszą masę podstawy i powierzchnię chłodzenia.

Szkoda tylko, że wyprowadzenie wentylatora jest 3 pinowe, no i że brak mu takiego dekielka na górze, jaki ma Asus … :frowning:

:slight_smile:

P.S.

Czy odnośnie mojego pytania:

ktoś się wypowie (n.p. Remix , bo ma prawie to samo, co ja)? Miałem na myśli OC.

Jedziesz z FSB jak najwyżej.

FSB nie będzie chciało wskoczyć wyżej to “dovoltuj” proca/ramy i jedziesz dalej.

Witam wszystkich. Zainteresowała mnie wasza dyskusja, też chce sobie kupić komputer z płytą Asus P5B tylko który model wybrać jest ich kilka? Wcześniej było pisane o Asus P5B Deluxe / WIFI-AP Intel P965, ale on jest o około 250zł droższy od najtańszego modelu. Czy nie lepiej kupić tą tańszą, co robi taką różnice w cenie?

Mam jeszcze pytanie, jaki zasilacz kupić żeby móc bezpiecznie podkręcać??

Witam!

Co do OC…

Vcore = 1,325V

NB = 1,25V

FSB = 400

Mnożnik = 8

Daje to 3,2GHz

Przy mnożniku 9 daje 3,6GHz - działało stabilnie, ale nie ma potrzeby póki co 3,6GHz.

Osobiście czekam na chłodzenie cieczą (nie mogę się coś do tego przekonać) i wtedy chciałem zmienić pamięci i podjechać znacznie z FSB (może nawet na 500 - przy mnożniku 8 to już by dało 4GHz).

Co do sprawy Cześka… jak nie potrzebujesz WIFI to nie bierz tej wersji.

Wersja Deluxe ma fajne chłodzenie.

coś Ci się pomyliło.

do jakiego standardowego?

przeczytaj jeszcze raz test i odkryjesz co w nim jest oznaczone jako ‘standardowy’.

Dzięki, ale trochę mało precyzyjne i na dodatek, to chyba raczej robi się stopniowo a nie tak na hurrra!..? :slight_smile:

Domyślam się, że to z Infinity, a jak z temp. i z resztą ustawień (RAM)? Możesz wrzucić raport z Everest’a?

Ja też i to z dwóch powodów:

  1. Jednak jakaś “breja” w kompie. :mrgreen:

  2. Cena i ewentualne korzyści w porównaniu z n.p. Infinity.

Zestawy widziałem od 3-ch stów do tysiąca, a to już chyba przegięcie…? :slight_smile:

Pewnie, jak się ma już wszystko + hopla na tym punkcie :stuck_out_tongue: i zbędną kasę, to można, ale jednak większość ciuła na porządny sprzęt.

Poza wszystkim prosty rachunek:

Core 2 Duo E6600 DualCore 64 Bit 2.40GHz BOX - 790 zł

Core 2 Quad Q6600 QuadCore 64 Bit 2.40GHz BOX - 1840 zł (za E6600 dałem 1280zł i to było tanio! :twisted: )

… więc ładowanie w OC musi być dobrze przemyślane. :slight_smile:

Oczywiście, moje kalkulacje nie dotyczą kompa tylko do gier, bo w tych Qad jescze nic nie daje, ale na przyszłość… :slight_smile:

tak jak wszystko inne :slight_smile:

jak ktoś kupuje kompa za 20tys to dla niego to w sam raz :lol:

22 lipca cena -50%

woda zapewni ciszę, dobre chłodzenie wodne schłodzi proca, chipset i grafę…

chyba żartujesz na tym chłodzeniu Noctua NH-U12F ?? ojj to bardzo dobre chłodzonko widać nawet bez czytania testu, że to twardy zawodnik… no ale ja bym w nim tylko zmienił ten wentylator jak ktoś ma obudowę z szybą :wink:

Skąd wiesz? Ja i tak nie będę teraz zmieniał procka, ale różnie bywa. Mnie komp wystarczy na 2 lata (przeważnie).

Z tą ciszą też niektórzy przeginają - w bunkrach zamieszkują i to sami czy co…? :stuck_out_tongue:

Co do chłodznia, to się zgodzę, choć specjalnie nie jestem za OC, bo w wielu przypadkach zysk z podkręcanej grafiki (reszty też) jest nie wart zachodu:

Cytat z innego forum i nie dotyczy tej dyskusji, ale często się z czymś takim spotykam - wynik zaś powala… :lol:

Ja mam z szybką, ale na głowę jeszcze nie upadłem (przynajmniej z dużej wysokości :mrgreen: ).

dla ciszy i wyglądu ja bym kupił scythe kamakaze 12cmx12cm, ładnie podświetlony i ponoć cichy :wink:

Złączono Posta : 05.07.2007 (Czw) 8:28

pozytaj testy kręcenia geforce 8600gt przez ChrisG na tym forum :]

Witam!

Slavek

Temperatury:

d8cd19ffda5b5dc9.png

RAM GeIL 2x1GB:

Standard: 667 4-4-4-12 Dual 1,8~1,9V

Obecnie: 800 4-4-4-11 Dual 2,15V

Co jeszcze chcesz?

Chłodzenie oczywiście Infinity.

ps. GPU to 8800GTS, więc jak na niego temperatura jest niska.

Dzięki, to wystarczy. Jeśli jeszcze byś miał zestawienie wyników testów przed OC i po, to było by super. :smiley:

Grafiki teraz zmieniał nie będę - zbyt nowa i spisuje się b.dobrze a na DX10 jeszcze za wcześnie.

Coś nie mogę znaleźć, ale jeszcze poszukam - takie rzeczy się przydają. :slight_smile: